4. august 2004

Treening põhjustab peavalu?

M&F Hers

Peaaegu 28 millionit ameeriklast kannatavad migreeni käes iga aasta, mida põhjustab füüsiline tegevus. Uuringud näitavad seda, et naised kel on kõrge lämmastik-oksiidi tase vereringes on rohkem vastuvõtlikud peavalule. Intensiivsed harjutused, kestusega isegi vähem kui 30 sekundit, võib vallandada lämmastik-oksiidi, gaas mis moodustub veresoontes, põhjustades nende laienemist.
Nüüd on aga head uudised: sa võid alandada oma peavalu teket, mil treenid. Esiteks ole kindel, et oled korralikult söönud ja joonud. ”Koonerdamine vedeliku ja toiduga võivad alandada migreeni läve ja oled seega rohkem vastuvõtlik rünnakuteks,” ütleb Merle Diamond Chicago peavalu kliinikust.
Alati tee sooja umbes 10 minutit enne treeningut, et ennetada ootamatut lämmastik-oksiidi tekkimist koos intensiivse tegevusega. Mõõdukas jahutamine võib vähendada pinget su kaela ja õlalihastes.
Lõpuks, kui sa märkad ikkagi peavalu ku alustad, võta hoog maha minutiks või paariks, tehes mõned sügavad hingetõmbed. ”See rahustab lihaseid, parandab hapniku kogust veres ja võib katkestada peavalu,” räägib Diamond.

Autor: joker