5. oktoober 2007

Kõige vihatum mees kulturismis

Tavalistele treenimata tüüpidele, kes jõusaalist ja treeningust üleüldse ei vaimustu, tunduvad raualiigutajad ja kulturistid friikide ja väga veidrate inimestena. Miks peaks keegi tegema selliseid treeninguid, piinama ennast meeletute raskustega, et saada omale suuremat biitsepsit, nähtavaid kõhulihaseid jne.? Mis neid küll painab? Kas neil on madal enesehinnang? „Pühapäeva trennimeestele tunduvad tänapäeva profikulturistid tõeliste friikidena. Milleks riskida oma tervisega ja teha ennast selliseks, muuta enda väljanägemine selliseks, mida enamus inimesi niikuinii jälestab? Neil peab vist tõsine „kiiks küljes olema või kannatavad nad düsmorfilise hälbe käes? Või on neil väike peenis?

Mis või kes võiks olla see, keda isegi professionaalne 120 130 kg-ne tippkulturist nimetab tõeliseks friigiks? Vastus: see mees on Greg Valentino. Kui te ei tea, kes see tüüp on, siis lööge google´isse see nimi sisse ja vaadake, mis tuleb. See, mida näete, ei ole photoshopi abiga tehtud!!!

Greg ei ole mees, kes kulturismiringkondades oleks heas mõttes populaarne. Õigupoolest on ta tõenäoliselt kõige põlastatum mees kulturisminduses. Minge mõnda kulturismifoorumisse, mainige seda nime ja vaadake, mis tulema hakkab: „Miks ta küll endasse syntholi toppis ja ennast selliseks tegi?, „Kas ta tõesti arvab, et näeb nüüd ilus välja?, „See mees on idioot!, „Ta on rikkunud kulturismi maine! jne.
Kui mulle öeldi, et Greg pakkus T-Mag´ile intervjuud, ei teadnud ma algul, mida sellest arvata. Veel enam, kui minul paluti see lugu läbi viia, olin nõutu. Kummaline, kuigi ma polnud temaga kunagi varem rääkinud ega kohtunud, ei meeldinud ta mulle juba eos. Õigupoolest ma nõustun nende eelnevate arvamuste ja väidetega. Mõtlesin, et ei tea kas on ikka hea just selle tüübiga T-Mag´ile tähelepanu tõmmata. Ok, otsustasin kõigest hoolimata vaadata ja kuulata, mis siis mehel enesel on öelda.

Pealegi minus tärganud psühholoogia tudengi hing tahtis nüüd juba tõsiselt teada, mis motiveerib selliseid tüüpe tegutsema. Tüüpe, kes täis tatoosid, kel sada rõngast, kes panevad endale võrkpalli suuruseid rinna implanaate jne. Mida on siis kulturismi suurimal veidrikul öelda? Mis teda motiveeris nii tegema? Ja mis kõige tähtsam kas Greg Valentino on tuleviku kulturismi esimene sähvatus???

Ok, vaatame siis!!!

T-Mag: Greg, kuulsin, et sind on ka arreteeritud. Sa ei taha ju vanglast rääkida või tahad?
Greg Valentino: Ei taha. Ma olen tõepoolest vanglas istunud ja mul on selle pärast olnud palju jamasid, kuid praeguseks on see asi OK.

T: Olen kuulnud ka, et sa pidavat samahästi kui surnud olema?
GV: Mis see siis on: kõik süüdistavad mind just syntholi kasutamise pärast. Ma ei tarvita süntooli. Süntool venitab lihase fasciat ja annab selliselt lihast suurendava efekti. Mina tarvitasin Testosterone Propionaati ja Equipoise´i. See võrdub tegelikkuses kahekordse efektiga. Tekib õlist tulenev venitus ning ainetest endast tekib võimendunud lokaalne lihase kasvamine.
Süntool tähendab sisuliselt puhta õli süstimist lihasesse. See õli ise ei sisalda mingisuguseid lihast kasvatavaid ühendeid. Fasciad venivad, õli täidab lihased ja tekivadki ebardlikult suured ja täidlased lihased. See on kõik, mis te süntooliga saate. Mul on 67.5 cm-sed käed kas te arvate, et selliseid on võimalik ainult syntholiga saada? Naeruväärne need ei tunduks sellisel juhul siis enam kätena. Muide enne igasuguste steroidide võtmist olid mul 52.5 cm sed käed.

