29. detsember 2009

Steroidisõprade treener… III osa

Vahetame sugu. Nii mõnegi naisfitnessisti vorm ja väljanägemine tänapäeval on tõsiselt hämmastavad (heas mõttes). Varem sellist äärmuslikku kuivust ei kohanud, naised olid kuidagi „pehmemad?
T: Tõsi, mõne viimase aastaga on tüdrukud läinud suuremaks, aga ka kuivemaks. Ent ärgem unustagem, see kõik tuleneb ka sellest, kuidas ja milliste füüsiste eest kohtunikud võistlustel punkte annavad. Paljud kohtunikud fitnessi võistlustel on kulturismi tagapõhjaga ja see mõjustab selgelt nii mõningaidki hindamise kriteeriume.

Kui me räägime kõrgetasemelisest võistlusest, siis kui suur protsent tüdrukutest sellistel võistlustel kasutab midagi (aineid)?

T: Kõik nendest kasutavad mingit sorti rasvapõletajaid, kes legaalseid ja tuntud tootjate lisandeid, kes „mustaturu kaupa, see on kindel. Järgmiseks, on üsna kindel, et väga suur osa tarvitab oma ettevalmistuse mingis faasis clenbuterool´i ja järjest enam on hakatud kasutama ka Cytomel´i (T3).

Kuidas on lood anaboolsete steroidide kasutamisega sellistel võistlustel?

Ütleksin nii, et 25 40% tüdrukutest, kes on staatuses „National Pro Qualifier (pürgivad profistaatusesse) kasutavad Anavar´i. Olen ka kuulnud jutte, kuidas mõni fitnessi tüdruk kasutab Equipoise´i, isegi Testosteroon propionaat´i, ise näinud ei ole. Aga jah, päris suur osa, keda te laval näete, kasutab Anavar´i, ka Winstrol´it.

Naine ja võtab Winstroli? Fitnessi võistlustel? Oled ka ise mõnda tüdrukut Winstrol´i kuurile pannud?

T: Täpsustame esmalt ühte asja: „Mina ei pane kedagi kuhugi! Mina räägin ja tutvustan, millised on võimalused, mida kasutatakse, mida teatud võistlustel hinnatakse ning milline on tase, mille (kelle) vastu huvilisel siis võistelda tuleb. Samuti räägin alati riskidest, riskid versus tasu (kasu), seda iga konkreetse aine ja kuuri korral. Oma otsuse teeb ikka igaüks ise.

Sõnastan oma küsimuse uuesti. Milliseid aineid sa kasutaksid, kui sinu juurde tuleb tüdruk, kes soovib eelnevalt kõneldud tasemega võistlustel võistelda?

T: Anaboolsetest ainetest kasutaksin madalat doosi Anavar´i, harvemini Winstrol´it. Siinkohal ongi minu arvates „sild ekstreemse ja mitte ekstreemse vahel. Winstrol on DHT derivaat, seega tuleb arvestada võimalikke kõrvalmõjudega. Lisaks anaboolsele ainele siis juurde muidugi traditsioonilised rasvapõletajad…2 nädalat yohimbe´d + kofeiin, 2 nädalat efedriin + kofeiin ja 2 nädalat clenbuterool. Kui olukord nõuab, siis tooks sisse ka T3 e.

Testosterooni?

T: Mitte kunagi. Isegi naiskulturiste, keda ma juhendan, üritan Testosteroonist eemale hoida. Võin käe südamele panna ja öelda ausalt, et pole naisterahvale mitte kunagi Testosterooni soovitanud. Teeksin seda võib olla ehk siis, kui mõni juhendatav konkureeriks väga tõsisel ja suurel kulturismivõistlusel top 5 hulka. Aga üldiselt mitte, Testosterooni naljalt naistele ei soovita. Anavar´i, Winstrol´i ja Proviron´i küll, kuid mitte Testosterooni. Kõrvalmõjude kahjulikkus versus tasu kaldub liialt selle esimese suunas.

Räägid madalatest Anavar´i doosidest. Jääb mulje, et Anavar on siis üks väga lahja asi ja ei annagi suurt midagi?

