9. mai 2012

Ela kaasa Eesti fitnessimeeskonnale EM-il Horvaatias

Kulturismi ja fitnessihuvilised ei ole jõudnud toibuda veel eelmise nädala medalisajust Euroopa meistrivõistlusel Hispaanias. Meie juuniorid Mikk Raudsepp, Kristina Koroljak ja täiskavanute kulturismis Ott Kiivikas tõid kolme peale koju 3 kulda ja 1 hõbemedali.

Sellel nädalavahetusel 11.-14.mai toimuvad Horvaatias, Zagrebis naiste fitnessi, bikini fitnessi ja meeste fitnessi ja Athletic fitnessi Euroopa meistrivõistlused.

Otsereportaaž Fitness.ee foorumis. [url=http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/35252-ifbb-fitness-european-championships-2012/page__view__findpost__p__341570]Kliki siia…[/url]
Võistlustest saab näha otseülekannet. [url=http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/35252-ifbb-fitness-european-championships-2012-online/page__view__findpost__p__341656]Kliki siia…[/url]

Eestit esindab seal kokku kuus sportlast ja kaks delegaati.

Kõige suuremad ootused on kindlasti seotud meie esifitnessistide Oleg Anissimovi ja Natalia Nazarenko-Kiivikasega. Oleg on valitsev fitnessi maailmameister ja Natalia valitsev absoluutne euroopameister. Kindlasti ei sea nad latti alla ka seekord ja mõlemi eesmärk on kõige kõrgem – võit Euroopa meistrivõistlustel.

Bikini fitnessis esindab eestit Egle Eller-Nabi, kes sel kevadel tõusis vaieldamatult selle ala esinumbriks, võites kodused karikavõistlused ja saavutades Balti matšil hinnatava kolmanda koha.

Athletic fitnessis toimuvad Euroopa meistrivõistlused esmakordselt ja sellel uuel alal, mis muideks tänu eelmisel sügisel Tallinnas toimunud maailmakarikavõistlusi, arvatigi tiitlivõistluste kavva on meil välja panna neli võistlejat: nimekam neist Esta Pilt, kes krooniti sügisel ka esimeseks maailmakarikavõitjaks. Meestest asuvad võistlustulle pikkuskategoorias -175cm Oleg Anissimov (maailmakarikavõistluste pronksmedal sellel alal) ja +175cm pikkuskategoorias eesti karikavõitja Kristo Kauder ja karikavõistluste hõbemedalist Kristjan Oras.

Athletic fitnessis toimub võistlus kolmes voorus: esimene voor on kehavoor, teine on jõuvoor (lõuatõmbamine ja rööbaspuudel surumine) ja kolmas voor on vastupidavusvoor, sõudergomeetriga sõudmine 1000m.

Nii treeneri kui ka delegaadina saadavad meeskonda Ott Kiivikas ja kohtunikuna Aire Lossmann, kelle lisaülesandeks neil võistlustel on ka athletic fitnessi võistluste tehnilise poole nõustamine.

Koondis sõidab välja reede varahommikul 06.35 lennuga Müncheni ja sealt edasi Zagrebi. Tagasi saabutakse 14. mai õhtuse lennuga Münchenist 23.00

Otsereportaaž foorumis : [url=http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/35252-ifbb-fitness-european-championships-2012/page__pid__341443#entry341443]siin[/url]

Autor: Toimetus