7. mai 2004

MAHLAD

MAHLAD

Värvilised joogid pole pelgalt ainult lastele – eriti kui otsid oma dieeti rohkem puuvilju. Aga enne kui hakkad endale liitrite kaupa mahla sisse kallama oleks hea teada mõningaid fakte oma mahla valikus. Mahlade info on 8 untsi kohta (umbes 230g)

ÕUN
Kaloreid 117, Proteiini -, Süsivesikuid 29, Rasvu -.
Plussid: Õunamahl on väga madala C-vitamiini sisaldusega, mis teeb ta mahedaks ja ei koorma su magu (ja samuti hambaemaili)
Miinused: Tass tassi järel – õuna mahl ei suuda võistelda teiste mahladega vitamiini sisalduse poolest

ANANASS
Kaloreid: 140, Proteiini 1g, Süsivesikuid 354g, Rasvu -fPlussid: Suurepärane kaltsiumiallikas, mis sisaldab kaltsiumi 2x või isegi rohkem kui teised siin olevad mahlad. Veel sisaldab ta ensüüme, mis aitavad soodustada proteiini imendumist ja aitab vähendada põletike.
Miinused: Palju kaloreid ühes toidukorras.

APELSIN
Kaloreid: 105, Proteiini 2g, Süsivesikuid 25g, Rasvu –
Plussid: Uuringud Austraalias on näidanud, et üks see eriline tsitrusvili päevas võib vähendada vähktõbe suus, kurgus ja maos. Nad küll uurisid puuvilja, aga oleme täitsa kindlad, et sama toime on ka mahlal.
Miinused: Pole just parim C-vitamiini allikas. Näiteks tunduvalt parem on jõhvika mahl.

GRANAATÕUN
Kaloreid 140g, Proteiini 1g, Süsivesikuid 35g, Rasvu -.
Plussid: See imeline jook on end hiljuti tõestanud, et võib teha kõike madala vererõhuga, et vähendada vere haiguste kasvamist ning võidelda vähiga.
Miinused: Maitse ei ole see, mida sa loodad. Tavaliselt ei värskenda. Palju kaloreid.

JÕHVIKAS
Kalorid 144, Proteiin -, Süsivesik 36g, Rasvu -.
Plussid: See mahl aitab ära hoida urineerimisega seotud probleeme, sellepärast et ta sisaldab ainulaadset polümeeri, mis häirib baktereid ja nende kinnitumist põie seintele. Alati käepärane vahend.
Miinused: Nagu granaatõuna mahlgi on ta kõrge kalori ja süsivesiku sisaldusega. Vaadates tooteid, siis neid ei magustata just palju

GREIPFUUT
Kalorid 94, Proteiin 1g, Süsivesik 22g, Rasvu -.
Plussid: Kui otsid tsitrus mahla, mis oleks madala süsivesiku ja kalori sisaldusega, siis see on sinu õige jook, ainult tomatimahl on madalama sisaldusega, mida me valisime.
Miinused: Kombineerides greipfuudi mahla mõnede pikkatoimeliste medikamentidega (sealhulgas erinevaid antihistamiinid, südame haiguste, vererõhu ja kolesterooli ravimid) on tulemuseks nende ohtlikult suur toime vereringes. Kindlustunde saamiseks konsulteeri enne arstiga kui segad neid.

TOMAT
Kaloreid 41, Proteiin 2g, Süsivesikuid 10g, Rasvu 1g.
Plussid: Üks klaas lisab 22mg lycopene , mis on võimas antioksüdant.
Miinused: Paljud tooted sisaldavad pea veerandi su päevasest soola vajadusest. Loe silte ja vali need tooted, mis ei sisalda soola.

Autor: joker, Muscle&Fitness