16. november 2010

Lootustandev Slovakkia leid: Adela Ondrejovicova

26. november 1990. aastal sündinud neiu on Slovakkiast pärit, samuti seal ta ka elab ja treenib praegugi. 19-aastasena võitis ta 20.juuni 2010 Donetskis peetud Euroopa meistrivõistlustel juuniorite kategoorias nii enda pikkusklassi, +163cm, kui ka absoluutkategooria. IFBB protokollis iseloomustatakse Adela figuuri järgmiselt: „The winner of the tall class, over 163 cm, Adela Ondrejovicova, presented body with no weak points. Student of the Trencin University in Slovakia showed perfect body proportions and fuller, nicely shaped muscles. All her bodyparts were beautifully harmonized: calves, thighs, lats, shoulder width. In this situation, she had no problem with winning the overall title as well. I think she was one of the greatest and most promising discoveries of these Championships.“

Vestlus Adelaga.

Janika: Kas oled platsis ka maailmameistrivõistlustel Türgis?
Adela: Ma ei tea veel. (Väga huvitav on asjaolu, et vaid poolteist kuud enne võistlust ei tea Europa juuniorist favoriit võistleja veel endiselt, kas osaleb või ei, sel hetkel oli Mmini poolteist kuud aega)
(Hüpates kohe teisele teemale-) Aga kas oled Sa kursis, et Nikoleta Hrčková andis alla? (Täpsustus: Nikoleta Hrčková võitis juuniorite bodyfitnessi kategooria -163cm, kus minagi, Janika, võistlesin)

J: Ei tea. Andis alla?
A: Jah, ta ei võistle enam. Ta ei söö hästi ja tal pole üldse lihaseid enam. Nikoleta ei võistle enam, ta treener lubas tal süüa päevas vaid 50g riisi ja see oli kõik: „Bad coach.“ Kindlasti lükkab halvemuse poole stress, mis kaaasneb nõnda suurest stressist.

Kuidas toitub Adela ise?
A: Ise ma hetkel söön ainult riisi ja kala, loomulikult on toidulisanditel oluline koht minu menüüs, seda eriti võistluseelselt. Minu toidulisandite nimekiri on järgev:
Hmb protein, glutamine, tribulus, arginin, creatine mohohydrat, creatine ethylester, vitamins and that is all. JA rasvapõletajad ka. Kreatiini manustamise lõpetan nädal enne võistlust.
Bodyfitnessi menukusest:

Selle peale, et meil on Bodyfitnessi kategooriad 3-6 liikmelised üldjuhul, oli Adela loomulikult imestunud.
A: See on võimatu. Tundub, et minu riigis(Slovakkias) on kehaehitus populaarsem, ilmselt. Meil on vähemalt 10 tüdrukut riigis, kes tegeleb bodyfitnessiga. Ja kui meil veel naiste bodyfitnessi võistlused on, siis on meil vähemalt 8 naist ja seda igas kategoorias.
See on loomulikult hea aga ka raskendav asjaolu, kuna kui ma tahan võistelda euroopa või maailma meistrivõistlustel, siis pean ma alati olema esimene või no kui siis, siis teine ja sellise konkurentsi puhul on see rakse.

Miks just alati esimene?
A: Ma ei teagi, nii on fun. Ja äkitselt olen ma nõnda kuulus tulevikus.

[pilt=5749]

Vahepealne jutuajamine, kuidas sai alguse kulturismitee jõudsime välja mineviku juurde ning sujuvalt treeningute juurde.
A: Ma tegin riistvõimlemist 7 aastat aga see oli igav ja nii ma jõudsingi bodyfitnessi juurde.
Hetkel on mul kava järgi 4 jõutrenni nädalas: esmaspäev, teisipäev, kolmapäev ja reede. Ühe treeningu kestvus on umbes 1,5tundi, selle aja jooksul treenin läbi kaks põhilihasgruppi ja kui energiat rohkem, lisan väiksemaid lihagruppe.

A: Thank you and maybe we’ll meet in Turkey!

Adelaga mina küll Türgis ei kohtu, küll aga on tema valmistumas ja sel laupäeval(20.november) toimuvad neil Slovakkias eelvõistlused. Adela enda sõnul tema nõrgimaks küljeks on hetkel jalad, kuid Ta lubab kõvasti tööd teha veel nende nimel. Ja kui Adela saavutab enda kategoorias 20 november esimese või teise koha, on ta 10.-13.detsember Türgis, Juuniorite maailmameistrivõistlustel. Soovime Adelale edu!

Autor: Janika Jürgenson