Kulturism

Mis asi on FitGames?

FitGames on üldfüüsiliselt proovile panev võistlussari, kus igal etapil sooritatakse erinevaid harjutusi erinevatele lihasgruppidele. Parim fitgamer on see, kelle üldfüüsilises vormis on kõige vähem nõrkusi.

Kulturism  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

FitGames on üldfüüsiliselt proovile panev võistlussari, kus igal etapil sooritatakse erinevaid harjutusi erinevatele lihasgruppidele. Parim fitgamer on see, kelle üldfüüsilises vormis on kõige vähem nõrkusi. Üks etapp koosneb x arv wod-dest (work of the day), kus on x arv harjutusi, mis sooritatakse üldaja, korduste või seeriate peale. Iga võistleja saab rajale kaasa oma personaalse litsenseeritud (vähemalt kohtuniku online kursus läbitud - level 1) kohtuniku, kes jälgib võistleja tehnilist sooritust (vajadusel parandab), loeb kordusi (või jätab lugemata - "no rep", kui kordus on tehniliselt ebakorrektselt sooritatud), võtab stopperiga aega ja vajadusel juhendab sportlast.

SPORTKLASS: harjutused oma keharaskustega ja kergemate lisaraskustega. See võistlusklass sobib hästi neile, kel on võistluse vastu huvi, kuid puuduvad tehnilised teadmised näiteks kangi tõstmisel, rebimisel, tõukamisel jne. See ei tähenda, et võistlus ei paku eneseületust või oleks kerge. Hea võimalus oma füüsiline ja vaimne vorm proovile panna!

ELIITKLASS: selle klassi sportlase eelduseks on, et ta treenib või on treeninud CrossFiti (edaspidi lühend CF) klubis/klubides. Oskab käsitleda kangi tehniliselt korrektselt mitmel erineval moel (nt: rebida, tõugata, kükkida, suruda jne.), tõsta teisi suuri raskuseid (nt: rehv, liivakott, sangpomm jne.), ujuda ja ronida köit jne. Sportlane eliidis peab olema valmis kõigeks! Siia võistlusklassi võiks registreerida see, kes on kursis küki tehnilise poolega, on kangiga "sina" peal ja tegeleb enese treenimisega minimaalselt 2-3 korda nädalas.
Eliitklassi võistleja ei saa osaleda sportklassis!

Vältimaks vigastusi valige võistlusklass mõistusega, mitte jõuga. Tark ei torma! Vajadusel pidage nõu CF klubide treeneritega.
Kui Teil tekib probleeme võistlusklassi valimisega, siis pöörduge korraldaja poole või konsulteerige CF klubide treeneritega Tartus (CrossFit Tartu) ja Tallinnas (CrossFit Kuubik, Must CrossFit, Tallinn CrossFit ning CrossFit Peetri).

---------------------------------------------------------------

ETAPID:

1) 11.05 PÕLTSAMAA

2) 01.06 TALLINN - TALLINNA 38. VANALINNA PÄEVAD

3) 15.06 KEILA

4) 21.07 TARTU - HANSAPÄEVAD

5) 17.08 PÕLTSAMAA

6) 14.09 TALLINN - TERVISEMESS

Kõik etapid algavad võistlejatele WOD tutvustusega ehk introga. Võistlejad saavad esitada täpsustavaid küsimusi.

-------------------------------------------------------------------------------------------

VÕISTLUSKLASSID:

ELIITKLASS:
1) Kuninganna - Naised 35+ a. (1984 ja varem sündinud)
2) Printsess – Naised kuni 34 a. (1985 ja hiljem sündinud)
3) Kuningas - Mehed 35+ a. (1984 ja varem sündinud)
4) Prints - Mehed kuni 34 a. (1985 ja hiljem sündinud)

SPORTKLASS:
1) Mehed
2) Naised

Iga etapi lõpus saavad ELIIT- ja SPORTKLASSI võistlusklasside parimad premeeritud sponsorite meenetega.

Võidetud KROONI tuleb igal aastal eliitklassis uuesti kaitsta!

Punktide jooksvat edetabelit saab jälgida facebook´i lehel „FitGames“ või järgmisel etapil kohapeal.

Pileti etapile saab soetada siit: http://fitgames.ee/pood/

Võistlejate energiavarusid täida SIIN!


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

NÄDALAVAHETUS TÕI FITNESSIS JÄRJEKORDSED MEDALID

Kulturism | 

Eestlased tulid tagasi lausa kolme medaliga: Agne Kiviselg võttis kulla bikinifitness – 169cm pikkuskategoorias ning lisaks võitis ka…


EESTLASED OLID LÄTIS VÕIDUKAD

Kulturism | 

Läti lahtistel meistrivõistlustel olid naiste bodyfitnessis võistlemas Natalja Fetissova, kes sai I koha ja Aleksandra Nevski, kes…


LAUPÄEVAL SELGITATI PÄRNUS VÄLJA EESTI KARIKAVÕITJAD KULTURISMIS JA FITNESSIS

Kulturism | 

Vaatamata keerulisele ajale oli mõõtu katsumas 58 kulturismi ja fitnessi sportlast, kellest 31 võistlejale oli see esimene hooaeg. Juunioride…