27. oktoober 2014

*** ÜLE KIRJUTADA ***

Lääne-Virumaa Spordiliit ja Rakvere Põhjakeskus jahivad tänasest 2. novembrini sporditeemalisi fotosid, et rõhutada isadepäeva eel isa rolli ja väärtustada isa ja laste veedetud sportlikku ühisaega.

„Kiires elurütmis on oluline väärtustada seda aktiivset ja sportlikku aega, mida pühendatakse oma lastele ja perekonnale. On ju maailma parim isa lapsele see, kellel on alati lapse jaoks aega, kellega on lahe koos mängida ja kes viitsib koos lapsega ka näiteks trenni teha,” sõnas fotojahi „Paps ja laps” eestvedaja Kristel Kitsing.

Põhjakeskuse haldusjuht Karin Kallam lisas, et isaga koosveedetud aeg annab lapse arengule ja tema tuleviku kujundamisele tugeva vundamendi. „Lapsepõlvel on isiksuseks kasvamisel tähtis roll ja õnneks on lastel imeline oskus võtta sellest eluetapist kaasa pigem positiivseid mälestusi. Loome neid vahvaid aktiivselt ühiselt veedetud hetki juurde, et meil kõigil oleks tore tunda seda rõõmu ja armastust, mis piltide peale on jäädvustatud.“

Sporditeemalisel fotojahil „Paps ja laps” võivad osaleda kõik, kes tunnevad, et isa ja laste ühised sportlikud hetked väärivad jäädvustamist. Oodatud on nii humoorikad, armsad, erilised ja ka ootamatult lahendatud fotod, mis kajastavad papside ja laste sportlikke ühishetki.

Iga autor tohib konkursile esitada kokku kuni kolm fotot. Konkursile ei või esitada töid, mis on osalenud teistel fotokonkurssidel.

Võistlusfoto peab olema hea kvaliteediga, et seda oleks võimalik vähemalt A4 formaadis välja trükkida (resolutsioon soovitavalt min 180 dpi, suurus 2048×1536 pikslit).

Pildid ei tohi olla digitaalselt töödeldud, va minimaalne kontrastsuse, heleduse ja värvikorrektsioon ning teravustamine. Lubatud on pildi vähene lõikamine. Piltidel ei ole lubatud elementide kustutamine või asendamine. Pilt ei tohi olla mitmest pildist kokku pandud. Ei tohi esitada ka digitaalselt kokku kleebitud panoraame. Filmile pildistatud või lõigatud panoraamid on lubatud.

Pilte saab konkursile esitada alates 27. oktoobrist kuni 4. novembrini, saates need meiliaadressile kristel@lvsl.ee. Fotod tuleb varustada autori nime ja kontaktandmetega ning pealkirjaga.

Saadetud töödest valib žürii välja parimad fotod, mille autoreid premeeritakse Lääne-Virumaa Spordiliidu, Põhjakeskuse ja Kuma Foto auhindadega. Auhinnakategooriasse kuuluvad I-III koht ja publiku preemia. Publiku lemmikuks osutub lehel http://www.facebook.com/papsjalaps 2014. aasta albumis hiljemalt 2. novembri südaööks enim “Meeldib” klikke kogunud foto.

Fotojahile esitatud fotode puhul hinnatakse väljendusrikkust ja emotsionaalsust, kunstilist taset ning headest pildistamise tavadest kinni pidamist. Komisjonil on õigus konkursilt eemaldada tööd, mis ei haaku konkursi teemaga, kus ei ole märgitud korrektsed osaleja andmed, kus osaleja on esitanud valeandmeid või kus avalikul hääletamisel on kasutatud ebaausaid võtteid.

Konkursi võitjate väljakuulutamine ning auhindade üleandmine toimub 9. novembril Rakvere Põhjakeskuses toimuval isadepäeval.

Autor: Lääne-Virumaa Spordiliit