23. aprill 2012

Kiivikas: vorm on vaja teravamaks muuta

Ott Kiivikas kommenteerib laupäeval toimunud Eesti karikavõistlusi, kus tippkulturist võttis absoluudis esikoha. Ott Kiivika blogi asub Fitness.ee foorumis: [url=http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/34001-ott-kiivikas-valmistu-koos-minuga-em-2012/page__view__findpost__p__339830]Ott Kiivikas Valmistu koos minuga EM 2012[/url]. Kiivikat ootavad ees sel kevadel veel Balti Matš ning Euroopa meistrivõistlused.

28. Eesti karikavõistlused kulturismis ja fitnessis

92. võistlused seljataga ja kokku 21. absoluutne võit Eesti võistlustel käes. Eks kevadist konkurentsi arvestades oli tulemus ette prognoositav ja meie paljude tippklassikute kõrvalejäämine lihtsustas seda veelgi, samas annan au kõigile võistlejatele, kes konkurentsi tulid pakkuma ja Salme lava on minu jaoks nagu kodusaal, kus võid ka 100 korda võistleda ja ikka on hea tagasi minna. Nii head valgust nagu Salmes ja kogu kompleksi ka lavataguseid ruume ja lavatagust ei ole ma oma võistluspraktikas palju näinud, st. et võistluste läbiviimiseks üks paremaid kohti – kes on palju võistlenud, see teab, mida ma räägin.

Kuna ei ole näinud ka korralike pilte, peale reportaazi, siis ei oska ka oma esinemisest mida arvata, sest laval seistes sa ei näe kuidas sa tegelikult teiste kõrval paistsid (lihtsalt tunne, poosides kontrollisin ennast enda arvates ilusasti, vabakava ka tuli juskui paremini kui Loaded Cupil – ei olnud tasakaaluhäireid – sellega jäin ise rahule). Kindlasti ei näidanud ma ei oma lõppteravus, selles mõttes oli hea et nägin, et pean veel kuivemaks saama, et EM -l ükskõik kellele vastu hakata ja järgnevad nädalad töötan selle nimel. Õnneks ei ole selles midagi keerulist, sest suures osas on töö tehtud, jutt käib mõnest % vormi parandamisest ja 2 nädalat on piisavalt pikk aeg. Samuti oli ka eilne kaal veel piisavalt suur, et sealt annab maha tõmmata, õhtused kaalud 89 ja kohati nägin ka päev enne võistlusi 89,9kg – selge, et poole aastaga ei saa me sama kvaliteedi puhul, mis sügisel, olla, rääkida 3 kilo lihaste juurdekasvust, seega tõmban ennast veel liistule. Toitu saan vabalt koomale tõmmata ja siis paraneb ka teravus, laadisin ka päev enne ja kindlasti jäi ka sinna osa teravusest, mis mul juba hetkel tavapäeval trennis olemas on.

Teiste võistlejate tulemusi ei oska ka kommenteerida, sest võistlust saalist ei näinud ja ka kohtuniketegevust ei ole ma viimastel võistlustel pidanud vajalikuks kommenteerida – nemad teevad oma tööd ja sportlaste töö on olla laval ja teha seal mida nemad oskavad. Loomulikult tegi rõõmu Marko võit noortes, juuniorite puhul olid tulemused ootuspärased, viimased võistlused olid enam – vähem samasugust järjestust juba näidanud ja seega minu jaoks üllatusi ei olnud, kindlasti võis seda kategooriat olla huvitav vaadata saalist. Bodyfitnessis tegi rõõmu Triin Kõrge, kes nägi minu arvates väga hea välja ja ka 1 punkt vahet Estaga oli selle kinnituseks, ei imesta kui sügisel kohtunike hääled vastupidi tulevad. Esta oli igati vormis ja usun, et Athletic Fitnessis on tal korralikud šansid EM -l.

Bikiinis tegi puhta töö Egle, selge et ta täna on vailedamatult selle ala nr. 1 Eestis, loodame, et esimene kes hakkab ka rahvusvahelisel areenil kõrgeid kohti saama, eeldused on olemas. Klassikaline kulturism – selge, et raskekahurväe puudumisel, tegid puhta töö kergekuulipildujad….Kornõshev vs. Savisaar huvitav vastasseis ja igati tervitatav konkurents, mõlemad said võidurõõmu tunda üks kategoorias ja teine absoluudis. Meestekulturismis oli out of shape Abrossimov, Liiva oli tõenäoliselt parem kui varem, seda just väiksema kaalu puhul ja uus mees kes 20 aastat laval polnud käinud, lõikas eile vormiga – igal juhul tublid, et üldse lavale tulid!

Imre Vähi päevajuhihna – hakkas rääkima juba enne võistlus hommikul kui saal tühi oli… – ja peab tunnistama, et oli humoorikas ja minu jaoks hea pävajuhi valik, mida järgmine kord saab parandada, on faktide täpsus, pooside ütlemisel, sest kui päevajuht pannakse tegema kahte ametit korraga, siis ta peabki olema jutukas ja ka humoorikas, et igav ei oleks kuulata, kuid samas ka faktides ja eriti võistlusmäärustes väga kodus. Kindlasti saab järgmine kord ka lavataguse mehega ehk Andresega läbi räägitud, et mis kategooriad kuidas lavale tuuakse, sest eriti uued alad Bikini ja BF seal on T -walk ja tutvustus tuleb lavale ühekaupa jne.

Bankett sujus samuti hästi, toitu jäi isegi üle ja Hole in One kes peolaua kattis, pidi tunnistama, et fitnessi rahavas on teinud kõva edasimineku kultuursema söömise poole, varasemad aastad on krabamist rohkem olnud ehk olid võistlejad seeaasta paremini laadinud ja ei olnud nii näljased…

Õhtu lõpetasime Triinu ja Vova juures, hubases “õnnepesas”, koos kulturismirahvaga, tänud meeldiva õhtu eest ja oli väga vahva ennast natuke tuulutada võistlsute vahepeal. Tänud kõigile abilistele, vabatahtlikele, võistlejatele ja publikule, et tulite kaasa elama ja loodame, et sügisel on nii võistlejaid kui ka publikut veelgi rohkem.

Nüüd aga minge õue, ilm on fantastiline!

Samal teemal:
[url=http://www.fitness.ee/uudis/4288/28eesti-kv-kulturismis-ja-fitnessis-2012-tulemused-ja-galerii]28.Eesti KV kulturismis ja fitnessis 2012 tulemused ja galerii![/url]

Foorumis: [url=http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/35585-ekv-2012-kulturismis-ja-fitnessis-fotoreportaaz-ja-tulemused/page__pid__339969__st__220#entry339969]28. EKV 2012 kulturismis ja fitnessis: fotoreportaaž ja tulemused[/url]

Autor: Ott Kiivikas