14. mai 2018

Toidulisand mis tõesti töötab – Beeta-Alaniin

– Suurendab lihaste võimsust ja vastupidavust
– Kombineeritult L-histidiiniga aitab moodustada karnosiini
– Aitab ennetada piimhappe tekkimist lihastesse
– Tõstab organismi aeroobset võimekust
– Suurendab lihasmassi ja vähendab rasvaprotsenti
– Parandab füüsilist töövõimet ja treeninguefekti

Beeta-alaniin on sportlaste toidulisanditest kreatiini järel üks enim uuritud(ja vähemalt sama efektiivne). Kasutajad on nimetanud seda revolutsioonilst lisandit ”uueks kreatiiniks!” Beeta-alaniin parandab teadaolevalt sooritusvõimet kõigi piimhapet tootvate spordialade puhul ning aeglustab lihaste väsimist koormuse puhul. Beeta-alaniini ja kreatiini koos kasutades on võimalik vähendada organismis ka rasvmassi ning suurendada lihasmassi rohkem kui üksnes kreatiini tarbides.

Beeta-alaniin on lihaskoe karnosiini sünteesi lähtematerjal. Karnosiin on oma olemuselt antioksüdant, pärssides organismisiseseid oksüdatsiooni ja glükatsiooniprotsesse. Lihaskoes on karnosiini põhiülesandeks puhverdada intensiivse lihastöö käigus tekkivaid vesinikioone, mis aitab aeglustada lihaskoe ph muutust, lükates edasi väsimuse teket!

Karnosiini kasutamine on lihaskoe küllastamise seisukohalt paraku väheefektiivne, sest manustatud kogusest jääb metaboliseerumata vähe ning ülejäänud lagundatakse veres enne lihastesse jõudmist beeta-alaniiniks ja histidiiniks. Alles lihaste poolt omaksvõetud beeta-alaniinist ja histidiinist sünteesitakse karnosiin. Karnosiini kasutamise otseseks väärtuseks on vabanev beeta-alaniin, sest ainult selle aminohappe kättesaadavus on lihaskoe karnosiini sünteesivõime limiteerivaks faktoriks. Seega on mõistlik kasutada karnosiini asemel beeta-alaniini.

Beeta- Alaniin on saadaval [url=http://fitshop.fitness.ee/ergutid/0/readmore/1591/]SIIN[/url]

[url=http://fitshop.fitness.ee]Fitshop Hoiab Sind Parimas Vormis![/url]

Autor: Fitness.ee