T: Tõesti?
GV: Jah. Olen praegu oma neljakümnendates eluaastates. Treenisin 25 aastat täiesti puhtalt ilma ühegi keelatud aineta. Olen nüüdseks kasutanud steroide 6 aastat mu keha on selle aja algusest justkui plahvatanud. Aga käte poolest olen ma alati olnud geneetiline friik, isegi nüüd kui vaatan tagasi möödunud pilte tundub nii.

T: Mäletan mõningaid pilte sinust, see oli kaheksakümnendate alguses, seal tundud täiesti normaalne kulturist.
GV: Kusjuures päris paljude nende piltide peal olen kõigest 20 aastane. Olin siis kergekaalus ja võitsin oma kaalukategoorias paljudel kordadel. Kaalusin siis 64 kg ja mul olid 45 cm sed käed. Keemiast ei teadnud siis veel midagi.

T: Pärast nii pikka staazi naturaalina miks sa läksid üle steroididele?
GV: Olen teiega aus? Ok, ma nägin kuidas ühel hetkel hakkasid teised minust väga kiiresti mööda minema. Tüübid, keda ise olin vaid mõned aastad treeninud. Nad olid jõusaaliga tegelenud vaid mõne aasta ja ükskord äkki olid nad kuidagi väga suured ja võimsad. Ja siin lähen mina, treenin korralikult, naturaalselt, arenen aeglaselt, aga siiski arenen, kuid nemad on vaid „paar korda saalis käinud, juba minust möödas ja juba peetakse neid kellekski. Nii mõtlesin tol korra. See on frustreeriv, uskuge mind. Pealegi oli mul tunne, nagu oleksin selle välja teeninud. Välja teeninud õiguse hakata pärast 25 aastat naturaalset treeningut kasutama steroide. 25 aastat treeninguid ilma keemiata pealegi, kõik niikuinii juba siis süüdistasid selle kasutamises.

T: Kasutad sa steroide või teisi drooge ka praegu?
GV: Ei ole steroide juba üle aasta tarvitanud, kusjuures kasvuhormooni ei ole ma kunagi kasutanud. Kui kinni läksin, tulin välja ja olin ikka väga suur, mis siis, et vanglas olles ei saanud kordagi raskust tõsta. Mu käed on ikka mingi 25 tolli (63.5 cm).

T: Nii, et hetkel ei kasuta sa mitte midagi, ei süste ega midagi?
GV: Ei! Mitte midagi, mu käed lihtsalt ongi sellised ja nad on minuga. Hetkel olen tegelikult taastusravil (võõrutusravil), kusjuures ma ei tarbi ega ole kunagi tarbinud mingeid narkootikume ega alkoholi. Ja kujutage ette nad panid mind võõrutusravile.

T: Sa mehkeldasid steroididega ja nad panid sind võõrutusravile?
GV: Täpselt nii, kuna ametlikult pole sellist valdkonda, sellist kategooriat, kuhu pandaks need, kes tarvitavad steroide. Seega olengi nö. võõrutusel või ravil sama programmi järgi, nagu narkosõltlased ja sellised tegelased. Nende asjadega pole mul igatahes probleeme olnud. Mind testitakse narkootikumide tarbimise määramiseks kaks korda nädalas. Steroide ma enam ei kasuta, ka seda testitakse.

T: Pärast esialgset steroididega tutvumist, kuna otsustasid, et hakkad kätesse süstima?
GV: Nii kui olin steroidide tarvitamist alustanud, ma „armusin sellesse, kuna mu keha reageeris sellele suurepäraselt. Juba esimese kuuga lisasin oma käte ümbermõõdule 2.5 cm. Kusjuures siis ma veel kätesse ei süstinudki. Tunne sel perioodil oli metsik ja otsustasin kindlalt jätkata.

T: Inimesi huvitab tihtipeale just see, et miks sa tahad seda teha, selline välja näha see ei ole ju kaugeltki mitte enam proportsioonis sinu ülejäänud kehaga?
GV: Jah, nii see on ja see ei olegi minu eesmärk. Ma tahangi olla lihtsalt friik. Mõistate millest räägin? See on midagi sellist nagu ma oleks „kätega Tom Platz.