T: Esiteks, ükski asi (aine) ei anna ega tee midagi, kui treening ja toitumine on paigast ära. Ent ärgem unustagem, me räägime praegu naistest, mitte meestest. Nõustun, et 10 mg Anavar´i päevas mehele ei ole mingi doos, kuid olen ise oma silmaga veendunud, kuidas naiste puhul võib selline kogus imesid korda saata. Õlad muutuvad lihaselisteks, rasv kaob, tagumikud tõmbavad pringiks jne. Lisaks räägivad naised, et nad tunnevad kogu valmistumise aja ennast oluliselt kergemalt kui muidu, seda ainult 10 mg ga päevas. Lihtsalt hämmastav! 10 mg Anavar´iga võib ühest naisest voolida palju vägevama lõpptulemuse, kui meestest, kes manustavad nädalas 1 grammi Testosterooni. Tõsiselt.

Kas sa võimalikke kõrvalmõjude pärast ka pead vaevad?

Doosiga 10 mg päevas? Olge nüüd. Anavar leiutatigi naiste ja alakaaluliste laste raviks. Samuti kasutavad seda aids´i patsiendid, et kehakaalu hoida. Ei ole sellise doosiga lood veel sellised, et naised võivad pärast võistlusi „mune sügada ja peavad hakkama selja pealt karvu ajama.

Mis puutub Winstrol´isse, siis pean tunnistama, et selle aine potentsiaal naisi mehisemaks teha on tunduvalt suurem. Selline kõrvaltoime naiste puhul on samuti muidugi väga individuaalne ja sõltub doosist, kuid nagu ütlesin, Winstrol on alati pigem teine valik.

Kas naised „ründavad sind tihti küsimustega, et kuidas ja milliseid steroide võtta?

T: Koguaeg. Sageli võhiklikumad kuulevad nendest ainetest lava taga teiste tüdrukute käest. Tullakse jutuga, et: „Proovime minule ka nii vormi teha, „tema ütles, et võtab seda ja „tema ütles, et võtab toda. Nii on pärast igat võistlust. Leian, et minu kohus on neid adekvaatse informatsiooniga ja teadmistega aidata, samuti, et nad teaks kelle vastu nad võistlevad. Viimane asi, mida tahan on see, et keegi ütleks, et ma ei rääkinud võimalikest võimalustest, ei olnud pädev, aus ja otsekohene.

Kõige halvemini võib minna tüdrukutel, kes saavad „õpetusi oma „lihamägedest poisssõpradelt. Paljud sellised on isehakanud steroidispetsialistid ja mul tuleb nendele rohkem selgitada, kui nende tüdruksõpradele.

Ma tean tüüpe, kelle üks süütu kuur viis kokkuvõttes väga tõsiste kuurideni ja selliselt 10 12 aastat järjest. Kas ka naistel on probleeme kuuride lõpetamisega ja ainetest loobumisega?

T: Need probleemid on nullilähedased. Selles suhtes on mehed ja naised erinevad. Nende endokriinsüsteemid on erinevad. Te kirjeldasite eelnevalt tüüpilise loru mõttemaailma. Loru, kes tahab väga kiiresti suureks saada, kes laseb nädalas 1 gramm Testosterooni koos Anadroliga, kogub 6 nädalaga 12 13 vesimassi, millest 8 9 kg kuuri lõppedes välja kuseb. Totaalselt jama lähenemine. Tark ei torma.

Naistele selgitan ja suudan paremini selgeks teha, et see, millega me enne võistlusi ainete näol tegeleme on ajutine ja just võistluste huvides. Ei ole naistega seda nn. sõltuvuse probleemi.

Kas sa eelistaks või oleks valmis naisvõistlejat ka naturaalselt võistlusteks ettevalmistama?

T: Ikka. Ent meenutan, et valmistumine sõltub suuresti ka hindamisstandarditest ja mina neid ei ole seadnud. See, kuidas mina võistlejat ettevalmistan tuleneb otseselt nendest standarditest, mida kohtunikud laval näha tahavad. Soovin koostöös võistlejaga anda võistlejale sellise vormi, mis tagaks kõrgeima koha sellel võistlusel. Sellest samast olukorrast lähtuvad ka teised respekteeritud ja tuntud treenerid, keda tean ja tunnen.

