19. august 2010

Kolme kange kulturismigigandi mõõduvõtt lõppes Marek Morozovi võiduga!

Pirita spordikeskuses peetud Sparta rahvatriatloni võitis meie liige Magnus Hillermaa rattatreenerite Allan Auliku ja Peep Mikli ees. Naiste arvestuses oli kiireim meie rühmatreener Egle Eller.

Suurepärane ilm oli meelitanud Pirita jõekäääru rohkelt spordihuvilisi. Küllap tõmbas publiku tähelepanu nimekas seltskond, kes Sparta karikat püüdma asus. Stardijoonele rivistusid kokku ligi 30 Sparta liiget, töötajat, treenerit ning niisama sõpra-fänni.
Esimese katsumuse pakkus võistlejatele Pirita jõe jahedavõitu vesi, mis tekitas näiteks 10 kordsele Eesti meistrile rulluisutamises Kert Keskpaigale krampe. Ometi ületas Kert hetkelise nõrkusehetke ning jätkas vapralt võistlust. “Külm vesi üllatas, raske oli oma lihaseid kohe tööle saada,” ütles lõpuks neljandaks tõusnud Kert pärast jõuproovi.

Hillermaale oli võit üllatus

7,5 kilomeetriselt rattadistantsilt tuli esimesena jooksutosse jalga tõmbama Allan Aulik, kellele kuklasse hingasid Peep Mikli ning jooksutaustaga Magnus Hillermaa. “Teadsin Magnust kõva jooksjana ning kartsin, et ei suuda esikohta lõpuni hoida,” ütles Allan. “Magnus sõitis üllatavalt kõvasti ratast,” imestasid Allan ja Peep nagu ühest suust.
Jooksudistantsil panigi Hillermaa oma paremuse maksma ning hoidis lõpuni turvalist edumaad rattatreenerite ees. “Võit oli tõeline üllatus,” kinnitas õnnelik Hillermaa pärast võistlust.

Naiste arvestuses tõstis distantsi jooksul tasaselt tempot Egle Eller. “Rattavahetuses panin kiivri valesti pähe ja ei saanud kuidagi tuure üles,” ütle Egle ning tõdes, et tegi väikse vahe konkurentidega sisse alles jooksudistantsil.
Teisena õrnema soo esindajana ületas finišijoone meie administraator Andra King ja pisut hiljem Liisa Vatter.

Kolme kange kulturismigigandi mõõduvõtt lõppes Marek Morozovi võiduga Argo Aderi ees. Taavi Koovit katkestas.

Täname Stamina spordiklubi suurepäraselt korraldatud võistluse eest.

Taasiseseisvuspäeval, 20. augustil kell 13:00 Pirita spordikeskuses algava Sparta rahvatriatloni starti tuleb ka mitmeid kulturiste, fitness-sportlasi ning rühmatreenereid. Kes on nendest kiireim?

Reedese võistluse üheks põnevusmomendiks on kolme kange kulturismigigandi – Argo Aderi, Marek Morozovi ja Taavi Kooviti – omavaheline mõõduvõtt. Kes jõuab pärast 100 meetri ujumist, 7,5 kilomeetrit rattasõitu ja 3 kilomeetrit jooksu parimana finišisse?

“Ma arvan et meist kolmest on hetkel parimas triatloni vormis Taavi. Meie Argoga oleme 15-20 kilo ülekaalus,” mõtiskleb kuuekordne Eesti meister kulturismis Marek Morozov, kellega on sama meelt ka Argo Ader. “Taavi lööb meid tõesti oma kergema kaaluga,” sõnab Argo.

Kilometraaž on 1000 kilomeetrit

Mõlemad meie jõusaali treenerid tunnistavad, et nende kõige tugevamaks alaks on rattas õit. Nii Marek, kui ka Argo on tänavu maha vändanud juba tuhatkond kilomeetrit. Aukartustäratav kilometraaž.
Argo hinnangul ei loe sellise lühikese distantsiga – 7,5 kilomeetrit – rattadistantsil seljataga olevate miilide arv, vaid hoopiski õige sõidutehnika ning rattakäsitsusoskus. “Rattasõit on ju aeroobne tegevus ja see on iga kulturisti hooaja ettevalmistavas osas.

Võistlustulle lähevad ka Bodyfitnessvõistlustel kogemusi omandanud Laura “Rosin” Reisalu ning Kerli Gricevicius.
Rühmatreeneritest teevad kaasa lisaks rattajuhendajatele Peep Miklile ja Allan Aulikule ka Marius Unt, Egle Eller ja Maris Kajari.
Kes parimaks osutub, selgub reede õhtuks.

Sparta triatloni start on 20. augustil kell 13 Pirita spordikeskuse juures.
Stardinimekirja leiad [url=http://www.spartasport.ee/index.php?mID=1054]SIIT[/url]

Autor: SPARTA