14. detsember 2010

89 aastat Eesti Jalgpalliliitu

Täna möödus 89 aastat Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) asutamisest 14. detsembril 1921.

Asutamiskoosolekul viibisid kolme jalgpalliklubi – Eesti Spordiselts Tallinna Kalev, Tallinna Jalgpalli Klubi ja Võimlemisselts Tallinna Sport – ühtekokku üheksa esindajat (Bernhard Abrams, Karl Akel, William Fiskar, Julius Reinans, Oskar Raudsep, Otto Silber, Heinrich Roost, Verner Eklöf ja Vladimir Tell). EJLi esimeseks esimeheks valiti Gustav Laanekõrb.

Tänapäeval on EJL jätkuvalt Eesti suurim spordialaliit, kus on üle 30 täiskohaga töötaja. EJLi läbi viidatavatel Eesti täiskasvanute ja noorte meistrivõistlustel osaleb ligi 550 võistkonda 10 000 registreeritud mängijaga. EJL korraldab 14 erineva rahvuskoondise tööd, koolitab treenerid ja kohtunikke ning viib läbi hulgaliselt muid tegevusi ja projekte nii tipp- kui ka rahvajalgpalli tasandil.

“Rahvajalgpalli üritustest tooksin esile üle 1000 osavõtjaga laste suvelaagrite projekti, mis iga aastaga muutub järjest populaarsemaks,” märkis EJLi peasekretär Tõnu Sirel.

2010. aastal otsustas UEFA usaldada Eesti Jalgpalli Liidule 2012. aasta U-19 vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri korraldusõigus. Lõppenud aasta oli edukas nii meeste A-koondisele, kes alistas EM-valikmängus Serbia, kui ka naiste A-koondisele, kes sai jagu Horvaatiast, Serbiast ja Põhja-Iirimaast ning võitis Balti turniiri. U-19 noormeeste koondis võitis oma EM-valikgrupi ja jõudis Eliitringi.

EJL on FIFA liige alates 1923. ning UEFA liige alates 1992. aastast. Pärast Teist maailmasõda ja enne EJLi taastamist korraldas kohalikku jalgpallielu ENSV Jalgpalliföderatsioon.

Autor: EJLi pressiteenistus