31. detsember 2006

Kirsid

Palju aastaid on kirsse kasutatud võitluses põletikuliste haiguste vastu, nagu artriit ja podagra. Kui lihaskiud on kahjustatud, nagu nad seda peale jõutreeningut on, siis tekib põletikkuline protsess. Kuigi see on normaalne, võib see takistada lihaskasvu.

Uued uuringud Vermonti ülikoolis on näidanud, et kirsid mitte ainult ei suuda kontrolli all hoida põletikku, vaid leevendavad ka lihasvalu ja kiirendada treeningjärgset taastumist.

Uuringul osalenud 14 meest jõid ära 12 untsi kirsimahla või platseeboefekti tekitavat jooki 2 korda päevas. Neljandal päeval sooritasid katsealused 2 seeriat 20 negatiivse kordusega küünarvarte kõverdust (biitseps), tekitamaks lihaste kahjustust. Käsivarte tugevus ja lihasvalu märgiti üles enne trenni ja 4 päeva hiljem. Tulemused näitasid, et jõu kadumine ja valu olid oluliselt väiksemad nendel, kes jõid kirsimahla. Seega kui oled huvitatud oma jõu säilitamisest lihasvalu kestel, siis kirsid on sellele magus lahendus.

1-2 tassi terveid kirsse on hea lahendus enne trenni tarbitavateks süsivesikuteks, kuna nad on aeglaselt imenduvad, varustades meid ühtlase kestva energiaga trenni ajal ja hoides insuliini taseme madalal (kui insuliini tase tõuseb trennis, võib see takistada rasvapõletust).

2-3 untsi kontsentreeritud kirsimahla segatuna valgupulbriga sobib väga hästi trennijärgseks manustamiseks, rääkimata headest maitseomadustest. Mahlast saadavad süsivesikud imenduvad kiiremini ja see aitab valgul paremini toimida.
Allikas: Muscle & Fitness detsember 2006, Tabatha Elliott

Autor: Tõlkinud Aktivist