19. aprill 2024

Tunne Eesti tegijat: Inna Uit

Inna Uit:

58 (24 a.v. hakkasin tegelema kulturismiga) 9. aastaselt hakkasin tegelelema kergejõustikuga (7. võitlus) Sügis 1989 hakkasin tegelema kulturismiga. 

Pikkus 1.60 (hommik) – 1.59 

Esimesed 5 aastat olin kaalukategoorias kuni 52 kg. Seetõttu, mis oli hiljem ilmne ja arusaadav, lihaste kasvu tõttu oli vaja kategooriat muuta, kuna hooajavälisel ajal tõusis kaal kiiresti 70 kg-ni. Aga hirmul on silmad suured ja selle asemel, et vormi teha ja kaalu süsivesikute laadimisega arvestada, kõrvetasin lihased ära, et suruda ennast kaalukategooriasse kuni 52 kg. Mäletan, olin nii tühi ja ülikurnatud kui olla võis, eelõhtul enne järgmise hommiku kaalumist nägin hirmuga, et olen 2,5 kilo ülekaalus. Nii et sel asemel, et puhata ja teha süsivesikutega laadimist mis oleks pidanud olema juba siis vähemalt 2-3 päeva, lähen mina aga jooksma siis sauna, jätan joomata ja söömata kuni järgmise hommiku kaalumiseni.

Lavale läksin loomulikult tühjana sõna otsesmõttes. Õige vorm aga tekkis 3-4 päeva peale võistlust. Ei soovita seda tunnet tunda ega sedavõrd ranget eksperementi sooritada mitte kellegile !!!

1995 läksin üle kategooriasse kuni 57 kg. Ja siis tuli uus hirm, et äkki olen nüüd liiga väike teiste kõrvalt:). Kuid soovid täitsid minu lootused.

IFBB Pro divisioonis oli üks kategooria. Siis kaalusin tippvormis 63 kg.

Saavutatud tiitlid:

1990 IFBB NSVL Liidu absolutvõitja 

1995 IFBB Europen Champion

1996 IFBB World Champion 

1997-1998 Jan Tana Classic Pro.

Viimane võistlus : Jan Tana Classic Pro 1998 poolfinaalis 11. 

1999 Arnold Classic Proks tegin tipvormi. Nädal enne võistlust aga panin lõpu spordikarjäärile. Ametlik kutse oli meelega X ? kodaniku käsul kinni hoitud (Rein Matt kriminaalmenetlusega seoses) mille sain alles mitu kuud hiljem kätte. Aga see ei omanud enam minu jaoks ei mingit tähtsust!

Kooliajal pandi kõiki alade võistlustele. Olgu see kergejõustik, ujumine, laskmine, korvpall, võrkpall või suusatamine. 9-24 eluaastani tegelesin kergejõustikuga Leonid Brjuhhovi käe all. 7 võistluses || (teine) täiskasvanute järk.

Lapsestsaadik olen aktiivne. See oli mu elustiil. 

Toitumine:

Toitumine atleetvõimlemisajal oli väga primitiivne. Massiajal põhi toiduks oli riis, kohupiim, muna, juurvili-puuvili, isetehtud pitsad, koogid ja jäätised. Seda kõike ja palju. 

Võistlusteks valmistusperioodil oli veelgi lihtsam toit.: Riis, munavalge, juurikad. Viimane kuu enne võistlust lisasin kaks korda päevas kanafileet. Söögikordi 4, lisaks 99% proteiinipulber peale trenni. 

Lemmiktoidud lapsestsaadik tänasepäevani on kõik magustoidud: jäätis, kringlid, tordid jne.

Eeskuju: lapsepõlves – iluvõimleja Olga Korbut.

Vajalikud isikuomadused neile, kes tahavad olla parimad:

Tahtejõu, enesekindlus, sihikindlus, enesekontroll, motivatsioon. Viimane on igaühel erinev. Kõik see aitab realiseerida ennast.

Instagramm: @innauit Facebook: Inna Uit