T: Sa siis väidad ka, et väga suure osa sellest millised su käed on, võlgned sa ka geneetikale ja kui keegi üritab seda järgi teha, kuhu sina praegu oled jõudnud, siis see ei pruugi õnnestuda?
GV: Täpselt nii. Süntool on igaühele kättesaadav miks siis ei kõnni tänavatel 68.5 70 cm kätega mehi ringi? Ma tunnen mitmeid tüüpe, kes on süntooliga eksperimenteerinud, kuid ei saanud sellest midagi. Nad said küll ajutise PUMP´i, kuid niikui kasutamise lõpetasid see ka kadus. Kui see nii kergelt kõik oleks saavutatav kõnniksid kõik suurte kätega ringi.

T: Oled kunagi mõelnud teha röntgeni testi, et kriitikutele tõestada, et nad eksivad süntooli suhtes?
GV: Ma võin seda teha. Aga nad ütleksid ikka, et nüüd ei ole loomulikult võimalik enam eristada, kas see suurus on süntoolist või steroididest pärinevast õlist. Kuid kindlasti saaks tõestada, et mu kätes ei ole mingeid implanaate, seega teeksin sellise testi hea meelega.

T: Praegu sa räägid, et ei ole süntooli kasutanud, kuid lugesin ise artiklit, kus sa väidad, et sul on oma salasegu (MCT mingisugune kombinatsioon), mida kasutad. Oli see nii?
GV: Kindlasti mitte, midagi sellist pole ma kunagi öelnud. Inimesed ajavad igasugust p…a suust välja. Keskmise pikkusega rasvhapped (MCT)? Lollus! Seda kasutan kui toidulisandit, mitte aga ei topi süstlaga oma kehasse. Ma peaks päris segane olema. Pole sellist asja kunagi üheski foorumis rääkinud ega isegi oma kodulehel, kuid inimesed kasutavad minu nime igasuguse jamaga seonduvalt.

T: Aga valgusta meid siis kuidas sa sellised käed omale tekitasid?
GV: Süstisin väga palju testosterooni. Süstisin 3000 mg testosterooni nädalas. Armastan Testosterooni ja Equipoise´i. Enamus testost, mida süstisin oli Testosterone Propionate. Kombineerisin seda pidevalt Testosterone Enanthate´ga ja Equipoise´ga. Süstisin üle päeva. Õli koguse pärast, mis nädalaga lihasesse läks ma eriti ei muretsekski, kuivõrd just steroidi kui aine pärast. Nädala doos oli umbes 3000 mg testot pluss 400 kuni 500 mg Equipoise´t. Süstisin õlgadesse, triitsepsisse ja biitsepsisse.

T: Kas keelatud ainete müümine oli põhjus miks sind arreteeriti?
GV: Mind arreteeriti jah, kuna olin selles valdkonnas juba pikka aega „suur tegija!

T: Sul oli ka oma jõusaal, eks?
GV: Tõepoolest mul oli jõusaal. Kahjuks olin probleemide tõttu sunnitud selle maha müüma. Arreteerimise ajal visati minu üle palju nalja ja ma olin nende jaoks nagu mingi koomik.

T: Millest selline arvamus?
GV: Tundsin seda mu käed on nii suured ja mu õlad on nii laiad, kui politseijaamast välja tulin, filmiti mind koguaeg. Kogu suhtumine oli selline.

T: Et ütled, et profid on keemiaga kõik „sinapeal. Lee Priest on sinu kohta vist väga halvasti öelnud?
GV: Jah nii see on. Ma võiks seista Lee Priesti kõrvale ja te võiks ta minu taha ära peita. Ma olen temast natuke ka pikem, mitte palju. Kuid jh, ta on igasugust jama välja öelnud. Kuid millest ta aru ei saa, on see, et kui mina juba tõsiselt kulturismiga tegelesin, oli tema alles keskkoolis. Ma alustasin 1972. Ma tean treeningust rohkem kui enamus neist tüüpidest. See on ka põhjus miks enamus neist, kui lähevad kuurilt maha, näevad välja nagu nad polekski kunagi raskust puudutanud.

Shawn Ray võttis ka minu kohta ühel Night of Championsil sõna, et ta ei saa aru mida ma endaga teinud olen. Kuid saage aru, ma olengi üleüldse suur. Ma olen palju suurem kui Shawn ja mu käed olid isegi enne steroidide tarvitamist Shawni kätest suuremad.

T: Oled sa ka oma mõõtmetest palju kaotanud sellest ajast kui sind niiöelda sunniti lõpetama?
GV: Jah, olen massi muidugi kaotanud. Mu käed on hetkel 63.5 cm – sed. Olin just Night of Championsil ja inimesed tundsid ikkagi minu vastu huvi, tahtsid mu pilte jne.

