6. november 2023

Kutsume 15. novembril toimuvale toidulisandite koolitusele Tartus

Täpsem info ja registreerumine siin: Orienteerumine toidulisandite maastikul
Lektor: Erki Enkvist; hind: 98 eurot

Tartus Koolituse käigus vaatame üle mitmetahulise ja üksjagu vastuolulise toidulisandite teema. Vaatleme neid küsimusi biokeemiku nägemusest lähtuvalt, mis ilmselt mõneti erineb müügimehe või toitumisnõustaja omast. 

1) Sissejuhatus. Millest meie keha keemilises mõttes koosneb ja ning mis aineid vajab toimimiseks. Millest meie toit koosneb. Milliseid aineid suudab inimese keha ise valmistada ja milliseid mitte. Asendamatud ja ülejäänud toitained. Kuidas sõltub meie heaolu ja füüsiline võimekus saadavate toitainete hulgast. Individuaalsuse ja kohanemise aspektid. Kuidas tehakse teaduslikke uuringuid ning kuidas neid lugeda ja tõlgendada. Millisesse infosse tasub suhtuda ettevaatlikult.

2) Toidulisandid kui toitainete kontsentraadid. Mis need on, kuidas neid valmistatakse ja turundatakse. Millised võimalused ja ohud nendega kaasnevad. Veidi ka piirist lubatu ja keelatu vahel. Toime tõendatus või selle puudumine.

3) Populaarsemad toidulisandid: vitamiinid ja mineraalid, valgupulbrid ja aminohapped, kreatiin, happe puhverdamist suurendavad ained, lämmastikoksiidiga seotud toidulisandid, ravimtaimede ekstraktid. Kas spetsiaalsed segud on ideaalsed kombinatsioonid vajalikust või turunduslikud trikid. Eksootika. Küsimused ja arutelu.

Allikas: Esta Pilt
Tartu Ülikool
õppeosakond
tel 737 5560