25. veebruar 2005

Nupud: mandlid ja vadaku proteiin.

Muscle & Fitness Hers

Kaks untsi päevas annab sulle rohkem, kui sa arvad.

Näksimine polegi nii paha sinu jaoks, eriti kui sa närid ära peotäie mandleid.

Uuringud näitavad, et sa tarbid ära mitmed tähtsad toitained lihtsalt lisades mõned untsid mandleid vahepalaks. Uurijad Lomas Linda Ülikoolis Californias hindasid pikaajalist dieeti mõju, millesse oli lisatud keskmiselt 52 grammi mandleid päevas. Teadustöö viidi läbi 1 aasta jooksul ja see hõlmas 81 meest ja naist aastates 25 70.
Peale seda, kui lisati mandlid nende dieeti, omistasid katsealused märgatavalt rohkem mõningaid tähtsaid toitaineid, sealhulgas monoküllastamata ja polüküllastamata rasvad, kiudained, taimne proteiin, e- vitamiin, magneesium ja vask. Enamgi, uurijad leidsid, et osalejatel vähenes küllastatud rasvade, naatriumi, kolesterooli ja suhkrute tarbimine. Uurijad jõudsid järeldusele, et need, kes sõid mandleid, neil oli soodumus loomulikul teel oma kalorite tarbimist tasakaalus hoida. Siiski, nad toovad sisse lisakaloreid, nad tegid asjakohased asendused dieedis, nii et nende kehakaal ei tõusnud märgatavalt.

Whey proteiin.

Lisades vadaku (whey) proteiin oma proteiini ja süsivesikute einele, hoiab see su kalorid pidevas põlemises ja kes ei tahaks seda?

Uurijad Texase Medical Branch i Ülikooli juurest leidsid, et eine, mis on kombineeritud vadaku proteiiniga, aminohapete ja süsivesikutega stimuleerib musklite proteiini sünteesi rohkem kui eine, mis koosneb ainult süsivesikutest. Vadaku proteiini lisamine proteiini- süsivesikute segule pikendab anaboolset efekti vastupidavustreeningul. Näiteks lihtne eine, mis varustab sind nende toitainetega, koosneb 1-2 kopatäiest vadaku proteiinist ja 2-4 viilust saia ja moosiga. Mõned eelsegustatud treeningjärgsed joogid on samuti väga efektiivsed. Pea meeles- püüa neelata toitained 30 minuti jooksul peale treeningut, et nad imenduksid võimalikult kiiresti.

Autor: No Kia