13. november 2007

Eesti sportlased osalevad klassikalise kulturismi MM-il

Eeloleval nädalavahetusel, 17.-18. novembrini, toimuvad Platja d` Aros, Hispaanias maailmameistrivõistlused klassikalises kulturismis. Eestist sõidab võistlustele delegatsioon, kuhu kuulub 4 sportlast.

Nädalavahetusel lõppenud Eesti meistrivõistlused oli soojendusvooruks neljale klassikalise kulturismi MM-ile sõitvale sportlasele. Maailma parimate selgitamisele on registreeritud Imre Vähi (-175 cm), Argo Vaible (-180 cm), Marek Kalmus (üle 180 cm), Argo Ader (üle 180 cm).
Klassikaline kulturism on sisuliselt lihasmassipiiranguga kulturism. Sportlasele on lähtuvalt pikkusest määratud suurim lubatud kehakaal (võistluskaal). Võistlusklassid jagunevadki pikkuse järgi (-170cm,-175cm,-180cm, 180+cm).
Klassikaline kulturism (varem tuntud ka nimega „meeste bodyfitness) tekkis vastukaaluks äärmusesse kaldunud professionaalsele kulturismile. Klassikaline kulturism annab võimaluse võistelda ka nö. normaalse kehaehitusega ja lihaskonnaga sportlastele. Nii saavad uuesti au sisse tõstetud kulturismi algsed väärtused — lihaskonna proportsionaalsus ja ilu.
Klassikalise kulturismi võistluste protseduur – esitatavad poosid ning kohtunike tegevus on samad, mis kulturismi võistlustel. Klassikalise kulturismi kõige tugevam kants on hetkel Euroopa: Venemaa, Poola, T¨ehhi, Slovaki ja Itaalia on need riigid, kust on oodata enim medaliste ja võitjaid.

Eesti sportlastest on sellel alal ette näidata medal Imre Vähil – 2005 aastal naases Vähi Euroopa meistrivõistlustelt pronksiga.
Arvestades ala populaarsuse ja osalejate arvu plahvatusliku kasvu, meie sportlased eeloleva võistluse osas väga suuri plaane ei sea. Heaks tulemuseks hindavad kõik tulemist 15. parema hulka, ehk pääsu poolfinaali. Eesti delegatsioon lahkub Hispaaniasse 16. ning naaseb 19. novembril.

Lisainfo:
Indrek Otsus
53844800
indrek@fitness.ee

Autor: EKFL