T: Ütled seda nagu sulle ei meeldiks tähelepanu.
GV: Kas mulle meeldib tähelepanu? Tegelikult olen omajagu häbelik ka.

T: Mis sind motiveerib või on motiveerinud tegutsema. Selliseks ennast „tehes pidid sa ju suurt tähelepanu eeldama?
GV: (Naerab) Minu motivatsiooni allikas olen mina ise, mul on lühikese mehe kompleks või Napoleoni kompleks, kuidas iganes seda ka ei nimetata. Ma olen vaevalt 165 cm pikk. Tüüp kellel on 68.5 cm – sed käed ja sama lai keskkoht, tundub esmapilgul naeruväärne, kuid sellisena olen ma ka nii friik, kui üldse olla annab. Sümmetria mind ei huvita.

Olgem ausad kulturismis toimub tegelikult midagi sarnast. Kedagi ei huvita Milos Sarcevi kaunis sümmetriline ja harmooniliselt arendatud keha. Küsige rahvalt keda nad laval näha tahavad? Tahetakse näha ikka selliseid tüüpe nagu Markus Ruhl või Paul Dillett. Inimesed tahavad näha suurust ja massi, tahetakse näha tõelisi friike. Ja seesama suurus ongi see, mis tõmbab rahvast selle spordiga tegelema.

T: Kas sa arvad, et motiveerid inimesi?
GV: Ei ma ei arva seda. Ma saan E maile üle kogu maailma, kus mulle kirjutatakse, et olen värdjas, näen välja nagu kloun ja „sittusin oma keha ise ära… Samas puutun ka kokku inimestega, kes tunnevad minu ees justkui aukartust, nad kardavad mind kui friiki. Igatahes jah, ma tean, et tekitan inimestes vastikust ja nad jälestavad mind. Ma tean, et olen kulturismi naerualune. Tean seda kõike ja olen see kelleks te mind peate, ma ei kurda sellepärast.

T: Oled sa kuulnud ka, et kannad tiitlit „Kõige vihatum mees kulturismis. Vähemasti ringkondades, kus mina liigun on see nii?
GV: Ei ole hullu. Olen sellest aru saanud. Loomulikult see ei ole minu eesmärk, kuid kui see asi nii on läinud siis ok. On kuidas on ja see on reaalsus. Ma tean väga hästi, et mind ei tunnustata. Samas ei taha keegi kuulda milliste raskustega ma treenisin, tegin biitsepstõstet, millise enneolematu treeningmahuga ma oma käsi olin võimeline treenima. Enam ma seda muidugi ei suuda, kuna olen juba neljakümnendates.
Jah ma tean, et mind ei tunnusta. Kõik kirjutatakse süntooli arvele. Ei taheta aru saada, et juba enne steroidide võtmist olid mu käed 53.5 cm – sed. 60 seeriat ühe kehaosa kohta treeningul teha oli minu jaoks käkitegu. Mulle meeldibki treenida suure mahuga. Karastusjook ja süsivesikud olid treeningu ajal pidevalt käepärast, kuna sellise suure mahuga treening vältas tunde. Sellist suurt mahtu ma enam ei tee, kuid seeriate arv on ikkagi tavalisest suurem.

T: Pean ikkagi vägisi küsima, et kas on ka selliseid igapäevaseid tegevusi, mis on sinu käte suuruse tõttu häiritud?
GV: Paljud küsivad seda. Tegelen paljude asjadega, erinevate spordialadega olen üldiselt hea sportlane. Ei ole miskit häiritud.

T: Nüüd, kus sul on ka käte treeningu video tuleks vaatajatel nagu järeldada, et ainult treeninguga ikkagi ei saa selliseid käsi?
GV: See ei olegi ainult käte treeningu video, see on tavaline treeningvideo, kus räägin oma treeningu filosoofiast jne. Kui ma treeniksin kasvõi teid vaid ühe nädala, võin garanteerida, et igale kehaosale tuleks paar senti juurde, seda isegi ilma steroidideta.

T: Kuid kas ei ole nii, et inimesed, kes vaatavad su käsi, eriti veel need, kes ka ikkagi treeningust üht teist jagavad ütlevad, et hoopis sina oled tüüp, kes ei jaga treeningust suurt midagi ja oled vaid käed igasugust „kama täis ajanud?
GV: Loomulikult on selliseid ütlejaid, kuid samas on ka nii, et inimesed, kes on minuga koos treeninud võivad teile kinnitada, et minu nõuannete järgi treenides on nad oma käte kui ka teiste kehaosade mõõtmeid edukalt kasvatanud. Mul on treeningule omad lähenemised.

