26. november 2003

BODYPUMP naistele – miks?!

Paranda oma füüsist lisa sitkemaid lihaseid kahanda rasva tee endast parem atleet suurenda metabolismi paranda liikumist paranda kehahoiakut paranda balanssi ja kordinatsiooni tugevda oma südant vähenda südamehaiguste riski paranda oma immunsussüsteemi paranda oma emotsionaalset heaolekut.

MÜÜDID:

1. Ma lähen liialt ’suureks’ BODYPUMPi tehes.
Tõde: Tänu ’palju kordusi, keskmine raskus’ stiilile BODIPUMPis, naised EI KOGU massi BODYPUMP treeningute ajal. Üks kasutegur BODYPUMPi tehes on see, et me lisame oma lihasmassi ja vähendame oma mittevajalikku keharasva. Võib märgata lihaste kasvamist aga ei midagi ebaloomuliku.

2. Mehed on tugevamad kui naised, nii et naised peaks treenima väiksemate raskustega.
Tõde: Üldiselt naised ei suuda tõsta samasuuri raskusi kui mehed, kuna nendel on vähem kehakaalu ning tavaliselt pole treeninud raskustega ennem BODYPUMP kursustele tulekut. Võttes aluseks naiste kehamassi on nemad võimelised saama proportsionaalselt sama tugevaks kui mehed, kui nad vaid seda ise soovivad.

3. Ma võtan kaalus juurde.
Tõde: Lihased kaaluvad rohkem, kui rasv ning naised muudavad oma keha komposatsiooni BODYPUMPi tehes. Naistel tuleb juurde rohkem sitket lihasmassi ning kaotavad keharasva. Mõnikord võib märgata minimaalset kaalu lisandumist. Näiteks võib tuua, et ennem treeningute algust kaalus naine 59kg, millest 30% moodustas keharasv, aga peale edukalt läbitut kursust kaalub 61kg ainult 20% rasvasisaldusega.

4. Ainult aeroobsed treeningud põletavad rasva.
Tõde: Me teame, et rohkem sitket lihasmassi tähendab, et organism põletab rohkem rasva enda toitmiseks. Kui sul pole lihaseid, ei saa sa kaotada ka rasva.

5. Mul pole jõuharjutusi vaja kuna ma tegelen aeroobikaga.
Tõde: Aeroobsed harjutused on suurepärased südame-veresoonkonna jaoks ning on samas ka tervisele väga kasulikud, kuid nad ei tee Teid tugevaks.

Autor: Toimetus