12. mai 2008

Pärnusse tuleb aastaringne vabaõhu liuväli!

Peagi saavad nii Pärnakad kui ka Pärnu külastajad tegeleda uisutamisega aastaringi ja vabas õhus. Aadressil Lai 22, Pärnu jõe kaldal käib kibe liuväla aluse ehitus. Lähimatel nädalatel peaks ameerikast kohale jõudma ka liuväli ise. Tegemist on Eestis ainulaadse tootega nimega Super-Glide. See on sünteetiline jää mis ei vaja ei elektrit ega vett ja on praktiliselt hooldusvaba. Aeg ajalt pritsitakse laiali spetsiaalne aine mis annabki uisule libisemise jäädes samal ajal tavalisele jalanõule mitte libedaks. Nii saavad lapsevanemad mugavalt oma võsukestele esimesi uisusamme õpetada käest kinni hoides, ilma muretsemata, et endal jalad alt kaovad. Liuväli tuleb 450 ruutmeetrine ja koosneb tahvlitest, mis liidetakse omavahel kindlalt, et ei tekiks mingeid vahesid ega kõrguste erinevusi. See tagab ühtlase pinna kus on sama hea uisutada kui kunstjääl. Sellise liuvälja maksumus on umbes kolm miljonit krooni. Kuna jää on praktiliselt hoolduvaba ja ei nõua mingeid lisa kulutusi on ta heaks investeeringuks kui keegi soovib oma kodulinnas või külas sellist teenust pakkuda. Nendest tahvlitest saab ka oma koju tagahoovi lastele väikese liuvälja ehitada või kusagile sisehalli suure täismõõtmetes hokiväljaku teha.
Pärnu liuväljal hakkab noori uisutajaid juhendama iluuisutamises koolipäevil aktiivset võistlusporti harrastanud Tiiu Kimber.
Suured tänud ka härra Einar Keldrile, kes oma krundile lubas selle jää paigaldada.
Kellel on huvi saab uurida lisainfot www.superglideskating.com või kontakteeruda Ain Kimber 51 970 938, e-mail kimber@powerman.ee
Olete oodatud suvepealinna Pärnusse!

Autor: Ain Kimber