T: Kas kogu see jama on ka juba terviseprobleeme tekitanud?
GV: Oh jah loomulikult! Mul on ju ka video, kus süstla nõel riivab kogemata veresoont ja verd kui palju. Verejooks aina kestis ja kestis ja ma ei saanud seda kuidagi kinni. Isegi kui nad mind kinni võtsid ei saadud seda pidama ja jooksis lihasesse, nii et kui mind lõpuks vabastati oli see käsi üüratult suur, vähemalt 73.5 cm – ne ma arvan. Kuid see ei olnud enam lihas vaid pigem nagu õhupall. Filmisin ka seda kuidas kogu „seda jama lihasest välja üritasin süstlaga saada.

Veel ma võtsin juba ainuüksi testosterooni 3000 mg nädalas. Sellele lisandus veel 500 mg Equipoise´t, mis teeb kokku 3500 mg ainet. Kui kinni läksin, siis kukkusin sisuliselt 3500 mg pealt nulli, päeva pealt. Jumalale tänu, et ma ei kaotanud eriti palju lihast, kuid „väikemees oli küll omadega läbi. Olukord oli selline, et Pamela Anderson oleks võinud sellega ükskõik mida teha, aga see poleks ikkagi reageerinud. See hävitas mu libiido.

Aga mu keha on jõudsasti praeguseks tagasi kosunud. Hoolimata kõigest pole mul kunagi munade kärbumist olnud. Nad on ikka kanamunade suurused, kuid jah sugutung on selgelt vähenenud. Minuga on üldse nii, et liigne aine ei tekita ka „liburindasid. Pole kunagi võtnud mingeid antiöstrogene. Ma arvan, et see on ka juba geneetikaga seotud. Mõned vaid nuusutavad steroide ja nibud juba sügelevad. Teised võivad kahe pihuga igasugust jama sisse ajada ja ei ole mingeid probleeme. Arvan, et tüübid, kel juba naturaalselt suuremad nibud on ka „liburindade tekkimisele tunduvalt vastuvõtlikumad. Minul on nad alati väikesed olnud. Üldiselt on mul kõige selle kohta palju erinevaid teooriaid.

T: Millest need armid su käel?
GV: Need on sellest, kui ma süstlaga verd ja mäda biitsepsist välja üritasin tõmmata. Sellest jäid armid jms. Mul oli seal ju ainult üks suur mädapaise. See on ka põhjus miks mu biitseps enam korraliku tipuga ei ole, kui ma seda pingutan. Kui kirurgiasse läksin, siis ta kurat hakkis mu biitsepsi ju tükkideks, et mäda sellest paisest kõik kätte saada. Sellepärast on ka mu üks käsi selline tasane ja kummaline.

T: Ütle toob sulle kogu see „üritus ka midagi sisse, teed sa sellega raha?
GV: (Naerab) Ei! Ma ei meeldi ju kellelegi. Ma ei tee sellega raha. Video müügist on midagi tulnud, aga läbimüük ei ole ole olnud ka suur.

T: Kui sa süntooli ei ole kasutanud ja sellest lugu ei pea, siis miks sa seda oma kodulehel müüd?
GV: Paljud pärivad minult selle kohta, et kust saada jne. kuna arvavad, et ma ise ka kasutan seda. Miks mitte seda ära kasutada? Mina saan seda oma sõbralt Zoe Labist. Ja tegelikult olen seda müünud vaid paar pudelit.

T: Kus ja millisena näed ennast olevat 20 30 aasta pärast?
GV: Hmm, võib olla 76 77 cm – ste kätega! Ei, loomulikult oli see nali. Tegelikult ma ei tea seda. Vormis üritan kindlasti püsida. Loodan, et siis ikka elan veel.

T: Lihtsalt uudishimust küsin, et mida arvad, kas süntool peaks profikulturismis olema lubatud?
GV: Arvan, et süntool on suhteliselt mõttetu, kuid kulturismis on selle oma väikene koht. Naistel on ju rinna implanaadid, mis parandavad kahtlemata nende väljanägemist. Ilma implanaatideta nad oleks nagu bikiinidega mehed. Kui naised võivad seda teha, siis ma ei näe probleemi miks mehed ei või süntooli kasutada. Loomulikult süntool ei tee mehest kulturisti. Kui inimesed väidavad, et mu käed on lihtsalt süntooli täistopitud, siis siinkohal esitan igaühele selle väitjale väljakutse süntooli kasutama ja samasuguseid 68.5 cm käsi saama. Seda aga ei juhtu. Selleks tuleb palju steroide ühte kohta süstida, et tekiks selline lokaliseeritud lihase areng.