On sul teavet, kas teised sinu ametivennad on ainete kasutamise osas samasugused või agressiivsemad?
T: Mõned on, mõned mitte. Suurim probleem, mis minu arvates on, on see, et paljud treenerid, kes tüdrukutega tegelevad on endised kulturistid või tegelevad ka käesolevalt kulturistidega. Nad kuulevad ja näevad, et kohtunikud hindavad rohkem lihaselisust ja mõtlevad, et: „Oh, seda kuidas lihaseid saada ma ju tean, ning „pumpavad naiste ainete kogused üles. Plaanitakse umbes selliseid kuure nagu ise on tehtud. See kõik tuleneb teadmiste puudumisest.
Paljud treenerid tahavad tüdrukuid kangesti panna ka antiöstrogeenidele nagu Nolvadex ja Clomid. Ei poolda seda lähenemist. Nende teooria on see, et alandades östrogeenide taset hoiab naise organism vähem vett kinni ja põleb rasv jalgade ja tagumiku piirkonnas. Eelistan vee vastu võidelda lihtsalt dieediga manipuleerides ja mis puutub lõtva tagumikku, siis siin on abiks jõutõmbed, väljaasted ja kükid.
Ka kasvuhormoon on naiste seas teemaks. Uskuge või mitte riikliku tasemega võistlustel (National level) on see päris aktuaalne.

Fitnessi tüdrukud võtavad kasvuhormooni?

T: Jah, nii see on, rasvapõletuse eesmärkidel seda tehakse jah. Oma juhendatavatel tüdrukutel ma seda ei kasuta, kuid see töötab tõepoolest. Ainult kasvuhormoon üksi ei anna suurt midagi, kuid kui kombineerida seda T3e ja Clen´iga on tulemuseks väga hea rasva põletav kombinatsioon. Olen selle kombinatsiooni tulemust näinud, üsna hiljuti.

On sul rääkida ka „õuduslugusid fitnessistide valmistumisest?

T: Te ei usu, milliste totrustega tegeletakse ja mille eest raha makstakse. Järgitakse toidukordi, mis koosnevad vaid mõnesajast grammist broccol´ist. Olen näinud koostatud kuure, mis on nii võimatult keeruliseks, et nendest üldse aru saada, tuleb omada magistrikraadi keemia valdkonnas.
Üks juhtum oli selline, kus üks tüdruk pandi kuueks kuuks päris suurele doosile T3-le. Ta ei võtnud kunagi alla 75 mcg päevas, ei söönud päeva jooksul suurt midagi ja tegi veel mitu aeroobset päevas. Ku ta lõpuks sellelt kuurilt maha tuli, kosus kehakaal tagasi mitmekordselt ja kilpnääre oli omadega „õhtul.
Suurim lollus, mida võib palju näha on see, kuidas tüdrukud teevad päevas meeletult aeroobset ja sisuliselt ei söögi midagi. Teil ei ole õrna aimugi, kuidas see naise organismi laastab. Inimesed „kukuvad sageli pikali, kui kuulevad, kui ma räägin, kuidas fitnessi tüdrukud manustavad ka väikeseid doose anaboolikuid. Samas, võtke teadmiseks, et 3 tundi aeroobset päevas koos ainult 900 tarbitud kilokaloriga on naise ainevahetusele oluliselt kahjulikum kui 10 mg Anavar´i päevas. On kurb, et sellist rumalat lähenemist soovitatakse koguaeg.

Kui nüüd mõni tüdruk seda juttu loeb ja mõtleb, et ta annab endast kõik, kuid mingi hinna eest ei kavatse aineid omale sisse ajada, kas tal on võistlustel ka mingit lootust?

T: Ikka on. Alati võib pingutada ja võistelda, kuid ütlen ikka, et tippu jõuavad vaid need, kes on geneetiliselt parimad.

Mõni mõte ka treeningu kohta?

