29. aprill 2003

Uus algus

Paneme koos kokku praktilise plaani, millega Sa saad muuta oma elu paremaks.

Selleks, et seda enda jaoks teha, võib kasutada tehnikat, millel nimeks Alustades nullist. Selle eesmärk on puhastada Su meel erinevatest raamidest, komplikatsioonidest ja kohustustest, mis võivad saada takistuseks sellele, mida Sa tahad saavutada. Tehnika sisaldab seitset sammu, mis on järgmised:

1. Astu oma hetkeelust vaimselt välja.
Alusta täiesti nullist, kujutledes end väljaspool oma hetkeelu. Laienda oma unelmaid, mis Sul senini olnud on-kujutle nüüd, et Sa ei ole enam sisse mässitud ühessegi oma kohustusse, vastutusse või suhtesse. Kujutle end täiesti iseseisvana – omandita, perekonnata, karjäärita, sotsiaalsete kohustusteta, võlgadeta. Teisisõnu,oled Sa täielikult vaba minema ükskõik mis suunas.

2. Mida Sa teeksid?
Küsi endalt, mida Sa teeksid selles täielikult vabas olukorras. Kuhu Sa läheksid? Millega Sa elatist teeniksid? Mida oled Sa alati tahtnud teha, kuid takistuseks on olnud Sinu vana elustiil? Keda Sa tahaksid näha? Mida Sa oma ajaga peale tahaksid hakata? Tahaksid Sa endale mingisugust erilist kodu? Millise töö poole Sa tahaksid püüelda? Millised materiaalsed väärtused annaksid Sulle naudingut?

Sinu unistustel on ainult üks takistus: Sa ei saa sundida kedagi teist olema see, keda sa tahad, et ta inimene oleks. Aga miski ei takista Sind saavutamast seda, mida Sa soovid.

3. Milline on Sinu hetkeelu?
Vaata tähelepanelikult oma hetkerutiini. Millised on Sinu praegused kohustused? Milline on Sinu töö? Kuidas Sa veedad oma aega? Kuhu läheb Sinu raha? Tee nimekiri oma hetketegevustest.

4. Kriipsuta maha kõik, mida Sa ei taha oma unistuste ellu.
Kui Su hetkeelus on midagi , mis ei ole osa sellest elust, mida Sa endale tahaksid, siis pole mõtet seda jäädvustada. Kõik, mida Sa vajad, on leida sellest väljapääsutee ja selleni Sa ka jõuad.

5. Mida on Sul vaja selleks, et oma unistuste elu teoks teha?
Hinda vajadusi ja kulusid, mida eeldab Sinu uus kujuteldav elu. Kui palju aega on vajalik selleks, et Sa oleksid valmis ametiks, mis Sul meeles mõlgub? Kui palju raha on Sul vaja selleks, et minna sinna, kus Sa olla tahaksid? Kui palju aega on vaja nende tegevuste jaoks, mida Sa ihaldad? Millised muud abivahendid on vajalikud just selliseks eksistentsiks, millest Sina unistanud oled?

6.Millised on Su hetke varad ja kohustused?
Aseta kõrvale oma unistuste maa, piisavalt pikalt, et teha inventuuri oma hetke finantsseisus. Millised on Su hetke varad? Kui palju raha võid Sa vabalt kulutada, kui oled taolise valiku teinud? Milline on Su hetke kinnisvara väärtus(maja, maa, mööbel, säästud, auto, investeeringud)?

Nüüd tee nimekiri oma hetke kohustustest. Kui palju raha Sul on? Millised muud rahalised kohustused oled endale kaela tõmmanud perekonnatoetus, üür, ärikohustused ja laen?
Tee täielik nimekiri, sest Sa pead omama täpset ülevaadet sellest, millises olukorras Sa oled. Ära jäta ühtegi kohustust kahe silma vahele Sa ei saa neid kõrvaldada, kui Sa ei ole neid ära tundnud.

7. Tee muudatusi.
Kõrvalda olemasolevad varad, mis ei kuulu Sinu unistuste nimekirja. Muuda sularahaks kõik materiaalsed omandid, mis ei ole vajalikud Sinu unelmate eluks. Kõrvalda kõik need tegevused, mis kulutavad Su aega ilma, et nad aitaks kaasa eksistentsile, mida Sina tahad.

Kasuta sularaha tasumaks oma kohustuste eest. Proovi niimoodi kõrvaldada iga kohustus. Vaba eluga võid Sa omandada mida iganes Sa soovid, ei mingeid võlgu või kohustusi, hävitada raha täpselt sama kiiresti kui oled selle teeninud.

Kui Sul on sularaha järgi, siis kasuta seda finantseerimaks neid osi oma unistuste maailmast, mida Sa soovid. Ära karda loobuda ühestki asjast, mis on osa mitte-vabast elust. Mida iganes Sa endal südames kannad, seda võib uuesti omandada ilma probleemideta, mis hetkel ilmneda võivad. Kõige tähtsam on olla vaba!

Autor: Mo – tõlkinud ajakirjast Muscle Media