1. märts 2004

Profid oma dieedi strateegiast

Kui pidada dieeti, siis mis strateegiat kasutada, et ei kalduks dieedist kõrvale?

LAURA CREAVALLE- 3x-ne Ms.International võitja
Kui ma vähendan kaloreid, leian ma vahendeid, mis aitaks muuta mu sööke maitsvamaks. Ma vürtsitan oma retsepte kui teen munavalge omlette lisan ma sinna nt. salsat. Hoian teda huvitavana, ei lase minna sel igavaks ja see vähendab võimalust sind eksitada range dieedi vastu. Lisa toidule särtsakust. Vahest kui teen kanarinda, siis lisan sinna karri kastet, mis on madala rasva sisaldusega. Mul on kogunenud palju retsepte kokaraamatutest, mis on lihtsad aga maitsvad ja ma saan enamus neist kasutada kuni võistlusteni.
Miks piirduda pelgalt kanarinna ja küpsetatud kartuliga, kui võiksid ka süüa linnutiibu ja friikartuleid? Minu linnutiivad on valmistatud ilma õlita ja friid” on segatud munavalgetega ja küpsetatud. Ka mina hoian kodusvalmistatud suupisteid käeulatuses kui olen kiusatuses, aga nii, et haaran midagi tervislikku. Ma viilutan kurki ja lisan sinna äädikat, suhkruasendajat ja kanget pipart. Kui olen näljane, siis lähen külmkapi juurde ja võtan mõne sellest kurgiviilust. Erinevad maitsestamised aitavad kontrollida mu söögiisu.”

TOM PRINCE 1997a. NPC National tshempion.
Mina kasutan kahte strateegiat.: Kas hoian toidu endast eemale või hoian ise eemale toidust. Lihtsam tee kontrollida kiusatust on kõrvaldada see. See on natuke raske kui omad naist ja lapsi. Mu naine Rebecca, aitab mind selles suhtes. Kui olen dieedil, siis ta ka ei too majja sööki, mida ma süüa ei või.”
Teine osa on see , et hoida end eemale peibutistest. Kui oled alkohoolik, siis püüa olla kaine ja sa ei tohiks astuda baari sisse. Kui ma alustan rasket dieeti, siis ma ei käi toidupoodides. Kui käin jõusaalis, siis väldin neid kohti, kus on söögikohti. Need kõik alandavad tahtejõudu.”

KING KAMALI 1999a NPC NATIONAL raskekaalu võitja
Mulle on kõige tähtsam psüühhika. Minu kannatuse lävi on väga kõrge. Võin võtta nii kõrge eesmärgi, mida paljud ei suudaks. Ma veenan end, et olen üks ja ainus läbides katkematult selle piinarikka tee. Nagu oleksin silmaklappidega, ma kujutlen end tunnelit läbimas ja ma ei näe neid kiusatusi. Kui läbin tänavat, siis ma ei näe McDonaldseid või Wendisid.
Kui aga see tõesti muutub talumatuks ja kiusatused muutuvad tõesti suureks, siis helistan oma juhendajale, Chad Nichollsile. Ta suudab mind tagasi juhatada õigele teele: ta tuletab mulle meelde mu eesmärke mida ja miks ma teen.”

Autor: joker, Flex