31. oktoober 2007

Les Mills oktoober 2007

JÄTKUKOOLITUSED 4: 2007- ajakava nüüd internetis!

Fighting Globesity
Kas ka sina oled mures kliima soojenemise pärast? Sa võid seda mõjutada treenides rohkem, süües paremini ja mõeldes keskkonnasõbralikumalt. Dr Jackie Mills ja tema abikaasa Phillip Mills Uus- Meremaalt on avaldanud raamatu “Fighting Globesity” mis on teejuhiks tervislikuma elu ja ülemaailmse tasakaalu poole.

Tekst: Shirin Rågby Djavidi

Kõik räägivad sellest. Keskkonnast. Mida me peaksime tegema? Mida me saaksime teha? Kuid ennekõike kuidas just mina saan seda mõjutada? Rahvusvahelise Les Mills treeningkontsepti rajajad Jackie ja Phillip Mills on kirjutanud raamatu “Fighting Globesity”. Raamat annab lugejatele kasulikke õpetusi, kuidas saame keskkonda enda ümber lihtsalt mõjutada. Raamat on jagatud kolme osasse:
1. Loo endale edukas liikuv eluviis.
2. Söö nii, et see toetab sinu tervist.
3. Püüa elada ökoloogiliselt kõigis võimalikes eluvaldkondades.

Kõik võivad mõjutada. Kohe! Mitte homme või siis kui meil aega tekib. Meie planeet ei saa oodata, ütleb Jackie Mills.
Kasutame 125 protsenti rohkem maakera energiavarusid kui meie kasutuses tegelikult on, ütleb ta. Tahaksin näha, et minu lapselapsed kasvavad heas keskkonnas.

Oma kogemuste põhjal, Jackie Mills, arst, joogatreener (28 aastat) ja toitumisspetsialist ning Phillip Mills, ärimees ja endine profisportlane, on tõstnud esile väikeste tegude olulisuse terviku seisukohast. Kui treenime rohkem siis väheneb muuhulgas haigusjuhtumite arv ja lisaks ennetame mitmeid heaoluhaiguste põhjuseid. Kui sööme ökoloogilisemalt ja kohalikult kasvatatud toitu, siis väheneb trantspordi hulk ja väetiste kasutamine. Kui lähme tööle auto asemel rattaga, väheneb õhu saastamine.

Kui sa pead sõitma autoga vali hübriidauto, ütleb Jackie.
Kõik taandub valikutele. Ole osa positiivsest muutusest ja kaasa ka oma lapsed.
Teadmised on võim, tõdeb Jackie Mills.

Super Saturday
Ligi 900 treenerit Põhjamaadest ja Eestist kogunesid 1. septembril SUPER SATURDAY`le Eriksdalshallen`isse Stockholmis. BODYPUMP® sai 10 aastaseks ja päev algas tunniga, mida olid juhendamas teiste seas Les Mills Nordic`u pealik Jesper Magnusson lühikestes kuldsetes shortsides ja treenerite võistluse kaks võitjat: Senada Zilkic nJoy Örebroost ja Michael Steenhouwer Mälarö Träningsverkist Ekeröst. Päev jätkus kohale kutsutud rahvusvaheliste ja põhjamaiste koolitajate tähesäras. Kohal olid BODYJAM® -koreograaf Gandalf Archer, RPM™ program director Dan McDonough, BODYBALANCE™ vastutav Jackie Mills, Susan Tolj BODYPUMP® ja Rachael Newsham BODYCOMBAT®. Josef Matthews, kes nüüd elab ja töötab USA`s, tuli koju külla ning teda võis näha BODYCOMBAT® ja BODYBALANCE™ -tundides. Lina Andersson paistis silma oma dancestep tunniga ja kui Per Markussen juhendas aerobic dance tundi süttisid stereod nii piltlikult kui reaalselt tulle. Mitmed käisid ka proovimas ka Les Mills uusimat programm. BODYVIVE®.

Aga tund millest kõik pärast rääkisid ja mille ajal emotsioonid tõusid täiesti lakke oli BODYATTACK® 58 kooreograaf Lisa Osborne`i (NZ) ja norralaste Marthe Fyndal Havnåsin ja Line Iren Auestadi juhendamisel!

Õhtu lõppes korraliku peoga BlueMoon baaris, Stockholmi kesklinnas.

Veel pilte leiad aadressilt [url=http://www.lesmills.com]www.lesmills.com[/url]

Autor: Les Mills