6. oktoober 2004

Yo-Yo … Ei-Ei

Muscle & Fitness

Kas sa kogud endale rasva külma talve vältel ja enne suvel randa minekut pead sellest vabanema, et esile tuua oma raske tööga saavutatud musklid? On sul ka soodumus tihti haigestuda? Kui jah, siis võib olla põhjuseks sinu dieedipidamise viis. Kaalutõus ja seejärel selle langetamine – mida kutsutakse tihti yo-yo dieediks – võib kahjustada sinu immuunsüsteemi. Vastavalt uuele uurimustööle, mis on läbi viidud Fred Hutchinsoni Vähiuuringute Keskuse ja Washingtoni Ülikooli poolt. Ja kui su immuunsüsteem on nõrgenenud, oled sa palju vastuvõtlikum külmetustele ja oled sunnitud jõusaalist rohkem päevi eemal olema.
Uurimus hõlmab 114 naist 20 aasta jooksul. Osavõtjail, kes raporteerisid kaalukaotusest 10 või enam naela vähemalt viiel korral 20 aasta jooksul, oli ka nõrgem immuunsüsteem, kui neil, kes kaotasid 10 naela või vähem sama aja jooksul kuid vaid ühel korral.
Teadustöötajad leidsid ka, et naised, kes säilitasid sama kaalu 5 või rohkema järjestikuse aasta jooksul, siis nemad omasid 40% tugevamat immuunsüsteemi, kui need, kelle kaal püsis stabiilne vähem kui kaks aastat.
Seega, tee endale teene ja hoia oma immuunsüsteem terve olles aasta läbi trimmis. Kiire näpunäide: kogu vähem rasvavaba massi hooajaväliselt, süües rohkem lahjat proteiini ja komplekseid süsivesikuid.

Autor: joker