21. aprill 2013

Eesti karikavõistluste absoluutseks meistriks krooniti Janar Rückenberg

20. aprill toimus Salme Kultuurikeskuses 29. Eesti karikavõistlused kulturismis ja fitnessis, kus osales kokku 70 kulturisti ja fitnessisti.

Eesti karikavõistlused athletic-fitnessis

Võistluspäeva alguses oli kavas athletic-fitness, kus kolme kategooria peale oli võistlustules 6 mees- ja 3 naisvõistlejat. Eesti karikavõitjaks athletic-fitnessi juunioride arvestuses krooniti Rauno Karro (TÜASK).

[pilt=9104]

Meeste kategoorias võitis Martin Absalon (TÜASK), kes kehavoorus saavutas neljanda koha, kuid pärast jõuvoore (lõuatõmbeid 24 ja rööbaspuudel surumisi 36) läks juhtima. Võidukas sõudmine (02:59,8) tagas talle ka kuldmedali kartikavõistlustel. Hõbemedaliga pärjati Kristo Kauder, kes esindas Sparta spordiklubi. Kristo sai teise koha nii keha- kui ka jõuvoorudes. Kolmas medal – pronksikarva – läks TÜASKi esindanud Imre Uibokandile, kes võitis kehavooru. Neljanda koha sai Arctic Sporti esindanud Ants Varblane ning viienda koha sai Spartat esindanud Reeno Niinepuu.

[pilt=9105]

Naistest võitis tituleeritud Esta Pilt, kes esindas TÜASKi. Esta võitis kehavooru ning sõudmises jäi teiseks. Hõbemedali võitis napi kaotuse vastu pidanud võtma Darola Kruusik, kes võitis sõudmise (03:49,0). Kolmanda koha saavutas Rete Jallai.

[pilt=9103]

Athletic-fitnessi lavakohtunikud olid Indrek Otsus, Marek Morozov ja Aire Lossmann.

Eesti karikavõistlused kulturismis ja fitnessis

Kulturismi ja fitnessi karikavõistlusi alustasid fitnessistid Endla Vaher (Reval-Sport) ja Euroopa meister juuniorides Kristina Koroljak (Reval-Sport). Alles teistel võistlustel osalev Endla Vaher võttis kodupubliku eest Euroopa meistrilt vabakava võidu, kuid kehavoorus pidi tunnistama Koroljaki paremust ning üldvõitjaks tõusis Kristina Koroljak, jättes Endlale hõbemedali.

[pilt=8953]

Naiste body-fitnessi juunioride kategooriat esindas Kaisa Metsla (Reval-Sport), kellele ühtlasi kuulub ka esikoht.

Täiskasvanute body-fitnessis näitas esteetlikku vormi athletic-fitnessis teiseks jäänud Darola Kruusik, kes võttis enda hommikuse konkurendi Esta Pildi ees võidu. Body-fitnessi karikavõistluste pronksmedalile jäi Elo Ilumäe (Reval-Sport).

[pilt=8954]

Naiste bikini-fitnessi lühemas kategoorias (-163cm) oli väljas 5 näitsikut, kellest kuldkarikaga premeeriti Kristina Aleksejevat Reval-Spordist. Hõbekarika viis koju TÜASKist Riina Solomonova ja pronksi pälvis Tatjana Kreit Reval-Spordist.

[pilt=8958]

Bikini-fitnessi pikkuskategoorias üle 163cm võitis esikoha kindlalt Egle Eller-Nabi Sparta spordiklubist, kes tuli ka 29. Eesti karikavõistluste absoluutseks võitjaks bikini-fitnessis. Egle võitis ka samuti õhtuse VIII Balti Matši bikini-fitnessi absoluutkategooria. Eesti karikavõistlustel bikini-fitnessi hõbemedali pälvis Reet Reimets (TÜASK) ja pronksile tuli V Reval Cup võitja Aleksandra Laer, kes esindas spordiklubi Reval-Sport.

[pilt=8957]

[pilt=8959]

[pilt=8955]

Meeste noorte ja juunioride kulturismi absoluutkategooria võitis 2011. aasta Tallinna meister Siim Kelner, kes esindas spordiklubi Reval-Sport. Hõbedale jäi Andres Valgma (TÜASK) ja pronksile Marius Lemming (TÜASK).

[pilt=8956]

Marius Lemming sai endale noorte parimaks kulturistiks tulemise eest Musclecore aastase sponsorpaketi väärtuses 1000€, mille raames saab endale iga kuu kõik 4 Musclecore toodet: [url=http://fitshop.fitness.ee/musclecore/]Musclecore saadaval ka FitShopis[/url]. Võitu oli üle andmas maailmameister Taavi Koovit.

[pilt=9106]

Klassikalise kulturismi pikkuskategoorias -171cm võitis üpris tasavägises heitluses Rain Kuusnõmm (Sparta), teiseks jäi Peep Reinart ja kolmandaks Argo Väli.

[pilt=8960]

Kategoorias kuni 180cm tuli võitjaks Siim Savisaar (TÜASK) Rait Veski ja Harri Induse ees.

[pilt=8961]

Pikas klassikalise kulturismi kategoorias läks esikoht kindlalt TÜASKi esindavale Janar Rückenbergile. Teise koha pälvis Meelis Piik (Sparta) ja kolmandaks jäi Aleksandr Kononov Kimberi Klubist.

[pilt=8962]

Meeste kulturismikategooria võitis kindlalt Raigo Kuusnõmm Spordiklubi Spartast, kes meeste absoluutkategoorias jäi Rückenbergi järel teiseks. Kulturismikategooria hõbekarikale tuli Ahti Jakson (Sparta) ja pronkskarikale Nikolai Kornõsev (Arctic Sport Club).

[pilt=8963]

Meeste physique kategooria võitjaks tuli kindla eduga Imre Uibokand (TÜASK). Teise koha vääriliseks hinnati Harri Indus ja kolmandaks platseerus Lauri Ööpik (FitLife).

[pilt=8964]

Kulturismi ja fitnessi karikavõistluste kohtunikeks olid Oleg Andla, Natalia Nazarenko-Kiivikas, Marek Morozov, Aire Lossmann, Ain Kimber, Vahur Reimets ja peakohtunik Indrek Otsus.

Klubide arvestuseks tuli parimaks Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi ehk TÜASK koosseisuga Rauno Karro, Darola Kruusik, Esta Pilt, Imre Uibokand, Martin Absalon, Marius Lemming, Andres Valgma, Edmund Pilt, Reet Reimets, Kristiina Orr, Sigrit Kont, Riina Solomonova, Siim Savisaar, Andrei Abrossimov ja Janar Rückenberg.

Parima veterani tiitliga pärjati Esta Pilt ja parima vabakava auhinna sai endale Raigo Kuusnõmm.

Nii athletic-fitnessi kui ka kulturismi ja fitnessi protokoll saadava siin: [attachment=285]EKV protokoll 2013[/attachment]

Auhinnad panid välja: Reval-Sport, Spordiklubi Sparta, Arctic Sport Club, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Estonian Fitness (GASP ja Better Bodies), Liis Kristiin Vaher, Kyäni ja loomulikult Musclecore.

Võistluste ametlik afterparty toimus Klubi Teatris.

Liitu võitluste järelkajaga Fitness.ee foorumis: [url=http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/37184-ekv-ja-balti-mats-2013-snas-pildis-maelestustes/page__pid__370028__st__100#entry370028]EKV ja Balti Matš 2013: sōnas, pildis, mälestustes[/url]

Autor: Toimetus