20. jaanuar 2023

Vince Gironda: klasskaline kükk ja lamades surumine ei ole kulturistidele!

Näiteks Vince’i jõusaalis ei olnud kunagi kükipuuri. Ta uskus, et kükk kang turjal moonutab jalalihaste proportsioone, muutes tuharalihase liiga suureks.
Siiski leidub tšempionitest kulturiste, kes kasutavad nelipealihase ehitamisel põhiharjutusena klassikalist kükki, ilma, et neil tekiks liiglopsakad tuharad. (Toim. klassikaline kükk sobib juhul, kui jõutõmme on kükist nõrgem).
Vince väitis, et kang turjal kükk pole enamiku kulturistide jaoks vajalik. Selle asemel kasutas ta oma reienelipea arendamiseks kang rinnal -kükke, hack-masinat, [em]sissy[/em]-kükki, jalasirutust ja kükke Smithi masinal.

Teine veendumus, mis aastate jooksul tekkis, oli Vincesil klassikalisest lamades surumisest. Paljude meeste jaoks on lamades surumine mehelikkuse tõestamise kullastandard. Vana kõnekäänd: “kui palju sa pingilt surud?” on sageli egoehitaja üleskutse, kes soovib tõestada oma paremust nõrgemate kaaslaste ees. Vince vaidlustas klassikalise lamades surumise väärtuse ja leidis, et see arendab enamasti eesmist deltalihast, mitte rinnalihast. Selle asemel, et viia kang rinnaku alla nii, et küünarnukid liiguksid keha lähedalt, avastas Vince, et kangi viimine rinnaku ülemisele osale, hoides küünarnukke väga laias asendis, lülitab välja deltalihased ja sunnib tööle rinnalihased.
Tema rindkere areng tõestas seda tõsiasja.
Kirjeldatud surumine on tõhusaim rinnalihase tööle rakendamiseks.