20. november 2007

Eesti kulturistide edukas nädalavahetus

[p]Nädalavahetusel toimunud klassikalise kulturismi MM võistlustel osales Argo Ader finaalis ning saavutas tulemuseks kuuenda koha. Ott Kiivikas jäi Euro Elite Touri finaalvõistlusel Marseille`s 24 sportlase hulgas üheteistkümnendaks.[/p][url=http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=14269&st=40]Vaata Foorumist võistluse fotosi![/url]

[p]Nädalavahetusel peeti Euroopa eri paigus kulturismi tippvõistlusi.

Eesti viimaste aastate edukaim kulturist Ott Kiivikas osales Euro Elite Touri finaalvõistlusel Prantsusmaal Marsseille’s. Kaks nädalat tagasi toimunud Tallinna etapi, Innar Mardo memoriaali, kuuendana lõpetanud Kiivikas pidi seekord, 24. sportlase konkurentsis, leppima 11-nda kohaga.

„Kohal oli 5. maailmameistrit! Nii kõva tasemega võistlust ei ole ammu olnud. Üldjoontes võib tulemusega rahule jääda, hindab Kiivikas ise Weider Trophy võistluse tulemusi.

Järjekordse võidu, ning ka Euro Elite Touri üldvõidu 3 esikohaga kuuest, teenis Tallinnaski parimaks tunnistatud poolakas Robert Piotrkowicz.

Hispaanias Platja d’Aros peetud klassikalise kulturismi MM-võistlustel osales 4 Eesti sportlast: Imre Vähi (-175 cm), Argo Vaible (-180 cm), Marek Kalmus (üle 180 cm), Argo Ader (üle 180 cm).

Eestlaste hulgas oli parim Argo Ader, mehe vorm lubas finaali jõudmist, seal jäi laeks igati korralik 6. koht. Ülejäänud sportlased võivad samuti tulemusega rahule jääda, esikümnesse mahtusid lõpuprotokollides kõik: Vähi ja Vaible olid seitsmendad ning Marek Kalmus oma kategooria 9-s.