1. november 2002

8. september…

See on sümboolne kuupäev, mil nii aeroobika kui jõutõstmise harrastajad juhatasid Tallinnas sisse uue hooaja. Nimetas päeva juht Raimo Aaski toimuvat rannahooaja lõpetamiseks ehkki ustest lõõtsus sisse soe suvetuul.
PlanetSport RoboCup 2002 jõuproov kujunes esinduslikuks akordiks. Viiendat aastat rinnaltsurumises konkureerijad tegid jõusaalis häid tulemusi (neli 200list tulemust) ja esmakordselt samas võistlema tulnud aeroobikagraatsiad harjusid eelvõistlusel kiiresti Gea Simsoni mitte just lihtsa kavaga.

Võitja Anneli Musto on Võrust

Veel kestavad treeneritel puhkused ja osa ehk pelgab pärast aeroobikafestivali- aastat praegu veel võistelda. Seepärast ei olnud neidusid ka tunglemas. Siiski: esmaürituse karikad said Anneli Musto Võru Profitist, Annika Kuusik RevalSpordist ja Jaana Junson Pärnu Maispordist.
Mahuvad kenasti ühel ajal ja kõrvuti saalidesse võistlema küll, pealegi on nii publikul vaheldus olla mõlema ala tunnistajad, ütles ka meie kauane võimlemisjuht, EOK täitevkomitee liige Kadri Liivak-Riisalo.

Võimas tallinlane Sergei Zhdanov Novestast

225 kilo ja 141,998 Wilksi punkti on tulemused, milleni kodustel jõuproovidel nii naljalt ei jõuta. Tallinlane Zhdanov sai kõvad numbrid kirja. 92,1 kg kaaluv 29aastane ehitusmees oli mullu kolmas. Tänavu hindas tema üks konkurente Margus Silbaum Peetrest Sergei ponnistust maailmataseme väärtusega oleks kaks kilo kergemana vähemalt viies-kuues mees.
Ka jõutõstjate president Arnold Tokko oli rahul see on ka hetkel maailma amatööride tasemel hea lamades rinnalt surumine. 200 kiloga sai siin alles kaheksanda koha. Täpsustuseks: Kaido Leesmann, rohkem tuntud paljukordse Eesti kabemeistrina, kaalub 104,4 ja seepärast Wilksi tabelist lähtuvalt kõrgemale ei tõusnud(vt protokolli).
Sergei ja Kaido vahele mahtusid tartlane Erki Laiv 215, tartumaalane mullu võitnud Aivo Nurmine 195, MMil käinud Raul Köster Reval Spordist 175, tallinlane Titaanist Valeri Matvejev 195, seni meie ainus MMmedalist Margus Silbaum Järvamaalt AiPetrist 190 ja fitnessimeister Marek Kalmus Tartu Arcomanist 210 kiloga.
Nagu öeldud on reastus siis meeste kehakaalust lähtuvalt. Kergemad mehed ja
raskemad kangid eespool.
Kõigi aegade kõveim surumisvõistlus, olid üksmeelsed ka kohtunikud kelle hinnangu vahendas Amazonile sekrtär Alar Laev. Nagu veenduda võis, siis mitte kellelegi hinnaalandust ei tehtud.

Karikas läks Reval-Spordile,
Tallinna klubi esindusse kuulusid aeroobikaneiu Annika Kuusik ja tõstjad Köster, Leesmann, Rain Suurkivi ning Imre Vähi.

Autor: Aare Kreilis