19. märts 2004

KREATIIN, KOFEIIN

Üks kauaaegne väärarusaam kreatiini kohta, mis ei taha muutuda on see, et kreatiin põhjustab lihasekrampe. Loodetavasti uus uuring Baylori ülikooli (Texases) teadlaste poolt suudab vaikima panna need, kes suhtusid skeptiliselt sellesse enim populaarsesse ja efektiivsesse lisandisse.

Teadlased jälgisid ameerika jalgpallureid: nende krampe, lihaste venitust, lihaste pingeid, haigusi, dehüdratsiooni ja suuremaid vigastusi terve hooaja vältel. Mängijad jagunesid kreatiinikasutajateks ja mittekasutajateks.

Nendel, kes kasutasid kreatiini, täheldati vähem lihaskrampe, pingeid, venitusi, haigusi, dehüdratsiooni ja suuremaid vigastusi.

Nii et kui sa tegeled jalgpalli vm võistlus spordialaga, peaksid olema piisavalt tark, et ignoreerida lobamokki ja kasutada umbes 5-10g kreatiini päevas. See teeb kehale head.

KOFEIIN, ET PÕLETADA RASVA.

Üks maailma enim kasutatav erguti ei näi olevat nagu mingi eriline toidulisand, sest enamus inimesi kasutab seda.

Tegelikult on see suurepärane lisand, mis hoiab su energia nii, et sa võid sooritada sihikindlalt treeninguid, kas rauda tõstes või jooksurajal joostes. Tablett, kofeiin ilma veeta, aitab kaasa, et rohkem efektiivselt vabastada keharasva energia tarbeks – mis aitab sul taastuda kiiremini seeriate vahel või kauem joosta. 200-300mg 1-2 tundi enne treeningut oleks täitsa normaalne.

Autor: JOKER, Muscle&Fitness