19. mai 2012

Ott Kiivikas: meil on maailmatasemel pealekasv

Kokkuvõte Zagrebist

Üle tüki aja sai võistlustele sõidetud suure meeskonnaga kokku 8 inimest. Sellise suure meskonnaga käimine on alati huvitavam kui kahekesi käimine, sest koos kasvõi lauas istudes tekkib mõnus vestlusring ja teemad ei ammenda ennast niipea.

Sellel võistlusel oli mul lisaks delegaadi rollile täita ka oluline kohustus, aidata läbi viia esimesed Athletic fitnessi Euroopa meistrivõistlused, mis omakorda tõi kaasa lisapingeid, sest vastutus oli suur. Kuid tagasi vaadates jäädi minu tegevusega väga rahule, seda kinnitas nii korraldaja kui Dr Rafael Santonja isiklikult. Viisin kohapeal läbi nii võistlejatele kui kohtunikele mõeldud reeglite tutvustuse ja ei pidanud paljuks ka ise ette näidata, et asi nö puust ja punaseks teha. Esimene päev, eelvõistlus, oli natuke konarlik, kuna tehniline asjade ühendamine pealavale võttis kaua aega ja ka ekraan ,millele näidati ergomeetrite võistlust oli selline lippadi – loppadi, kuid järgmiseks päevaks valmistasime ette absoluudi võistluse ja seal tegime sõudmise lava kõrval ja see õigustas ennast, sest 6 võistlejat tegime päris kiiresti ära.

Eks nende jõuvooru äralugemistega hakkab ka tulevikus nalja saama, sest inimeste arusaam ikka puhtast sooritusest on nii erinev, nii näiteks sai Athletic fitnessi legend Ako Rahim kirja vastavalt kahelt kohtunikult 26 kordust ja minult ja Airelt 13 ja 14 kordust… kokku loeti ära 18 kordust. Küll aga esimesel päeval loeti Helena Forshenil ära 34 lõuga, mis enamuses olid nõksuga tõmmatud, seega võtab aega enne kui see asi paika raputatakse.

Meie võistlejate esinemised

Natalia Nazarenko-Kiivikas oli esimesena võistlustules, esimene päev oli rabe, eriti vabakava osas, sest polnud sel hooajal veel võistlenud ja see andis tunda, järgmisel päeval aga oli nii vormi mõttes kui vabakavas oluliselt parem ja sai napi võidu pikaaegse konkurendi ees, kuigi peab tunnistama, et saalist vaadates, ma ei aanud küll kuidagi aru, et ta kehavoorus teiseks pandi. Veel segasem oli absoluudi valimine kus krooniti võitjaks lühema kategooria esindaja Zabo, no ma ei tea – kas ma ei oska hinnata või mis, no seal ei olnud võimalust kaotada, eriti kui fitnessis on suurem kaal lihasmassil – nii ka enne kohtunike meetingul rõhutati ja vormi kuivuse vahe oli seal väga väike. Kuid tuleb siiski Natalia tulemusega rahule jääda EM kuld on ikka kuld!

Oleg Anissimov – selge arengu just vormi osas teinud ja nagu vanarahvas ütles, et vormi ei vaheta mitte millegi vastu, nii ka seekord, nii kui lavale tulid, sai minujaoks asi selgeks, et kehavoorus talle vastast ei ole ja ei olnud ka Athletic fitnessis, kus vastsed olid juba ikka palju suurema lihasmassiga, lühema kategooria võitja on nimelt saanud kohti kulturismis ja Tallinna MM oli klassikas 4. koht Robert Horvath ja tema platseerus kolmandaks kehavoorus. Vabakavas sai Oleg esimest korda tunda tõsist vastasseisu, kus ukrainlased noppisid talt punkte ja vabakavas edestas ta järgmist vaid 1 punktiga. Otsustasime, et sügisel näitame kus kivi all vähid peidus on ja teeme kava, mis peaks ka puhta võidu tooma. Igal juhul tubli töö Olegi poolt.

Egle Eller-Nabi – lavale sündinud vaieldamatult, väga hea esinemine ja ka vorm, ausalt öeldes väärinuks kõrgemat kohta kui protokolli märgiti, kaotus neljandale kohale 1 punkt ja sama ka edestus 6 kohta. Siin ei ole vaja muud kui kohal käia ja usun ,et lähiajal on võimalik ka medaleid noppida suurvõistlustelt. Oleme ausad 14 võistleja seas 5. koht on väga kõva saavutus, eriti esimesel võistlushooajal.

Esta Pilt – vormi nagu alati, 1 koht kõrgem koht ükskõik mis voorus, toonuks talle EM tiitli, kuid mind pani imestama 3 koht kehavoorus….kindlasti top 2 kohta olkes väärinud ja see oleks taganud ka võidu. Sõudmise tegi Esta enda kohta hästi ja samuti jõuvooru. Igal juhul on atheltic fitness Esta ala ja soovitan sellele täielikult pühenduda, küll ka võidud tulevad ja hõbemedal on supersaavutus.

Kristo Kauder – kahtlemata ei realiseerinud ennast just kehavoorus, kus platseerus 6. kohale. Kristol on head proportsioonid ja ka täiesti korralik lihasmass, kuid seekord jäi vajaka madalamast rasvaprotendist ja ka eelkõige poseerimisest….sellega peab tegema kõva kodutööd ja alustada tuleks juba täna. Sõudmine oli väga hea ja tugevamas konkurentsis usun ,et alistub ka 3 min piir. Seega kindlasti mees kes lähiaastatel võib saavutada kõrgemaid kohti kui seekordne 6. koht

Kristjan Oras – aerutajana, selge et lõi oma trumbi lauda ja aeg 2.57 on kõrgest klassist ja alavõit, kuid kõrgemale ei lasknud 5. kohast tõusta seekord kehavoor. Vajaka jäi nii lihasmassist kui ka vormist ja sättimist tahab ka poseerimine, kuid usun, et kui Kristjan pühendab ennast rohkem athletic fitnessile, siis võib seal kõrgete tulemusteni jõuda.

Kokkuvõtteks oli väga vahva reis ja mahla võttis päris korralikult välja, sest päevad olid pikad ja vastutusrikkad, kuid see – eest ka tasu vääriline 2 kulda 1 hõbe + kõik võistlejad finaalis ja meeskondlik 4. koht!

Kunagi öeldi, et suretame Eesti kulturismi välja (võib olla tõesti raskekaalu), kuid see eest uutel aladel on meil meeskondade jagu häid maailmatasemel tegijaid, kes valmis ka igal ajal dopingukontrolli minema. Ja kogu see kevadhooaeg on olnud läbi kulturismi ja fitnessi ajaloo edukaim!

[url=http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/34001-ott-kiivikas-kokkuvote-zagrebi-em-lt/page__view__findpost__p__342052]Ott Kiivikas – Kokkuvõte Zagrebi EM-lt![/url]

[pilt=7614]

Samal teemal:
[url=http://www.fitness.ee/uudis/4389/fitnessi-euroopa-meistrivoistlustelt-saabusid-ainult-finalistid-ja-medalistid]Fitnessi Euroopa meistrivõistlustelt saabusid ainult finalistid ja medalistid![/url]
[url=http://www.fitness.ee/uudis/4378/ela-lives-kaasa-eesti-fitnessimeeskonnale-emil-horvaatias-finaalid-algusega-kell-1600]Ela kaasa Eesti fitnessimeeskonnale EM-il Horvaatias[/url]

Autor: Ott Kiivikas