1. november 2010

Ott Kiivikas Maailmamängude hõbemedal ja MM 10.koht!

Bakuus, Ažerbaidzaanis lõppenud 64.kulturismi maailmameistrivõistlustel saavutas Ott Kiivikas kaalukategoorias -85kg 27 mehe konkurentsis hinnatava 10. koha. Maailmameistriks selles kaalukategoorias krooniti Omaani esindaja Haij Al Balushi, tema võidutses selles kategoorias ka aasta varem.

See oli Otile juba 6 kord, kui ta on suutnud MM lõpetada 10 parema seas. Lisaks anti Kiivikale tagantjärele üle ka 2009 a. saavutatud Maailmamängude hõbemedal. Algselt kaalukategoorias +85kg neljanda koha saavutanud, tõusis ta hõbemedalile peale dopingukontrollide tulemuste selgumist, kus vahele jäid nii kuld kui hõbemedalist. Maailmamängud on siis mitte Olümpiaalade mängude, mis toimuvad samuti iga 4 aasta järel.

Sündmuste kava on järgmine:

Reedel, 5.11.10 toimub sportlaste registreerimine ja kaalumine
Laupäeval, 6.11.10 toimuvad eelvõistlused, kus selgitatakse finalistid
Pühapäeval 7.11.10 toimuvad finaalid ja autasustamised

MM i reportaaži jälgi foorumist: [url=http://http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=30964&pid=280844&st=60&#entry280844]SIIT[/url]

Eesti esikulturist Ott Kiivikas osaleb 3.- 8. novembrini toimuvatel kulturismi maailmameistrivõistlustel Azerbaidzaanis, Bakuus.

See on Kiivikale juba 23. suurvõistlus (MM,EM,Maailmamängud). Viis korda on õnnestunud tulla maailmameistrivõistlustel 10 – sekka, neist parimal korral finaali 2004a. kus Ott lõpetas 5. kohaga.

Sügishooaeg ja proovivõistlused on Oti jaoks läinud hästi, krooniti ta 12. korda Eesti absoluutseks meistriks ja Põhjamaade meistrivõistlustel tuli vastu võtta napp 1 punktiline kaotus ja tasuks hõbemedal.

Azerbaidzaanis peaks Kiivikale üle antama Maailmamängude hõbemedal, mille ta saavutas 2009a. Kaoshiungis võisteldes. Algselt kaalukategoorias -90kg 4. kohale platseerunud Kiivikas tõusis hõbedale peale dopingukontrollide selgumist kui diskvalifitseeriti kuld ja hõbemedaliomanikud.

Kiivikas võistleb kaalukategoorias -90kg.

Samas toimub ka rahvusvahelise kulturismiliidu (IFBB) aasatakongress, kus osaleb delegaadina EKFL president Arnold Tokko.

Eelvõistlus toimub laupäeval 6. novembril ja finaalid 7. novembril.
Delegatsioon sõidab välja neljapäeva varahommikul 6.55 Moskva lennuga ja saabub esmaspäeval 8. novembril 11.10 Moskva lennuga.

Jooksvat reportaazi saate vaadata [url=http://www.fitness.ee]www.fitness.ee [/url]foorumis.

Autor: Toimetus