9. aprill 2009

Käi Jala! Ei toeta energiajooke

Käi Jala! EI toeta energiajooke.

Eelmise nädala lõpus paiskas A Le Coq meediasse reklaamkampaania KÄI JALA! DYNAMI:T, mis on visuaalselt väga sarnane Käi Jala! Tervisesarju korraldava MTÜ Spordiklubi Liikumise poolt kasutatavate reklaamidega. MTÜ Spordiklubi Liikumine on registreerinud nimetatud kaubamärgi jala liikumise propageerimiseks ja leiab, et DYNAMI:Ti näol ei ole tegemist tervisliku tootega, mida sportides või vabal ajal juua soovitame. Spordiklubi esindaja Kätrin Karu on mures, et kampaaniat võidakse tõsiselt võtta ning energiajooki treeningusse sobivaks pidada.

Energiajooke aetakse tihti segamini spordijookidega ning tehakse sellega oma tervisele karuteene. Energiajoogid ei sobi kasutamiseks treeningul, sest nendes sisalduvad ergutavad ained soodustavad vedeliku väljutamist organismist ning seetõttu võivad tekitada uimasust, peavalu ning soodustada kiiret väsimuse teket. Samuti seostatakse energiajookide liigset tarbimist südame- ja veresoonkonna haiguste esinemissageduse suurenemisega. Samuti ei ole energiajoogid soovitatavad igapäevaseks tarbimiseks kuna võivad inimese muuta kergesi ärrituvaks, närviliseks ning kutsuda esile südame pekslemist”, ütleb Käi Jala! Tervisekõnni korraldaja ja toitumisspetsialist Kätrin Karu. Treeningul on soovitavennekõike juua puhast vett või üle tunni kestval treeningul spordijooki”, lisab Kätrin Karu.

Eesti Tervise Fondi juhatuse liige dr. Eero Merilind kiidab Käi Jala tegevust ning näeb projektis võimalust aktiivselt liikuda. Energiajoogid üldjuhul ei sobi igapäevaseks tarbimiseks ning taastumiseks. Kõige suurem kasu sportliku tegevuse käigus taastumiseks on veel ning mahladel, ütles Eero Merilind.

Käi Jala! On kaks korda aastas MTÜ Spordiklubi Liikumise poolt korraldatav tervisesarja üritus. MTÜ Spordiklubi Liikumine on avalikkuse huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärk on koostöös tööandjate ja avaliku sektoriga parandada elanikkonna tervisekäitumist. Esimene Käi Jala! Tervisekõnni üritus toimub sellel aastal 15. mai kuni 15. juuni ja registreerimine sellele on kohe algamas. Täpsemat infot ürituse kohta saab [url=http://www.kaijala.ee/]http://www.kaijala.ee/[/url]

Kontakt ja lisainfo:

Boriss Gubaidulin

MTÜ Spordiklubi Liikumine

Tel. 583 580 26

boriss@kaijala.ee

Autor: