21. juuni 2004

Ciao Rimini, ciao 16*Festival del Fitness!

Ciao Rimini, ciao 16*Festival del Fitness!

Unustamatute muljetega jõudis Itaaliast 16-ndalt Fitnessfestivalilt tagasi Eesti Aeroobika Liidu pea 12-liikmeline treeneritegrupp. Juba kolmandat aastat korraldas Eesti Aeroobika Liit koolitus- ja puhkusereisi Itaalia kuurortlinna Riminisse, ühele maailma suurimale fitnessfestivalile, mis on praeguseks kujunenud Müncheni ja Miami fitnessfestivalide kõrval üheks tunnustatuimaks ja tähtsaimaks spordi- ja fitnessinimeste aastasündmuseks ja kokkusaamiskohaks.
Suur spordipidu kestis imearmsas ja palavas kuurortlinnas ka sel aastal kokku 10 päeva, 5.-13.juunini. Rimini festivali ulatust ja sisukust iseloomustaksid hästi möödunudaastase 15-nda juubelifestivali statistika, kus külastajaid loetleti pea poole miljoni ligi, nendest aktiivseid treeningutes kaasalööjaid ligi 100 000, kes kokku kulutasid kümne festivalipäeva jooksul üle 48 000 kcal-i üle 12-nes aeroobikasaalis maailma parimate tipptreenerite juhendamisel. Festivali feelingut olid tulnud vaatama, kirja panema ja pildis jäädvustama 444 akrediteeritud ajakirjanikku ja fotograafi üle ilma ning noorimaks festivali külastanud fitnesshuviliseks oli vaid 40-päeva vana poisslaps.
Festivali korraldajad on teinud suuri pingutusi selle nimel, et Rimini festival kasvaks ja leiaks veelgi laiemat kõlapinda fitnessmaailmas ning iga aastaga suurenevad festivalist osavõtjate numbrid ja esitletavate firmade arv ka seda tendentsi näitavad. Festivali korraldajada on uhked oma pingutuste üle sidumaks omavahel sporti ja fitnessi. Sel aastal oli haaratud festivali tegevusseka 14 erinevat spordiliitu, kes olid kohal oma parimate sportlastega, ja seda vaid 1 kuu enne Olümpiamänge.
Festivalilt saadud muljed on vaieldamatult võimsad – oma mitmekülgsuses pakub see huvi küll kõige erinevamate aladega tegelejatele, alates aeroobikast, stepist, funky’st, spinningust, hüdroobikast, bodybuildingust, kuni kick boxingu, finessi mitmevõistluste, martial arts’ideni. Lisaks oli võimalik tutvuda kõigega, mis puudutab rannavõrkpalli, rannatennist, tänavakorvpalli, viid läbi Rimini maraton. Festivalil sai sõita skuutritega spetsiaalselt selleks üles seatud basseinides, sai harrastada mägironimist mööda seina, korraldati võistlus mägijalgratastel sõitjatele spetasiaalsel kunstmaastikul. Suure festivali sisse oli ära mahutataud ka väike festival lastele, selleks oli üles ehitatud nn. Laste Küla, kus pisikesed tervisesportlased said jõudumööda aega veeta.
Lisaks korrladati lugematul arvul väiksemaid üritusi suure festivali raames: neist jõuab siin kirja panna vaid näiteks – suurima osavõtjatearvuga aeroobikatunni World Master Class, milles 1,5 tunni jooksul vahetusid maailma 9 tunnustatuimat treenerit iga 20 minuti järel. Samuti toimus rahvusvaheline kongress teemal, kuidas füüsiline tegevus mõjutab haiguste preventsiooni ja elukvaliteedi parandamist, samuti korraldati tantsuhuvilistele eraldi Sambafestival ning isegi sportlik võistlus akrobaat-pitsavalmistajate vahel, kelledest spetsimad ja kiireimad suutsid ühe minuti jooksul valmistada kuni viis pitsat!!!
Eraldi äramainimist väärib ka festivali viimastel päevadel toimunud World Master Class megatrenn 1500-l spinningurattal, mis veelgi ilmestab seda, kui populaarseteks on kujunenud spinningutreeningud ja seda nii maal kui ka viimase trendi kohaselt basseinivees.
Loomulikult pakuti festivalil erinevate firmade poolt väga palju ja erinevaid treeningvahendeid, neist osa olid nähtud juba eelnevate aastate festivalidel, kuid siiski saab neid lugeda uudseteks, kuna siiakanti pole ju veel jõudnud näiteks vehkelmine aeroobikasaalis (fit fencing) ja seda nii poksikottidega kui ka vastastikku trennikaaslasega, samuti tutvustati ka seekord uut vibu kujulist vahendit, mida kasutatakse stability training tundides kõik keha mitmekülgsemalt arendamise nimel.
