26. juuli 2012

Samsung andis SOS Lastekülale üle Hope Relay raames kogutud summa

Tallinn, Eesti – 26. juuli, 2012 – Eile, 25. juulil 2012 toimunud Samsung Hope Relay lõpuüritusel Tallina Teletornis andis Samsung SOS Lastekülale üle 55 000 euro väärtuses tšeki.

Peaaegu kahe kuu vältel kogusid eestlased Hope Relay rakenduse kaudu SOS Lasteküla toetuseks 17 490 eurot. Eesti nutitelefonide kasutajad läbisid Hope Relay rakendust kasutades 29. maist kuni 22. juulini 52 470 kilomeetrit.

Eile toimus ametlik Samsungi heategevusjooksu Hope Relay lõpuüritus, mille raames anti Eesti SOS Lastekülale üle tšekk väärtuses 55 000 eurot. See sisaldas nii eestlaste kogutud rahasummat, kui ka Samsungi poolt tehtud lisatoetust. Samsung Electronics Baltics Eesti esinduse juhi Ursel Velve sõnul ei ole eestlased mitte ainult tublid tervisesportlased, vaid ka suure südamega inimesed. „Meil on hea meel, et te ei pidanud paljuks teha paari lisaliigutust enne sportima minemist ja aitasite Eesti SOS Lasteküla peredele raha koguda. Tänan Samsungi poolt kõiki, kes omapoolse panuse andsid,“ lisas Velve.

Eesti SOS Lasteküla koostöösuhete juhi Cathlin Tohveri sõnul katab eestlaste kogutud summa peaaegu ühe pere aastaeelarve, mis on väga oluline abi nende organisatsioonile. „Suured tänud kõigile inimestele, kes meie toetuseks aitasid koguda suure summa raha. Samuti suur aitäh Samsungile lisatoe eest, kelle uue tehnoloogia abil püüame lastel võimaldada ammutada uusi teadmisi ja kogemusi,“ teatas Cathlin Tohver.

Kõige enam kogusid eestlastest üksikisikuliselt annetusi näiteks Alor Kasepõld, Karl-Kiur Saar, Kalju Reiljan, Kaisa Tiits, Priit Annusver jt. SOS Lastekülade heaks koguti raha ka meeskondadena. Kõige suuremad summad kogusid näiteks 111 liikmeline tiim „Eestlased“, 4 liikmega võistkond „Tenniseklubi TC 200“, 16 liikmega „Samsung Sports Academy“, 8 liikmeline võistkond StarcomEST jne.

Peaaegu kahe kuu jooksul toimus erinevaid spordiüritusi üle terve Eesti, kus kutsuti inimesi üles Samsungi Hope Relay rakendust alla laadima ja lastekülatoetuseks raha koguma. Lisaks avati viies Eesti linnas – Tartus, Kuressaares, Tallinnas, Jõhvis ja Haapsalus koos kohalike inimeste abiga Hope Relay märgistusega 3-km pikkused sportimisrajad, et olemasolevatel tervisespordiradadel liikujatele kaasalöömine veelgi lihtsamaks teha. Lisaks toimus 12. juulil Tallinna lahel Hope Relay kajakimatk näitamaks rakenduse mitmekülgsust ja võimalust selle kasutamiseks erinevat viisi sporti tehes.

Samsungi heategevusjooksu Hope Relay toetasid veel Eesti SOS Lasteküla patroon ja olümpiatõrviku kandja Evelin Ilves ja Samsungi Londoni olümpiamängude saadik Mikk Pahapill. Toetajate seas olid veel olümpiatõrviku kandjad, spordiürituste korraldajad Renna Järvalt ja Jaanus Kala, olümpiasportlane Evelin Talts, tervisesportlane Kertu Jukkum ja endine tippkorvpallur ja treener Rauno Pehka. Samsungi heategevusjooksu Hope Relay toetajate seas oli ka Ewert and The Two Dragons, kes andsid 3. juunil KUMU hoovis erikontserdi.

Heategevusjooksul oli võimalk osaleda kõigil nutitelefonikasutajatel, kes said alla laadida rakenduse, ja käivitada see enne jooksma, rattaga sõitma, jalutama minnes. Iga läbitud kolme kilomeetri eest annetas Samsung Eesti SOS Lasteküla heaks 1 euro. Rakendus salvestas päevas maksimaalselt 42 km pikkuse distantsi, mis oli läbitud keskmise kiirusega kuni 40km/h. Rakenduse kasutamisel tuli käivitada andmesideühenduse ja GPSi. Heategevusjooks Hope Relay leidis lisaks Eestile aset veel 18 riigis.

[pilt=7859]

Samsung ja olümpiamängud

Samsung Electronics on Londoni olümpiamängude ja olümpiatõrviku kandmise ülemaailmne partner, kes on toetanud olümpialiikumist enam kui 20 aastat. Enne kõiki olümpiamänge valis Samsung üle maailma olümpiasaadikud, kes toetavad ja tutvustavad olümpia ideed. Londoni olümpiamängude saadikuks Eestist on kümnevõistleja Mikk Pahapill.

Kolmandat korda osalesid olümpiatõrviku kandmisel ka eestlased. Sel aastal esindasid Eestit kolm tõrvikukandjat. Kaks neist – spordiüritusekorraldajad Renna Järvalt ja Jaanus Kala – valiti välja läbi eelmisel sügisel toimunud avaliku konkursi. Eesti Olümpiakomitee tegi SOS Lasteküla patroonile ja tervislike eluviiside edendajale Evelin Ilvesele ettepaneku olla kolmandaks tõrvikukandjaks.

Londoni olümpiamängude olümpiatõrviku kandmine algas Suurbritannias 18. mail ning lõpeb olümpiamängude avatseremoonial 27. juulil. Olümpiatuld kannavad 70 päeva jooksul 8000 tõrvikukandjat. Kokku läbib olümpiatuli 8000 miili. Rohkem infot leiate [url=www.samsung.com/ee/london2012]siit[/url].

SOS Lasteküla Eesti Ühing

SOS Lasteküla pakub perepõhist hooldust vanemliku hoolitsuseta lastele juba peaaegu 17 aastat. Täna on lastekülad ja noortekodud Tallinnas, Keilas, Põltsamaal ja Narva-Jõesuus. Peretugevdamise programm Narvas aitab raskustesse sattunud peresid ja haridusprojektid õpiraskustes lapsi Keilas ja Põltsamaal. Lisainfo [url=http://www.sos-lastekyla.ee/]siin[/url].

Autor: Toimetus