29. september 2003

Eesti meistrivõistlused lamades surumises

27.septembril toimusid Viljandis raskejõustikuklubis Power 5.Eesti meistrivõistlused lamades surumises.
Kohale tuli 9 võistkonda, mis on samuti omamoodi rekord.
Esmakordselt olid esindatud ka naised. Nimelt oli Pärnu klubi Ringi tulnud välja kahe võistkonnaga.

Meestest oli spordiklubi Metal Gym esindatud koguni kolme võistkonnaga. Aga oli hea, et Viljandisse ei pidanud paljuks tulla ka teised spordiklubid Tartust, Kohtla-Järvelt ja Tallinnast. See kõik muutis võistluse ainult põnevamaks.

Naiste võistlus kulges ettearvatava stsenaariumi järgi. Võitis Ringi spordiklubi oma teise võistkonna ees. Suure töö tegi ära Ringi esimese võistkonna kapten Tiiu Kimber (kes muide homme saab 55-aastaseks), kes püstitas ka kolm eesti rekordit. Tiiu parimaks tulemuseks jäi 62,5 kg. Lisaks temale püstitas naiste seas kolm Eesti rekordit veel Siret Põldur Pärnu Ringi esimesest võistkonnast.

Naiste lõplik seis siis:
Pärnu Ringi I 183,93p.
Pärnu Ringi II 175,72p.

Väga pingeline oli kuni lõpuni ka meeste heitlus. Duell esikohale käis põhiliselt kahe klubi Metal Gym I ja Tartu SK vahel. Kuna Metal Gym tuli välja kolme võitkonnaga, siis olid nende jõud natuke hajutatud. Tartu võistkond koosnes ka teada-tuntud tegijatest, piisab ainult mainida nimesid Mitt, Nurmine, Laiv…. Igati väärilised vastased mistahes klubile!

Tugevamad mehed surusid kahes grupis, kus igast võistkonnast kaks surusid esimeses ja kaks teises grupis. Peale esimest gruppi, kus Metal Gym-i esindasid Timo Majuri ja Marko Laikask ja Tartut Janno Jürgenson ning Aivo Nurmine juhtis Tallinna klubi kõigest 0,02 (!!) punktiga.
Selles grupis hoidis publikut üleval Timo Majuri, kes surus isiklikuks rekordiks (võistluste rekordiks) 250kg!!! 270 kilo käis seekord üle jõu.

Teine ring tõotas põnevat võistlust, kus tallinlaste poolelt olid võistlustules Leesmann ja Köster ning tartlasi esindasid Mitt ja Laiv.

Kuni viimaste katseteni oli kõik lahtine. Liider vahetus iga tõste järgi. Tartlaste hea taktika eest hoolitses nende treener/esindaja Peep Päll, kes kalkulaator käes jagas meestele juhiseid.
Aga siiski mitte kalkulaator ei pannud seekord võitjat paika, mehed pidid tõstma ka….

Niisiis enne viimaste kolme tõstet juhtis punktidega Tallinna klubi. Siis tuli tartlaste poolt oma katsele Erki Laiv, kes surudes 212,5kg. viis uuesti Tartu ette. Tallinlaste poolelt oli nüüd sõna Kaido Leesmannil. Planeeritud 215 kg, tuli muuta 217,5kg-ks, et viia uuesti Metal Gym liidriks. Sellega sai Kaido ka hakkama. Uuesti juhtisid tallinlased!

Ent viimane sõna jäi ikkagi tartlastele. Nende ankrumees Tarto Mitt pidi selleks suruma 225kg. Eelmine raskus 220kg. oli Tarmol jäänud alistamata. Nüüd oli kangil veel 5 kilo rohkem…

Tarmo oli kindlus ise ja sai sellega hakkama ning tõi sellega võidu Tartu Ülikooli spordiklubile!!

Igatahes väga põnev lõpplahendus!!

Kolmandaks tuli Metal Gym II võistkond, kus näitas head klassi Andrus Moroz, kes surus uueks isiklikuks rekordiks 202,5kg. Parandades oma senist marki 10kiloga!!

Kokkuvõtteks tahaks veel tänada Viljandi klubi Powerit eesotsas klubi juhi Raimo Kaasikuga, kes korraldasid suurepärase võistluse. Kindalsti näitas see võistlus, et surumine on Eestis populaerne ja ka piisavalt vaatemänguline, et tuua rahvast seda vaatama.

Järgmine võimalus kohtuda nende meestega on juba varsti, nimelt toimuvad Sauel 29. novembril Eesti individuaalsed meistrivõistlused.
Sinna on oodatud kõik noored, juuniorid ja mehed.

Kohtumiseni 29.novembril Sauel!!

Absoluutarvestuses olid kolm paremat:
Timo Majuri 147,30 punkti
Kaido Leesmann 128,67 punkti
Andrus Moroz 127,21 punkti

Eesti rekordeid püstitasid:
Kaljo Jürman -56kg. 105kg.
Kaido Leesmann -110kg. 217,5kg.
Tarmo Mitt +125kg. 225kg.

Võistkondade lõplik paremusjärjestus:
1.TÜ Akadeemiline Spordiklubi (Tarmo Mitt, Erki Laiv, Aivo Nurmine, Janno Jürgenson)
483,90 punkti
2.Tallinna Metal Gym I (Timo Majuri, Kaido Leesmann, Raul Köster, Marko Laikask)
481,60 punkti
3.Tallinna Metal Gym II (Andrus Moroz, Valeri Matvejev, Andrei Kabantsev, Jaanus Vink)
458,18 punkti
4.Viljandi Power
415,22 punkti
5.Tallinna Dvigatel
399,62 punkti
6.Kohtla-Järve Muskel Sport
362,28 punkti
7.Talinna Metal Gym III
298,37 punkti

allikas: EJTL (infoosakond)

Autor: EJTL