15. november 2023

Kodune treening tõeliselt tulemuslikuks! Kuidas?


Jõutreeningul on lisaks keha esteetika ja suutlikkuse parandamisele hulk teisigi ja sugugi mitte
vähemtähtsamaid mõjusid nagu stressi maandamine ja tujufooni tõus, kesknärvisüsteemi tugevdamine ning hormonaaltasakaalu optimeerimine.
Sageli nähakse jõusaalis ainsat viisi enda lihastoonuse parandamiseks, kuid kaasaja inimeste elutempot
arvestades ei pruugi see olla optimaalseim valik. Tavaliselt kulub spordisaali mineku, treeningu, hügieeni ja sealt lahkumise peale kaks kuni kolm tundi. Kolmel korral nädalas trenni tehes peab seega arvestama
üheksatunnise ajainvesteeringuga, mis teeb keskmiselt 468 tundi ehk 19,5 ööpäeva aastas. Sellest treeningule kulub aga vaid 152 tundi ehk 6,5 ööpäeva aastas.
See lihtne arvutuskäik näitab, et kodus jõutreeninguid tehes hoiaksime aastas kokku sisuliselt kahe nädala võrra aega, mida investeerida hobidesse, peresse, puhkamisse või enesearengusse. Selle miinuseks on aga koduse treeningsaali sisustamisele kuluv raha ning sageli ka ruuminappus.
Seega kipub kodune treeninginventar piirduma lõuatõmbekangi, mõne paari hantlite, joogamati ja TRX-laadse, keharaskusele tugineva treeningsüsteemiga. Treenija märkab aga õige pea, et sellisest sisustusest pideva progressiooni saavutamiseks ei piisa ning motivatsioon kaob.
Jõusaaliga sarnaste tulemuste saavutamine kodustes tingimustes on aga siiski võimalik, seda läbi muutuva vasturaskusega treeningkontseptsiooni. See tähendab, et harjutuse käigus vastupanu pidevalt muutub, olles kõige suurem just lihase kontraktsioonifaasis. Selline treeningviis vähendab tunduvalt vigastuste ohtu, andes samas lihasele suurima koormuse faasis, kus see kõige rohkem töötab.
Muutuva vasturaskusega treeningute efektiivsus on tõestatud kümnetes teadusuuringutes, millest paljud onleidnud sel võrdväärse mõju vabaraskustel harjutamisega. Küll on aga ka siin oluline tulemuste saavutamiseks jõusaaliga sarnaselt raskusi pidevalt tõsta ning oma füüsisele aina suuremaid väljakutseid esitada.
Eesti ettevõte Robus keskendub just koduste treeningute tulemuslikuks muutmisele ja on välja töötanud
unikaalse GymBars treeninginventari, mis muudab muutuva vasturaskuse kontseptsioonil harjutamise
mugavaks ja tõhusaks. Patendiga kaitstud käsikud on disainitud andmaks hantlitega võrreldava
kasutajakogemuse, kus tõmbekese on peopesa sees ning otsaflantsid kaitsevad käsi hõõrumise eest.
Komplektis sisalduvat nelja erineva raskusega treeningkummi omavahel kombineerides saab harjutada 5-154kg raskusvahemikus, mis tähendab, et sobiva raskuse leiab nii õlale lendamise kui jõutõmmete ning küki jaoks.
Kogu Robuse treeningkomplekt kaalub vaid 1 kg, võimaldades seda mugavalt kõikjale kaasa võtta –
lennureisile, suvilasse või välijõulinnakusse. Lisaks on Robus kokku pannud pea 100 harjutusest koosneva harjutuste videopanga kõikide lihasrühmade efektiivseks läbitöötamiseks.
Robus GymBars Full Set komplekti hind on vaid 49 € ning saad selle endale mugavalt soetada SIIT!