T: Mida arvad üldiselt võistluskulturismi hetkeolukorrast?
GV: Arvan, et kulturism on kahtlemata tagasikäigul. Väga ekstreemne sport üldiselt. Promootorid teevad head raha, samas kulturistid ise on vaesed. Isegi Mr. Olympia top 5 rivistuses on mehi, kes käivad ööklubides lisaraha juurde teenimas. Mike Quinn oli üks sellistest, kes Mr. Olympial ühel aastal kuues, kuid käis ikkagi ööklubis lisa teenimas. Kui ta oleks maailma kuues pesapallur koguks ta miljoneid.

Nii, et kulturism on kohutav sport. Kuid mulle sobib. Mulle meeldib selline friik olla, sest see teatud mõttes kompenseerib minu lühikese pikkuse. Mis puutub sellesse kes võidab Mr. Olympia, siis sellest ma nii ei hooligi. Kui ameeriklased domineerivad kulturismi maailma preztiisikamate võistluste eesotsas see teeb mulle head meelt.

T: Mida soovid öelda oma vihkajatele?
GV: See, kui nad minust rääkimist jätkavad tähendabki seda, et minu nimi on ikka ja endiselt õhus. Ei ole olemas halba reklaami. George Steinbrennerit vihkasid küll kõik, aga Yankees muudkui võitis.

T: Kuid kui sa kõige selle eest raha ei saa, siis milleks sulle selline reklaam?
GV: Ühel päeval loodan sellega siiski ka raha teha. Kui inimesed minuga lähemalt tutvuvad, mind rääkimas kuulevad, siis ma meeldin neile. Kui olen mõnes telesaates esinenud, alati pärast helistatakse ja öeldakse, et nad ei osanudki arvata kui lahe tüüp ma tegelikult olen. Ma ei ole loomult mingi paha tüüp, olen lihtsalt natukene rumalaid asju teinud.

Gregg Valentino
Ma ei süüdista inimesi, et nad minust nii arvavad nagu nad arvavad. Ma ei võta enam steroide. Tahan ainult, et arst kirjutaks mulle täiesti seaduslikult testosterooni välja, kuna minu organismi testo tase on kogu selle jama pärast väga madal. Kindlasti ei kavatse ma enam edaspidi seda sitta müüa. Ma ei taha enam millegagi riskida. Samas te räägite tüübiga, kes pole eluseeski joonud, ma isegi ei tea kuidas õlu maitseb. Olen olnud kolmes pulmas isamees. Sellel ei ole muidugi kulturismiga mingit pistmist. Minu iidoliks on minu isa, kes ka kunagi ei joonud. Ainus viga, mida tegin olid steroidid ja nüüdseks on ka see möödas. Mul on lapsed ja ma ei taha oma elu vanglas edaspidi veeta.

„The Most Hated Man in Bodybuilding An Interview with Greg Valentino by Chris Shugart

Tõlkijalt: mida öelda kommentaariks? Ei arva samuti, et mees loomult paha, kuid et see kompleks ka nii suur on…Eks me kõik põeme sedalaadseid väikseid komleksikesi…Ja mis puutub sellesse, et rahvas tahab näha friike, siis selles osas nõustun mehega küll 100% – Olgem ausad kulturismis toimub tegelikult midagi sarnast. Kedagi ei huvita Milos Sarcevi kaunis sümmetriline ja harmooniliselt arendatud keha. Küsige rahvalt keda nad laval näha tahavad? Tahetakse näha ikka selliseid tüüpe nagu Markus Ruhl või Paul Dillett. Inimesed tahavad näha suurust ja massi, tahetakse näha tõelisi friike. Ja seesama suurus ongi see, mis tõmbab rahvast selle spordiga tegelema.
Ja minu arust Valentino ei olegi veel kõige tipp. Klaus Doring on minu arvates ikka täielik tola ja lagede lagi: [url=http://www.youtube.com/watch?v=uc-qPqkxCsU&mode=related&search]http://www.youtube.com/watch?v=uc-qPqkxCsU&mode=related&search[/url]=

Seda meest vaadates tekib küll alati küsimus, et „no kes või mis sa mees nüüd omaarust oled? :)))

Autor: Tõlkinud Janar Rückenberg