6. veebruar 2004

Rannahooaeg kohe tulemas.

Rannailm on varsti tulekul, koos mõttega, et oleks vaja kanda oma uusi bikiine.Aga neid selga proovides, avastasid sa, et tore küll, ilmaasjata maksin raha nende eest. Selga ma neid panna ei julge, kuna peeglist vaatab vastu üks rasvane inimene. Ära heida siiski meelt. Järgi neid nõuandeid ja võib olla, et see ost ei olnudki nii väga halb mõte.

Vähenda rasvasid
Põletada rasva on lihtne aritmeetika. Kui sa tahad lisada või vähendada, siis su parim tee on ära õppida kaalu kaotamine. Siin ei ole muud teed kaotamaks keharasva kui see, et pead põletama rohkem kaloreid kui sisse sööd. Kui sööd nt 1800 kalorit söögiga iga päev, siis pead põletama rohkem kui 1800 kalorit iga päev kaotamaks kaalu. Erinevus põletatud kalorite ja sissesöödud kalorite koguste suhtes on suurepärane su kaalu kaotuse jaoks. Sa võid tekitada iga päev kalori defitsiiti.

Iga aktiivne tegevus põletab kaloreid, aga kõrgem intensiivsus ja selle pikem teostus, põletab ka rohkem kaloreid. Aga ära lihtsalt arvuta põletatud kalorite kogust, mille sa veedad ainult treenides. Harjutuste sooritamine pole ainuke, mil kaloreid põletad, vaid ka mõjutab seda, et su kalorid põleksid ka pärast igat treeningut. Kokkuvõttes: intensiivsus ja tüüpilised harjutused on suurimad kulutajad.

Tõsta raskust, et kaotada kaalu
Aeroobne on ainuke mis alandab kaalu? Mõtle nii: Vastupanuga treening on suurema efektiga, kui aeroobsed harjutused. Fakt on see, et tõstes raskusi võid sa põletada 20-30% rohkem kaloreid (rohkem rasva) ja seda kuni kaks päeva peale treeningut! Trikk on selles, et treeni kõiki oma tähtsamaid lihasgruppe.Hoia oma intensiivsus kõrge ja puhkepausid minimaalsed. (isegi kuni 25-30sek) Võid kasutada kompleks-harjutusi. Nii sa lihtsalt ei põleta maksimaalselt kaloreid ainult treeningu ajal, vaid see aitab ka säilitada su kalorite põlemist siis, kui oled treeningu lõpetanud. Ja parim uudis on see, et see kalorite põlemine toimib peamiselt rasvade arvelt.

Kaota treenides
Ole kindel oma treening programmis. Kogenumad ja vahepealsed tõstjad võivad teha kolm korda nädalas trenni, arvestades, et 48h jääb puhkamiseks.

Algajad võivad alustada kaks korda nädalas ja siis edasi vaikselt tõsta see kolmele korrale. Ja ära unusta aeroobset. Kiirema tulemuse saavutamiseks tee seda 2x päevas 70-80%-se intensiivsusega oma tegelikust võimest. Kasuta ka ”raskemat” aeroobset (neil päevil, mil sa ei tõsta raskusi) sellega, et kaasad oma ülakeha nt. kergemate hantlite kätte võtmisega.
Väike hoiatus enne kui alustad: suure intensiivsusega perioode – ära järgi väga pikka aega, et vältida ületreeningut, maksimaalselt kaheksa nädalat.

Autor: joker, M&F Hers