25. september 2007

Funktsionaalne treening Fittest klubis + galerii

[p]19. septembril tutvustati Tallinnas Fittest klubis uudset treeningstiili- funktsionaalne treening.

Mida see stiil endast kujutab? Tegemist on sisuliselt jõutreeninguga, mida võib igaüks, kes on end veidike eelnevalt funktsionaalse treeningu põhimõtetega kurssi viinud, igas tänapäevases jõusaalis harrastada. Fittest klubis on koostöös klubi eestvedajate ja Fysiolinega loodud selle treeningu tarvis aga lausa spetsiaalne erinevaid jõumasinaid, pinke ja muid tarvikuid sisaldav jõusaal.

Tegemist on küll pealtnäha tavapäraste jõusaaliharjutustega, kuid lisades või eemaldades raskusi, või kasutades erinevaid lisavahendeid on võimalik tavapärast trenni muuta palju efektiivsemaks ja paljusid lihasgruppe hõlmavamaks. Näiteks tavaline rinnaltsurumine- oleme harjunud seda tegema ikka nii, et selili pingil, raskused kangil ja surume. Funktsionaalses treeningus eemaldatakse aga näiteks kangi ühest otsast raskused, jättes teisele poole alles- ja sooritatakse keha paigal hoides samasugune surumine kui mõlemapoolsete raskustega. Efekt on sootuks teine- ühel pool olevad raskused hakkavad keha kallutama küljele, kuid treenija ülesanne on seda kere- ja kätelihastega paigal hoides sooritada nö puhas surumine.

Fittest klubi jõusaalitreeneri Erkki Murakase sõnul ongi funktsionaalne treening väga efektiivne just seetõttu, et selle läbi saab koormata üheaegselt mitmeid erinevaid lihasgruppe. Kuna inimkeha nö põhiteljeks on lülisammas, siis mida tugevam on nn korsett selle ümber, seda vähem on ühekülgsest või istuvast tööst tulenevaid probleeme igapäevaelus- seljavalud, kaelavalud, lihaste kangus jne. Olles ise aastaid teinud jõutrenni ja alustanud funktsionaalse treeninguga, märkas Erkki, et trennijärgselt oli tihti tunda selliseid lihaseid, mis varem koormust praktiliselt ei saanudki.

Funktsionaalses treeningus kasutatakse lisaks tavapärastele jõusaaliseadmetele, hantlitele ja kangidele ka erinevaid muid vahendeid: core-board, kummilindid, mitmed kardioseadmed, BOSUd, fitness-pallid, erinevate raskustega topispallid, matid ja palju muud. Kui neid kombineerida jõusaalis leiduvate masinatega, saab muuta oma igapäevase trenni äärmiselt huvitavaks, vaheldusrikkaks ning keha jaoks maksimaalselt kasutoovaks.

Funktsionaalne treening on mõeldud kõigile täiskasvanutele. Selle peamiseks eesmärgiks ei ole mitte arendada tohutuid muskleid, vaid eelkõige just saavutada head tasakaalu, koordinatsiooni ning keskendumisvõimet. Kuna ühe soorituse ajal töötab korraga väga palju lihaseid ja treeningu intensiivsusest tulenev energiakaotus suur, siis on funktsionaalne treening ideaalne ka neile, kes soovivad kaalust alla võtta ja seda just jõusaalitrenni abiga. Aja kokkuhoiu mõttes on see treening samuti efektiivne- üsna lühikese aja jooksul töötatakse läbi praktiliselt kogu keha.

Rohkem infot funktsionaalse treeningu kohta: [url=http://www.fittest.ee/” target=_blank>http://www.fittest.ee/

E-mail:

  • Fitness.ee
  • Leave your thoughts