6. jaanuar 2015

Valmis ravimite andmebaas

Spordirahva rõõmuks alustab uuest aastast tööd ravimite andmebaas. Andmebaasi abil on võimalik otsida, ega kasutatav ravim ei sisalda spordis keelatud aineid.

Ravimite andmebaas lihtsustab infootsinguid kontrollimaks Eesti Ravimiametis registreeritud ravimites sisalduvate toimeainete kuuluvust WADA keelatud ainete nimekirja. Ravimite staatus on määratud kõige uuema, 2015. aasta WADA keelatud ainete ja meetodite nimekirja alusel.

Loodetavasti muudab see sportlaste ja arstide elu lihtsamaks ja hoiab ära ebameeldivaid dopingujuhtumeid, mis on seotud teadmatusega. Seni on Eesti Antidoping soovitanud rahvusvahelisi andmebaase, nüüd võib kasutada Eesti hetkeolukorda arvestavat ravimite otsingut.

Andmebaasi abil saab teada, millised ravimid on igal ajal keelatud, millised vaid võistluste ajal, millised on keelatud teatud spordialadel ja millised vaid meessportlastele. Otsingut saab kasutada nii ravimi nime kui toimeaine järgi. Lubatud ja keelatud staatust näidatakse värvikoodidega.

Ravimite otsingut täiendatakse regulaarselt ja viimase versiooni kuupäev on ka kodulehel ära toodud.

Eesti Antidoping rõhutab, et kuigi ravimite andmebaas on sportlasele ja tema abipersonalile suureks abiks, siis lõplik vastutus keelatud ainete tarvitamisel lasub alati sportlasel.

[url=http://www.antidoping.ee/ravimid/]Vaata ravimite andmebaasi[/url]

Autor: Eesti Antidoping