10. august 2010

TUNNE EESTI TEGIJAT: Laura ”Rosin” Reisalu

Mis spordialaga sa tegeled?
Bodyfitnessiga. Kui ma ei eksi, siis alates 2007. aastast. Võistlen Eestis kategoorias -163cm ja välisvõistlustel – MM ´il kategoorias – 158cm

Kuidas sa jõudsid selle spordialani?
Täiesti juhuslikult. Käisin Arctic Spordis trennis, sealne kliendikoordinaator oli minu sugulane ning pakkus, et ma võiksin sellise spordialaga tegelema hakata. Läksin Argo Aderi jutule, tema saatis mind seminarile, kus tutvustati kõiki neid alasid: kulturism, bodyfitness, fitness. Mul sai selgeks, et tahan Bodyfitnessiga tegelema hakata.
Läksin Argo juurde sirge seljaga tagasi ja ütlesin, et nüüd ma tean, mis ma tahan – Bodyfitnessi. Ja nii saigi kõik katse-eksitus-meetodil ära proovitud esimene võistlus ja sealt hakkas juba kõik edasi minema.

Kes on sinu treener?
Indrek Otsus. Natalia Nazarenko-Kiivikas aitab paljudes muudes küsimustes, mis puudutavad siis üldist väljanägemist – võistluskostüümid, poseerimine jne. Olen väga õnnelik, et mul nii head nõustajad on ja tänan neid väga.

Mis on sinu suurim sportlik saavutus siiamaani?
Ma arvan, et 2008. aastal MM´i poolfinaali pääsemine ehk siis 14 koht. Samal aastal Maailma karikavõistlustel sain finaali ja 6. koha. Ka Eesti tiitlid on saavutused, sest iga tiitli jaoks olen kõvasti vaeva näinud ja kõik on mulle tähtsad.

Milliseid pingutusi nõuab sinult võistluseelse vormi saavutamine?
Tegelikult ikka väga suuri pingutusi. Ma ise leian, et ma ei ole sellist vormi, mida võiks vormiks nimetada veel saavutanudki. Olen väga kriitiline enda suhtes, aga sellist tippvormi ei ole veel saavutanudki, [mõtleb] jah.

Eesmärgid tulevikuks?
Tahaks ikka tegusid veel teha [naerab]. Aga oma eesmärkke ei taha väga avalikustada. Mõni päev mõtlen ühte, mõni päev teist. Eesmärgid on olemas ja eks nende poole ma püüdlen ja pingutan. Et näis – näis mis saab ja tulevik toob.

Kas see spordiala on sinujaoks rohkem töö või hobi?
Hobi..[mõtleb..] hobi ikka.

Kas Eestis on raske olla selle spordiala liider?
Nüüd on inimesed teadlikumad sellest spordialast aga ikkagi on palju neid, kes ei tea, mida see ala endast kujutab.
Aga liider olla..[mõtleb] ma ei võta seda nii. Eesti on ju väike ja kõik on siin tegijad. Eestis ei saa öelda, et on staarid ja.. ma ei tea, ajan lihtsalt oma asja ja ükskõik mis keegi teine ütleb. [naerab] Mina ennas liidriks ei pea.

Kust leiad sina motivatsiooni pingutama ja energia?
Peegelpilt motiveerib. Kui vorm hakkab paranema, siis leiad selle motivatsiooni kohe. Kuigi mõni päev ei olegi nii hea päev, ikka ajan ennast trenni. Aga tuleb ära tunda ka see, kui tekib väsimus või haigus kimbutab, siis ei ole treeninguga mõtet keha koormata.
Kui palju tarbid toidulisandeid ja milline näeb välja sinu igapäevane toitumine?
[mõtleb] praegu eriti ei tarbi. Peale trenni aminohappeid ja süsivesikuid. Vitamiinid ja mineraalid – suurt eriti ei tarbigi. Aga olen proovinud erinevaid toidulisandeid, kuna ise müün neid, siis pean ära proovima, et teaks mida soovitada ja toodetest paremini rääkida.

Mis on sinu halvim harjumus?
[mõtleb kaua] võib olla see, et ma olen küllalt „kärts ja mürts“ ja ütlen vahel liiga otse välja asju. Mul on liiga terav keel. Ütlen asju välja ilma, et mõtleksin.

Kuidas sa lõõgastud/puhkad?
Hea söök, hea film või siis mõni teatritükk ja massaaš.

Kelleks soovisid lapsena saada?
[mõtleb kaua] Appike, ma ei mäletagi. Eks ma mingiks hambaarstiks või filminäitlejaks tahtsin saada nagu iga teine laps.
Kas sul tuleb ette mõni eredaim hetk kooli kehalise kasvatuse tunnist?
Kehalise kasvatuse tunnis ma eriti ei käinud. Kord kuus vist külastasin seda tundi ja siis tegin kõik arvestused tagant järgi ja ette ära. Kui ikka tekkis võimalus, siis nihverdasin sealt alati ära.

Olen kuulnud kõlakat, et sul on väga lähedased suhted Dorian Yates´iga. Kuidas teie sõprussuhe alguse sai?
Tutvusime,siis kui ta käis Eestis esimest korda Innar Mardo Memoriaaliga seoses. Hakkasime suhtlema. Järgmine kord käis ta Eestis seoses seminariga, mida korraldasime. Siiani suhtleme tihedalt.

Kes kehastab sinujaoks ideaalset vormi?
Rootslanna Linda Fodor-Egelstig

Millise piirkonnaga oma kehas oled sina kõige enam rahul?
Ma arvan, et seljaga. Aga eks kõik lihasgrupid vajavad veel korralikult tööd. Ideaalist on kaugel kõik.

Kui saaks ajas tagasi liikuda, siis mida sa teeksid teistmoodi?
Ma arvan et ma alustaks sportliku eluviisiga tunduvalt varem. Oleks teismeeas juba jõusaalispordiga alustanud. Samas ma ei kahetse mitte midagi.

Mida ütled fännidele, kes on sind siiani väga toetanud?
Suur suur tänu kõigile kaasaelamast ja toetamast. Hästi armas ja südant soojendav on kui keegi sulle kirjutab ja ütleb et sa meeldisid laval. Suur tänu kõigile.

Millal sind võib siis laval uuesti võistlemas näha?
Ma ei ütle praegu kindlat kuupäeva, aga ma arvan, et aasta pausi tuleb veel küll. Ehk kohtume 2011 sügisel.

[url=http://gallery.fitness.ee/main.php?g2_itemId=478117]Vaata ka Laurast galeriid[/url]

Autor: Fitness.ee