Varia

… TASUB TEADA !!

Chipsid ja Pepsid maksu alla – Ameerika teadlsed on mures üha suureneva ülekaaluliste laste hulga pärast, keda ohustavad südame-veresoonkonnahaigused, mille põhjuseks on valed toitumisharjumused.

Varia  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  Kommenteeri

Chipsid ja Pepsid maksu alla – Ameerika teadlsed on mures üha suureneva ülekaaluliste laste hulga pärast, keda ohustavad südame-veresoonkonnahaigused, mille põhjuseks on valed toitumisharjumused. Bostoni lastehaigla arstide arvates tuleks terve eluviisi nimel võidelda majanduslikult – maksustada fastfoodi asutused ja gaseeritud jooke tootvad ettevõtted.
Ent: Kas ainult ? Tulu ei tõuse kui inimene ise midagi ette ei võta. Kõik algab lapsepõlvest, harjumustest. Sama oluline on liikumine ja sport!
Kui teil on peres probleeme ülekaalulisusega või/kui kuulute südame-veresoonkonnahaiguste riskigruppi, siis parim, mida teha võite on : alustada kohe sportimisega !
NII KIIRELT TASUB SEE ENNAST ÄRA ! MIS JUHTUB KEHAGA KUI TE PIDEVALT ENNAST TREENITE?

Vastavad USA teadlased: John Porcari Wisconsini Ülikoolist ja Steve Swoap Massachusetts`I Ülikoolist.
1. MINUTI JÄREL: hakkab eralduma adrenaliin
Esimeste 15-20 sekundi jooksul vallandub stressihormoon adrenaliin, mis käivitab süsivesikute ärapõletamise. Samaaegselt pumpab süda veresoonkonda kuni 20 liitrit verd minutis ( normaalselt umbes 5-6 liitrit).
Tagajärg : veri saab hapnikuga paremini rikastatud. Peale selle tõuseb temperatuur lihastes 28-lt 37 kraadini, mis kiirendab ainevahetust ja ehitab lihasmassi.
PEALE 10. MINUTIT: tõuseb südame löögisagedus
Pulss tõuseb maksimaalselt südame löögivõimest 70% (muidu umbes 60%). Veresooned venivad/ laienevad, vererõhk tõuseb.
Tagajärg: nahk hakkab punetama, eelkõige näol.
PEALE 30. MINUTIT: toimub puhas rasvapõletamine. Higistamisega alaneb kehakaal 1-3 kilo. Paraneb aju verevarustus- aju töötab kiiremini. Väljapuistatud õnnehormoonid tagavad hea meeleolu ning enesetunne paraneb.
PEALE 45. MINUTIT: on kontsentratsioon parem. Selleks ajaks olete ära põletanud juba 320 kalorit. Kontsentratsioon on tunduvalt kärgem (langeb alles peale 6 tunni möödumist). Isegi 224 tundi peale sportimist töötab ainevahetus täistuuridel ja kalorieid põletatakse rohkem kui 7%. Värske hapnik parandab kudede verevarustust ja filtreerib jääkained verest kiiremini.
Tagajärg: rakkude uuenemine kiireneb, nahk muutub ilusamaks, näete noorem välja.
NB! Inimese tervis ja sisemine rahu ei olene juhusest, fastfoodi asutusest ega gaseeritud jooke tootvatest ettevõtetest VAID õigest mõtlemisest, toitumisest ja parajast liikumisest, mille vundament rajatakse/ ehitatakse lapsepõlves.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 


Goldensand klmpressitud kookosli

Kas valida nutikell või nutivõru?

Varia | 

Nutivõru on kiiduväärt trennikaaslane! Nutivõrud on lihtsamad nii oma välimuselt kui kasutamisvõimalustelt. Erinevalt puutetundliku…


Treener soovitas...!?

Varia | 

Kahjuks ei ole see ulmekirjandus, vaid viimasel ajal minuni jõudnud väljaütlemised meie bikiinisportlastelt. Ei usu, et selliseid soovitusi…