5. juuni 2005

Kolm mõtet tegijatelt.

Ristivedu Lee Priest
Ma alati imestan kui näen personaalseid treenereid soovitamas teha täiesti treenimata inimesel plokkide vahel ristivedu. Selle harjutuse ülesanne on välja joonistada ja vormida rinda. Kui alles püüad kasvatada rinnalihast, milleks siis teha ristivedu?
Algajad peaks pühenduma baasharjutustele, nagu surumised ja lendamised. Ja kunagi kui oled saavutanud massi, võid sa alustada ristiveoga, et välja joonistada detailid ja viirutused. Ise teen neid tavaliselt ainult enne võistlust. Võistlusvälisel ajal kasutan neid soojenduseks, et venitada rinda ning lihas verd täis pumbata. Kui sa teed seda liigutust, kujutle ennast tegemas most-muscular poosi (trapets eest).

Lai haare Markus Rühl
Ma kasutan väga laia haaret rinnalt surumise ajal. Haaran nii laialt kui saan, nii et mu väike sõrm puudutab kettaid. Nii suunan ma rohkem koormuse rinnale ning vähem õlale ja triitsepsitele. Ma ei ütle , et see on parim lahendus kõigile, aga tunnen, et see on parim just mulle, sest mul on ka väga laiad õlad.”

Mediteerija – Faramarz Aghazadeh
Ma teen palju kordusi. Ma ei usu suurtesse raskustesse, sest nad ei lase tunnetada lihast: sa tunned ainult raskust. Ehk siis iga harjutus on nagu mediteerimine mulle. Ma tõepoolest tungin oma seeriasse. Kui ma ei tunneta kontakti lihasega, siis see ei tööta minu puhul. Püüan teha nii, et iga seeria ajal töötaks mu lihased ja mõte koos nagu üks mees.”

Autor: joker