Sel aastal juba rohkem poolehoidjaid kogunud STRIDE-lava pakkus taas treeninguid stretchingust- strength traininguni koos kõndimiskeppidega, ning peale core-board treeningute (mis küll meie treenerite sõnul pisut igavavõitu tundusid), sai osa võtta ka SPRING ENERGIE vetruvate stepi-pinkidega tundidest. Festivalikorraldajad ise tunnistavad selle aasta festivali popimaks vahendiks BOSU’t, kusjuures oli treeneritel võimalus ka kohapeal festivalipäevade raames saada endale tipptreenerite käe all vastav bosu-koolitus ning omandada bosu-treeningute andmiseks litsentski.
16* Festival del Fitness Riminis oli sponsoreeritud sel aastal sellist suurfirmade poolt nagu Panatta ja Biosan, kellest viimane reklaamis väga laialt kohapeal oma elektilisi aparaate, mille imettegevast toimest kirjutavaid buklette küll igal nurgal meile kõigile kätte topiti. Samas meie suureks imestuseks toetasid seda suht uudset treeningviisi ka tuntuimad Itaalia treenerid. Eesti grupist katsetas nn. klemme enda peal vaid Ott Kiivikas, kes küll aparaadi positiivset külge miskipärast tabada ei suutnud, vaatamata firma üliagarale üleskiitmisele. Eks aeg selekteerib välja, missugused nendest tohutul hulgal pakutavatest vahenditest leiavad koha treeningutel.
Ja kuigi sel aastal puudusid festivalilt selliste kõlavate nimedega firmade lavad, kes möödunud juubelinumbrit kandval festivalil olid rahva lemmikuteks, nagu: Nike, Reebok, Adidas, ning nende puudumist ei osanud põhjendada ka küsitletud treenerid, kes eelmisel aastal neil lavadel ise tunde andsid, ei olnud samas ka kurvastamiseks mingit põhjust eesti grupi möödunudaastased lemmiktreenerid leiti ruttu üles teistelt aeroobikalavadelt. Kõigi meie suurimaks rõõmuks saime taas osa nii perfektsetest Boris Bazzani stepitundidest, kui leidsime üles ka Tallinnas FitGirli finaalüritusel tunde andnud ülitulised Laura Cristina afrotunnid, mis sealgi rahva vaimustusest huilgama panid.
Sel festivalil olid enimkülastatavateks aeroobikalavadeks Meeting, Crunch, Datch, Lineaflex, kuid vaieldamatuks ja pea absoluutseks lemmikuks eesti grupile kujunes sel festivalil siiski Freddy lava, kus peale üliheade treenerite ja huvitavate tundide, olid korraldajad rahva tähelepanu püüdmiseks kasutusse haarand osavalt ka show elemente. Freddy lava oli erinevalt teistest viidud pimendatud saali, kus kolme seina suurustele ekraanidele kuvatud mitme kaameramehe ühistöö tulemusena võisid avastada ekraanidelt vaheldumisi nii treenereid kui vaimustusest hüplevaid higiseid treenijaid, kui ka suureks ehmatuseks vahel küüsinärivaid pealtvaatajaid.
Peab mainima, et ka treenerite osas jäid silma just show elemente kasutanud ja särava isiksusega juhendajad, sest professionaalid olid nad ju seal kõik, aga see et fitness üha enam liigub käsikäes showbisnessiga, ei ole enam mingi uudis ning Rimini festivalil nähtu vaid rõhutab seda suunda. Freddy lava edu ei seisnenud muidugi ainult üliosavates showtrikkides vaid tegemist on suure Carlo Freddy ja Luca Sordi poolt loodud fitnesskontserniga, mis toodab kõikmõeldavaid fitnesstooteid tossudest treeneriteni ning laiendab ennast ja pakutavaid teenuseid-tooteid paindlikult vastavalt fitnesstarbijale, mis on ka taganud neile jätkuva edu konkurentide seas.
Kokkuvõtteks võib öelda, et nii kogu Eesti Aeroobika Liidu poolt festivalile viidud grupp, kui festivalil kohatud teised eesti treenerid, jäid festivalil nähtu, kogetu ja kuulduga ülivõrdes rahule ning praeguseks on suurest igatsusest, nii festivali melu kui ka kuumade Rimini randade järele, saanud kindel veendumus, et järgmine aasta kohtume taas samas kohas! Ei ole millegagi võrreldav, kui tunda ennast väikese osana sellest suurest fitnessmaailmast, millestki suurest ja võimsast, millega sa iga päev oma tavatrenne andes tiksud ühte rütmi, toimugu need siis Brasiilias, Roomas, Tallinnas või Antslas. Eesmärk on kõigil üks. Feelingut ja ideid, mis sa sellelt festivalilt saad, jagub terveks järgnevaks tööaastaks!
Rimini festival ootab meid kõiki taas suurele spordipeole aastal 2005 4.- 12.juunil!

Autor: Eike Feigebaum