3. veebruar 2000

Musklid

Ott Kiivikas: ”Lähen võistlema lisapingeteta.”

Pika teekonna eelselt kuulsime atleedilt, et vorm on hea, organism normis dieedi peal. Paar nädalat on lihased ja vaim raske heitluse kodus kena unustuselooriga katnud. Uus kogemus võib peale tulla!

MMile on mul praegu isegi nagu lihtsam minna kui Tartusse novembri algul. Lähen võistlema ja sellist Kalmuse, Tkatšenko ja Kornõševi konkurentslikku terasringi mu ümber enam pole, pajatab Eesti meister hetke meeleoludest. Omamoodi on taas abiks olnud tema eelkäija musklipingutamises, nüüd Soomes resideeruv, Olev Annus. Palavuse ja ajavahe suhtes on ta Kiivikasele väärt nõu andnud. ”Helistasin talle alles eile ja küsisin-täpsustasin veel paari nüanssi,” hindab Ott eksilmameistri muret tema pärast eriti kõrgelt.

Nii Annus kui ka Eesti kulturistide president Arnold Tokko tunnevad muret homse ala pärast. Iseloomustamaks praegust rütmi ütleb aga Kiivikas juunioride seisu nadi olevat. Kevadel karikavõistlustel tundis juba nagu huvi kasvamist, kuid sügiseks kahanes rida taas neljale. Omast ajast mäletab noor tulija Ott, et astus Marek Kalmusele, nüüd juba viiekordsele Eesti karika omanikule, kannale just juuniorides võisteldes.

Häda algavat sellest, et noored mehed ei taha vormi nimel piisavalt tööd teha. Tiitlivõistluste eelgi. Siinkohal meeldetuletuseks tänavuste Eesti kulturismimeistrite rida: noortest Mikk-Alvar Olle Tallinna Reval-Spordist, juunioridest Janar Gröön Viljandist, naistest Svetlana Filimonova Sillamäelt ja Inna Terasmaa Tartu Arcomanist, meestest kergemast kaalust alates aga Boriss Žitinski Narvast, Andres Barabanov Reval-Spordist, Ott Kiivikas ja Marek Kalmus Arcomanist. Absoluutselt reastuti Tartus: 1. Kiivikas, 2. Kalmus, 3. Viktor Tkatšenko Sillamäe Olympiast, 4. Nikolai Kornõšev Tallinnast, 5.Andres Barabanov Reval-Spordist, 6. parim juunior Janar Gröön Viljandist.

Juunioride EMil korra kuuendaks tulnud Kiivikas on varem MMil kahel korral osalenud. Senine lagi on poolfinaali pääs. Kuidas tänavu? Ott arvab, et asjade praegust seisu silmas pidades oleks maailma amatööride 16 parema hulka pääsemine juba mingi näitaja. Samal ajal toimub Myanmaris ka maailma kulturismiorganisatsiooni kongress, millest loodetavasti meie tegija samuti osa võtab.

Autor: Aare Kreilis