15. juuni 2022

Arthur Jones – High Intensity Training-meetodi ristiisa

[url=https://wildwarriornutrition.com/blog/arthur-jones-and-the-principles-of-high-intensity-training]Arthur Jones[/url] oli trenazööride Nautilus ja MedX konstruktor – mees, kes töötas välja ühe maailma tõhusama treeningmeetodi HIT.

Jonesi ideed püüdsid kummutada müüti[url=https://www.muscleandstrength.com/workouts/arnold-schwarzenegger-volume-workout-routines] Arnold Schwarzeneggeri metoodikast[/url], mis eeldab
tundide ja päevade kaupa jõusaalis rassimist.
High Intensity meetod nõuab lühikesi üksikuid seeriaid (6-10 kordust), mille käigus
pingutatakse kuni täieliku lihaspuudulikkuseni. Treenitakse üks, kõige rohkem kaks korda
nädalas, et tagada maksimaalne superkompensatsioon, lihaste hüpertroofia ja jõu lisandumine.

Jonesi juhendamisel treeninud kuulsamad nimed on [url=https://www.youtube.com/watch?v=XlUG4pdYtRk]Casey Viator[/url], [url=https://www.greatestphysiques.com/male-physiques/eddie-robinson/]Eddie Robinson[/url], vennad [url=https://www.youtube.com/watch?v=oG_aCnrVeuI]Mike ja Ray Mentzer[/url], [url=https://www.youtube.com/watch?v=39EunlmLsII]Sergio Oliva[/url] (ainus, kes võitis Mr.Olympia tiitli teiseks jäänud Arnold Schwarzeneggeri ees) ja [url=https://www.greatestphysiques.com/male-physiques/boyer-coe/]Boyer Coe[/url].
Jonesi väljaannete hulgas oli ka [url=https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=339467210707767]Nautilus Bulletins[/url], mis lükkas ümber müüdid harjutuste ja trennikavade kohta.

Täiendavad väljaanded hõlmasid Jonesi uuringute tulemusi lihasstruktuuride erinevate
reaktsioonide kohta, mis on kokku puutunud erineva koormusega nii piiratud kui ka piiramatu
liikumisulatusega harjutuste korral.[url=https://alchetron.com/Arthur-Jones-(inventor)]
Jones klassifitseeris tulemused spetsiifiliseks S-tüübis ja üldiseks G-tüübiks.[/url]

Ta oli esimeste teadlaste seas, kes katsetas katsealustel eranditult ekstsentrilist treeningut ning
viitas ekstsentrilise treeningu paremusele ja tähtsusele jõu suurendamisel. Jones oli
infimeetriliste ja akineetiliste treeningseadmete leiutaja. Ta oli esimene trenažööride disainer,
kes kasutas trenažöörides nukke, mitte rihmarattaid, võimaldades esmakordselt vastupanu,
mis varieerus piki inimese lihasstruktuuride tekitatud jõukõveraid.
Just [url=https://www.youtube.com/watch?v=SY1miMg6gUk]Nautiluse[/url] trenazööride tulek muutis jõusaalitreeningu üldsusele ahvatlevaks, soodustas 1970. ja 80. aastate fitnessibuumi ning põhjustas Nautiluse jõusaalide tuleku Ameerika Ühendriikide kaubanduskeskustesse.

Nautiluse seadmed ja firma, mille ta nende müümiseks asutas, tegid Jonesist multimiljonäri ja
tõid ta Forbesi 400 rikkama inimese nimekirja. Ühel hetkel hindasid finantsanalüütikud, et
Nautilus teenib aastas 400 miljonit dollarit. Arthur müüs Nautilus Inc. 1986. aastal 23 miljoni
dollari eest. Samal aastal asutas ta [url=https://www.medxonline.co.uk/medx-therapie-2/history/]MedX Corporationi[/url], mille müüs enne pensionile minekut 1996. aastal.

Jones suri oma kodus Ocalas Floridas 28. augustil 2007 80-aastaselt. Temast jäid maha kaks tütart ja kaks poega, Gary ja William Edgar Jones.
1989. aastal asutas Gary Jones [url=https://www.strength-oldschool.com/forums/topic/35-gary-jones-former-owner-and-designer-of-hammer-strength-exercibrändise-equipment-company/]Hammer Strength Exercise Equipment Company[/url].

Kas tekis huvi minna ajas tagasi ja proovida Nautiluse esimese põlvkonna masinaid? Seda on täna võimalik teha [url=https://hcgym.ee/]HC GYM[/url] jõusaalides Tallinas. Tallinas. Peale Nautiluse ehitas Arthur üles ka
kompromissitute trenažööride brändi [url=https://www.medxonline.co.uk/equipment/erhaltliche-stationen/]MedX[/url] . MedX trenazõõrid leiate klubis [url=https://hcgym.ee/hc-gym-tartu-mnt-87d/]Sikupilli HC GYM[/url].

Autor: Timo Majuri