4. veebruar 2000

Kas on parem teha aeroobset treeningut hommikul ?

Küsimus, mille vastus huvitaks nii mõndagi meist?

Enamik meist teab või on kuulnud, et keharasva rohkem põletada, tuleks aeroobset treeningut teha kohe hommikul, soovitatavalt enne sööki, sel ajal, kui veresuhkur on madal.
Kuid, kas on hea teha trenni tühja kõhuga?

Sellele küsimusele annab vastuse IFBB fitnessi kuulsus Lovena Stamation-Tuley:

Jõusaalis tuleb mul samale küsimusele üsna tihti vastata.
Paljud toitumise ja tervise spetsialistid usuvad, et kunagi ei tohiks teha aeroobset tühja kõhuga, sest kui teie veresuhkur on madal, ei ole te suuteline sooritama piisavalt tugevat või pikka treeningut. Samuti võivad sellega kaasneda tervisehäired hüpoglükeemikutel, kes võivad muutuda uimaseks või hakata iiveldama.
Teisest küljest aga ütlevad enamik rahvusvahelisel tasemel naiskulturistid ja fitnessi võistlejad, et hommikul enne sööki aeroobse treeningu tegemine, aitab rasvast kiiremini vabaneda. See tuleneb põhjusest, et kui teie organismis ringleb vähem glükogeeni/veresuhkrut, on teie keha sunnitud kasutama teisi organismis leiduvaid energiaallikaid organism pöördub kiiremini kütuse saamiseks rasva varude juurde.

Mina teen oma aeroobse treeningu kohe hommikul, tühja kõhuga. Seejärel lähen koju, söön, lähen tööle, jälle söön ning pärastlõunal, siis kui olen tugev ja täis tangitud, teen jõutreeningut.
Peamine on, et sinu aeroobne treening jõuaks päeval, teatud aja jooksul lõpuni.
Igal inimesel on oma väljakujunenud rütm, kava ja energia kogus, mida ta oma eesmärgi saavutamiseks on nõus ohverdama.
Kõige olulisem faktor siinjuures on aja leidmine ükskõik millisel ajal teha pidevalt trenni, piisava intensiivsusega.

Autor: Muscle&Fitness tõlk. K.Reial