9. august 2007

Ajastute tarkuseid…

„Treening on kuningas. Toitumine on kuninganna. Pange nad kokku ja te saate kuningriigi.
– Jack LaLanne, 1953.

„Kui te tahate kulturismis või ükskõik millises elu valdkonnas edu saavutada, siis ei või te endale lubada leigeid ambitsioone ja pealiskaudset suhtumist. Te peate taga ajama intensiivsust ja omama tugevat tahet, sest see on ainus võimalus, kuidas te saate õnnestuda.
– Dr. Frederick Tilney, 1947.

„Treenige vormisoleku nimel ja te näete, et ka jõud „järgneb teile.
– Sig Klein, 1937.

„Ma lõpetan võistluskulturismiga, kuid ma ei lõpeta kunagi oma keha ehitamist. See on ülim sport.
– Arnold Schwarzenegger, 1976.

„Ükski mees ei tohiks kehalist treeningut puudutavates küsimustes jääda asjaarmastajaks. Häbi mehele, kes on saanud vanaks ilma, et oleks üritanud saavutada kehalist ilu ja jõudu ja kes on jätnud kasutamata võimalused, mida keha arendamine meile pakub.
– Socrates BC

„Kui te tahate head treeningualast nõu, siis ärge küsige seda kõige suuremalt mehelt saalis, vaid sellelt, kellel on võrreldes algusega kõige suurem edasiminek olnud.
– Don Peters, 1966.

„See, mis töötab ühe kulturisti peal ei pruugi paika pidada teise kulturisti peal. Ärge jälgige pimestunult kuidas treenivad teie iidolid, vaid proovige ise erinevaid meetodeid, avastage uusi lahendusi ja otsustage, mis on parim just teile.
– Alan Stephan, 1958.

„Suur jõud on hindamatu varandus. Plaanige oma treeninguid nii, et teid ei segataks. Kunagi ärge jätke trenni ära, ärge tehke seda lihtsalt ära. Püstitage endale igaks trenniks eesmärgid. Hoidke oma vaim trennil ja üritage iga seeria ja kordus sooritada nii vaimselt kui füüsiliselt ennast maksimalselt mobiliseerides ja hästi.
– Chuck Sipes, 1964.

„Ma ei tea küll täpselt miks, kuid kehaliste harjutuste füsioloogid on alati väitnud, et lihast kasvatab eriliselt hästi harjutuse negatiivne faas ja mina usun, et see on tõsi.
– Arthur Jones, 1960.

„Kuigi seda praegu eiratakse, ei usuta ja ei kasutata, usun ma ikkagi, et ühel päeval (tulevikus) on jõutreening kõigi spordialade treeningus ja ettevalmistuses oluline osa.
– Joe Weider, 1947.

„Mu süda oli nõrk ning mul keelati raskuseid tõsta. Ma ei kuulanud ja hakkasin ikkagi sellega tegelema. Tänaseks tunnen ma end hästi ja tugevana, kuid arstid, kes mul jõutreeninguid keelasid on juba kaua aega surnud.
– Dan Lurie, 1999.

„Ma ei oska teile öelda paremat biitsepsi harjutust kui biitsepstõste hantlitega istudes kaldpingil vahelduvalt. See on kaua aega olnud ainus biitsepsiharjutus minu kavas.
– Steve Reeves, 1966.

„Kõige tõelisem edu või õnnestumine ongi enesearendamine.
– Charles Atlas, 1939.

„Kui te tahate jämedaid käsi, siis kükkige kükk paneb käed kasvama.
– Sergio Oliva, 1967.

„Kui te ei taha muretseda kuidas ennast vormi saada, siis parim võimalus selleks ongi mitte üldse vormist ära minna.
– Zabo Koszewski, 1962.

„Ma arvan, et Methandrostenolonil (Dianabolil) oli suur potentsiaal, kuid nähes, kuidas seda kuritarvitatakse on mul väga kahju, et ma selle üldse leiutasin. Kõik need noored hävitatud elud.
– John Ziegler, 1972.

„Rääkige moodsatest kulturismiteooriatest nii palju, kui tahate. Mina lähen trenni on jalapäev.
– Dave Draper, 1999.
Tarkused pärinevad raamatust „Bodybuilding Truth

Autor: Tõlkinud Janar Rückenberg