17. aprill 2006

EKFL ja EJTL kutsekvalifikatsiooni eksam

EKFL ja EJTL kutsekvalifikatsiooni eksami kokkuvõtte

Möödunud laupäeva 15 aprillil toimus järjekordne jõusaali ja fitnessi treenerite kutsekvalifikatsiooni eksam, mis juba traditsiooniliselt toimus Tallinnas, spordiklubi Coral Club ruumes.
Seekordsele eksamile oli taotlused esitanud 22 treenerit üle Eesti. Eksam ise koosnes teoreetilisest kui ka praktilisest osast, kusjuures uue korra kohaselt pooled teoreetilistest küsimustest esitas Eesti Olümpia Komitee ja teise poole Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit ja Eesti Jõutõsteliit .
Vastuvõetud spordiseaduse kohaselt ei tohi alates 2006 aasta 1 septembrist enam ükski treener vastavat kutsestandarit omamata oma alal töötada. Tänu vähesele allesjäänud ajale oli seekord osalejate arv varasemast suurem. Kurvastuseks võib öelda, et eksamitel osalenud treenerite teadmised olid üsna kesised, eriti teoreetilised. Põhjuseks võib kindlasti nimetada halba kodutööd, mis väljendub erialase kirjanduse väheses lugemises. Paneme kõigile treenerite südametunnistusele edaspidi ennast sellel alal kindlasti harida. Tore on tõdeda, et treenerid ning klubid üle Eesti hakkavad arusaama kutsekvalifikatsiooni taseme omamise vajalikusest. Selle litsentsi põhjal saab lähiajal treenereid liigitada oma proffesionaalsuse järgi, mis omakorda on kindlasti meeltmööda klubidele ja nende klientidele.
Kõigele vaatamata peame kutsekomisjoni töö kordaläinuks ning järgneva sügisese eksami ettevalmistamisega juba tegeledakse. Toome siinkohal ära ka seekordse kutsestandardi omandatud treenerite nimekirja koos tasemega :

Kulturismi – ja fitnessitreeneri I taseme omandanud

Eike Feigenbaum
Sven Hõbemägi
Leanika Klaassen
Joel Liit
Aron Põld
Marko Tooming
Aleksander Viding ( Jõusaalitreener )

Kulturismi – ja fitnessitreeneri II taseme omandanud

Andrus Jürgenson
Heigo Klaos
Martin Kõiv
Robert Nool
Vootele Parts
Mark Sermat
Marika Salagina
Julia Teterina

NB ! järgmised kutsekvalifikatsooni eksamid toimuvad 30.09.2006

Autor: EKFJ kutsekomisjon