3. oktoober 2012

Selgunud on Raju 10 peamatš: Tseiko (Eesti) vs Cebarec (Prantsusmaa)

13. oktoobril, kümne päeva pärast, toimub Tartus A. Le Coq spordimajas Eesti suurima võistlusspordiliiga juubeliüritus – MMA Raju 10.

Õhtu võitluskaart on koos, peamatšis lähevad vastamisi American Top Team’is treeniv Eesti võitleja Alik Tseiko (6 võitu, 2 kaotust) ning kogenum prantsuse võitleja Eric Cebarec (10 võitu, 6 kaotust). Matš toimub kaaluklassis -83,9 kg A-klassi reeglite järgi (3 x 5 minutit üheminutilise pausiga raundide vahel, muuhulgas on lubatud küünarnukilöögid igas distantsis).

“Alikule on päris raske sobivat vastast leida – mees on liikunud kaalukategooria võrra alla ning on seal veelgi võimsam. American Top Team’is veedetud kolm kuud on oluliselt parandanud ka Aliku poksitehnikat ja liikuvust,” kommenteerib Eesti esivõitlejat Raju peakorraldaja Ott Tõnissaar. “Eric Cebarec kuulub väidetavalt omas kaalus Prantsuse esiviisikusse ning on kogenud maasvõitleja, alistades vastaseid nii lukkude kui löökidega,” lisab Tõnissaar.

Selles matšis saab otsustavaks Cebarec’i poksi ja maasvõitluse oskus. Maadlema pole prantsuse võitlejal Eesti endise maadluskoondislasega arvatavasti mõtet hakata. Kuigi maadleja on see, kelle käes on kontroll, kas võitlus toimub püsti või maas, pole selle kontrolliga midagi peale hakata kui vastane on mõlemas nimetatud distantsis parem – see on koht, kus Cebarec saab üllatada. Aliku kasuks räägib aga samal ajal väga tugev ja plahvatuslik füüsis.

Raju X võitluskaart matšide toimumise järjekorras:
1. B -65,8 Jüri Jõgiste (Eesti) vs Marco Marras (Itaalia)
2. B -65,8 Helin Paara (Eesti) vs Inga Kaledaite (Leedu)
3. B -65,8 Henri Hiiemäe (Eesti) vs Ramunas Paliunis (Leedu)
4. B -61,2 Lauri Ülenurm (Eesti) vs Marcin Lasota (Poola)
5. B -70,3 Jass Murutalu (Eesti) vs Davide Caruso (Itaalia)
6. B -65,8 Lauri Mägi (Eesti) vs Janusz Staszewski (Poola)
7. A -77,1 Dmitri Ivanov (Eesti) vs Jason Ponet (Prantsusmaa)
8. A -83,9 Alik Tseiko (Eesti) vs Eric Cebarec (Prantsusmaa)

Sportlik vabavõitlus on võitlussport, mis ühendab endas kolm olümpiaala – poksi, maadluse ja judo – ning teised kahevõitlusalad. Raju on Eesti sportliku vabavõitluse liiga, mille matšid toimuvad Eestis ainulaadses, võrkaiaga piiratud puuris. Järgmine üritus – MMA Raju 10 – toimub 13. oktoobril Tartus A. Le Coq spordimajas. Esmakordselt on võimalus Raju jälgida ka neil, kes mingil põhjusel kohale tulla ei saa – nimelt tehakse kogu üritusest sport.postimees.ee vahendusel rahvusvaheline HD-kvaliteediga otseülekanne.

Samal teemal:
[url=http://www.fitness.ee/uudis/4631/raju-voitluskaart-on-tuline]Raju võitluskaart on tuline[/url]
[url=http://www.fitness.ee/uudis/4585/tutvu-raju-x-eesti-voitlejatega]Tutvu Raju X Eesti võitlejatega[/url]
[url=http://www.fitness.ee/uudis/4597/videouudis-raju-voitlejad-ei-lase-sepo-seemanil-magada]Videouudis: Raju võitlejad ei lase Sepo Seemanil magada![/url]
[url=http://www.fitness.ee/uudis/4607/raju-x-lahi-ja-vipkohad-valja-muudud]Raju X lähi- ja VIP-kohad välja müüdud![/url]

Autor: MMA Eesti NGO