28. juuli 2011

Fitness. ee aitas välja selgitada tugevaimaid golfimängijaid

24. juulil toimus Eesti vanimal golfiväljakul Niitväljal IronMan&Lady ja Longest Drive Championship.

Tegemist on omanäolise võistlusega, kus Fitness.ee korraldas erivõistluse, mis seisnes püstise sangpommi surumises. Võistluse tulemuse selgus, et golfarid pole linnuluust; kõige tublim naine Teele Paalme kes tegi 4-kilost sangpommiga 63 kordust ja meestest Neeme Org surus 12-kilost püstises asendis sangpommi 38 korda.

IronMan&Lady võistluse eripäraks on see, et võisteldakse ainult rauakeppidega. Kokku julges end võistlusel, kus tavapäraste mängu hõlbustavate golfikeppide; draiverite, puude, hübriidide kasutamine ei olnud lubatud, proovile panna 54 golfimängijat. Kindlasti on tavaringidel väga vähe mängijaid, kes raudadega väljaku läbi mängivad, mistõttu paljud osalejad tunnistasid, et võistlus pakkus mõnusat vaheldust, väljakutset ja uue mänguplaani tegemist.

Pärast raudadega mängu said kõik osalejad Fitness.ee treeneri ülevaatusel tõsta sangpommi ja seejärel suunduda pikima drive´i ehk pikima avalöögi erivõistlusele. Kogu päeva vältel toimunud võistluste tulemuste alusel selgusid kombineeritult järgmised erivõistluste võitjad:

1.Väljakul raudadega löödud tulemus, millest lahutati sangpommi tõstmise tulemus, selle võistluse võitja oli naistest endine tipp-kergejõustiklane Virge Naeris ja meestest Aivar Köök.

2.Väljakul raudadega löödud tulemus, millest lahutati sangpommi tõstmise tulemus ja drive´i ehk erivõistluse avalöögi pikkus, elle võistluse parim naine oli Anastasia Kharchenko ja parim mees Neeme Org.

Pikima drive´I võistluse võitis seekord Sven Kaljuveer, kes draivis oma 9, 5-kraadise draiveriga 293 meetrit, talle järgnesid Neeme Org ja Gert Holland. Naistest tegid pikimad drive´ id Karina Kharchenko, Anastasia Kharchenko ning Valentiina Hiller.

Vaata IronMan&Lady tulemusi [url=http://www.golfbox.dk/livescoring/leaderboard.asp?tour=B85535D8-2D20-484A-B08C-ED2F42E26297}&clubOnly=1&lang=1061 ja erivõistluste tulemusi SIIT/ http://www.golfikeskus.ee/upload/IronManLadyDriveChampionshiptulemused.pdf]SIIT.[/url]

Autor: Toimetus