14. märts 2015

Kutse 17.03. loengule: Esmaabi spordis – käitumisõpetus tulenevalt vigastustest ja sündmuskohast

Kui soovid teada, millised võiksid olla esmaabi teadmised sportides või võistlustel, tule kuulama teisipäeval (17.03) õhtul kell 18.00 loengut “Esmaabi spordis! Käitumisõpetus tulenevalt vigastusest ja sündmuskohast”.

Kõnelejaks on Lõuna-Eesti suurimate spordiürituste meditsiiniline juht, kiirabiarst dr Andras Laugamets.

Loengus osaleja saab ülevaate eluohtlikest seisunditest ja traumadest, mis võivad sportides esineda ning võimalustest neid ennetada. Käsitletakse eluohtlike seisundite eelsümptomeid ja võimalike riskigruppe. Millised võiksid olla kõrvalseisja esmaabi osutamise võtmepunktid eluohtlikutes seisundites. Põgusalt käsitletakse sporditrauma õige abi osutamisest, mis võib kaasa aidata kiiremale tervenemisele. Fookuses on elupäästev esmaabi käsitlemine tõenduspõhisel ja kõrvalseisjate dilemmadel. Loengus analüüsitakse näiteid elust enesest.

Loeng toimub Tallinna Ülikooli Pedagoogilise seminari õppehoones Räägu 49, Tallinn. Loengu pikkus orienteeruvalt 1,5 tundi. Osavõtutasu on 5 eurot (maksmine kohapeal, sularahas). Vajalik on eelnev registreerimine [url=http://www.tlu.ee/et/terviseteaduste-ja-spordi-instituut/taiendkoolitused/Treeni-teadlikult-registreerimine]siin[/url].

Lektor dr Andras Laugamets on juba 21 aastat töötanud kiirabis. Ta on Klubi Tartu Maratoni meditsiiniteenistuse juht. Tegelenud nii kiirabitöö, eri huvigruppidesse kuuluvate inimeste õpetamise, kui ka erinevate spordiürituste meditsiiniteenistuse korraldamisega ja kiirabitöötajana osalemisega. Praegu panustab Ta eksperdina Liikumis- ja spordiüritustel meditsiinilise soovitusliku juhendi väljatöötamisse. Tema tegevuses on saanud kokku nii töö, hobi kui ka adrenaliininälg. Olemuselt on Laugamets ommamoodi nohiklik/friiklik Supilinna poiss.

Käesolev loengusari [url=http://www.tlu.ee/et/terviseteaduste-ja-spordi-instituut/taiendkoolitused/Treeni-teadlikult-registreerimine]Treeni teadlikult[/url] kevad 2015 on suunatud harrastussportlastele, lastevanematele, perearstidele, treeneritele ja kehalise kasvatuse õpetajatele. Kokku on sarjas 11 loengut iga teisipäev kuni mai keskpaigani. Registreerida võib kõigile või valitud huvipakkuvatele loengutele üksinda, sest iga nädal on iseseisev teema.

Järgmiste teisipäevade loengud on:

24.03 Treeningu ja tervise kuhjuvad andmed – mida teha? – TLÜ lektor Kristjan Port
31.03 Enamlevinud spordivigastuse ennetamine ja taastumine – ortopeed dr Madis Rahu
07.04 Harrastaja tennise ABC – tennisetreener Silver Karjus
09.04 Vitamiinide ja mineraalainete mõju organismile ja sportimisele – laboriarst dr Anneli Raave-Sepp
14.04 Füsioterapeutilised võtted edukamaks ja kiiremaks tulemuseks – füsioterapeut Indrek Tustit

Autor: TLÜ Terviseteaduste ja Spordi Instituut