T: Esiteks, paljud tüdrukud ei treeni minu arvates piisavalt tõsiselt ja kõvasti. Minu tüdrukud rassivad saalis täiel võimsusel, teevad raskeid baastõsteid nagu mehedki…lõuatõmbed, surumised rööbaspuudel, jõutõmbed, klassikalised tõsted jne. Need on kõik need harjutused, mida hästisisustatud moodsas saalis ei armastata teha. Kõk tüdrukud, keda ma treenin teevad jõutõmbes seeriaid omaenda keharaskusega, kõigil on selle tunnistuseks ka suurepärased seljad ette näidata.
Leian, et naised reageerivad sellistele kasvamise hormoone stimuleerivatele rasketele baastõstetele isegi nagu paremini kui mehed. Baastõstete kasutamine annab naistele juba väga vähese ajaga oluliselt lihasmassi juurde. Nii mõnigi mees peab juurdekasvu nägemiseks isegi rohkem rassima.

Ah nii. Kas vastab tõele, et CrossFit teeb naised ahvatlevateks ja mehed väikesteks?

T: Eelistan Crossfit´i rakendada tavaliste naiste peal. See paneb nad korralikult pingutama. Ent üldjoontes ei näe CrossFit´is midagi uut ja revolutsioonilist.

Ok, treener, me oleme täna paljudest asjadest rääkinud. On sul mõni soovitus lõpetuseks meestele ja naistele, kes ihalevad teha oma nime sama kuulsaks kui Ronnie, Dorian, Monica või Dexter?

T: Iga kehailu võistlus, läbilöömine sellel sõltub suuresti geneetikast. Veelgi enam, kuid te olete jõudnud profitasemele ja tegutsete seal, siis näete, et kõik annavad endast parima, et olla laval parim. Häid võistlejaid on palju, kuid geneetika eraldab võitjad üldisest massist lõplikult.

Kui te olete naine, siis kas teil on laiad õlad ja kitsas talje ning puusad? Ku te olete mees, siis kas teil on laiad õlad, kitsad puusad, peenikesed liigesed, lihaselised jalad ja üldse silmatorkav lihaselisus? Kui teil neid nimetatuid ei ole juba ilma treeninguta, siis peaksite ka oma eesmärgid seadma vastavalt. Ma ei räägi, et te ei saa võrreldes oma algtasemega ennast paremaks, kuid me räägime ikkagi võistlustest, kus te peate paljude teiste vastu konkureerima. Mõelge, kas teil ikka oleks lootust.

Kui te midagi kasutate, siis tehke seda targalt. Uurige ja „puurige enne palju. Mõelge, kas riskid on väärt seda tulemust, mille poole püüdlete. Mõelge enne igasuguseid kuure, kas teie treening ja toitumine niisamagi on paigas. Kui ei ole, ei ole teil mingeid abiaineid vaja.

Küsige endalt, et mis on see, mis motiveerib teid tegutsema, võistlema. Kas te tahate teiste vastu võistelda või tõestate lihtsalt endale midagi? Sellist enesele tõestamist näeb palju, eriti naiste seas, kes on emotsionaalsemad. Naised üritavad alati väga palju investeerida oma eneseväärikuse tõstmisesse, neile läheb väga korda, mis kohtunikud nendest arvavad. Eks meestele läheb ka, kuid mehed ei ole reeglina nii tundlikud.

Eks see ala tõmbab palju tähelepanu vajajaid, kuid just need tähelepanu vajajad ei ole paljudel juhtudel ikkagi loodud selle spordi jaoks. Nagu ütlesin, paremaks saab igaüks meist alati ennast treenida ja muuta. Ent võistlemine, eriti veel kõvas konkurentsis ja suurel tasemel on mõnevõrra teistsugune asi. Nii, et mõelge enne tegutsemist oma plaanid väga korralikult läbi.

Tänan sind selle intervjuu eest, treener.

T: Rõõm on minupoolne.

Artikel pärineb [url=http://www.tmuscle.com/free_online_article/sports_body_training_performance_interviews/the_drug_coach]siit[/url]

Autor: tõlkinud Janar Rückenberg