29. märts 2014

Lauri Ülenurme vastaseks Rajul on kireva taustaga Roman Tcikalo

19. aprillil Tallinnas toimuval Eesti sportliku vabavõitluse liiga Raju võistlusel teeb Lauri Ülenurme (4 võitu, 5 kaotust) vastu profidebüüdi kogenud vene võitlussportlane Roman Tcikalo (14 võitu, 11 kaotust amatööride kategoorias).

“Eestis on sportlik vabavõitlus korralikult reguleeritud ja arvestatav spordiala. Oleme Venemaast selles mõttes ees – sealsete sportlaste karjäärist leiab sageli üsna kummalisi juhtumeid. Tcikalo on näiteks maha pidanud matšid ranna-vabavõitluses ja jalgpalliväljakul. Siiski on tegu 25 matši kogemusega sportlasega, kes on Lauri Ülenurmele ohtlik vastane,” rääkis Raju peakorraldaja Ott Tõnissaar.

Roman Tcikalo on 26-aastane võitleja, kellel on kolm aastat kogemust sportlikust vabavõitlusest ja varasemalt 2,5 aastat kogemust judost. Samuti on ta pidanud matše combat sambos. Videot Tcikalo rannamatšist saab vaadata siin ja jalgpallistaadioni matši siin. Tcikalo on varasemalt võistelnud Rajul kolmes matšis amatööride arvestuses ja matšid kaotanud. Sealjuures toimusid neist kaks matši Tcikalo võistluskaalust kaks kaaluklassi kõrgemal.

Tema eestlasest vastane Lauri Ülenurm on veteranist Eesti võitlussportlane, kes on kokku võistelnud seitsmel Raju üritusel. Eelmisel Rajul alistas Ülenurm oma prantslasest vastase käelukuga.

Eestis saab sportlikku vabavõitlust näha 19. aprillil Tallinnas Saku Suurhallis, kus toimub Eesti sportliku vabavõitluse liiga võistlus RAJU 13. Pileteid sündmusele on võimalik osta [url=http://www.piletilevi.ee/est/piletid/sport/muu/?concert=136749]Piletilevist[/url].

Sportlik vabavõitlus ehk MMA on kahevõitlusala, mille eesmärgiks on selgitada sportlikus keskkonnas välja parim võitleja. See on võitlussport, mis ühendab endas kolm olümpiaala – poksi, maadluse ja judo – ning teised kahevõitlusalad. Raju on Eesti Sportliku Vabavõitluse Liiga, mille matšid toimuvad Eestis ainulaadses, võrkaiaga piiratud puuris.

Autor: MMA Eesti MTÜ